FIV 58

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dasha spune:

Iliuta trebuie sa fie bine de data asta si sa fi scapat de nenorocita de Clamydia.Astept vesti bune simabucur mult pentru Claudia.Imi pare rau ca nu am reusit sa vorbim pe messenger pentru ca amintrat cand tu deja numai eraidar vorbim noi maine...
Cu toate evenimentele astea mai ca imi vine sa iausi sa vin insa ma apuc si eu de treaba.Dar mai stau putin cuminte sa vad si rezultatele astea de pe aici.
Liana te mai astept pe la noi ca-mi esti draga
Good night! pe maine

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sunt aici pentru voi
si inaca ma iliutule

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Doina draga, iti urez sa nu mai fie nevoie sa te muti la alta clinica si aceasta incercare sa fie una fericita!
Nici eu nu am de spus lucruri foarte bune despre spitalul asta. Inainte am fost la o clinica privata (dr. Hemmings) unde am facut 3 inseminari. Acelasi tratament: totul ca pe banda, informatii smulse cu clestele...Am vrut sa ma mut la Montreal Fertility Center si cineva care tocmai vine de acolo se plangea de aceleasi probleme. Pana la urma eu cred ca tine de individul-medic, de interesul si gradul de responsabilitate pe care si-l asuma.
Endometrioza n-am stiut ca am pana la a doua incercare de FIV, cand in urma injectiilor cu Buserelin am facut chisturi, unele dintre ele presupuse endometriozice. Prin laparoscopia facuta de curand mi s-a confirmat diagnosticul: endometrioza pe ovarul stang si un pic la intrarea in uter. Pe langa asta, au gasit trompele cam lenese iar una dintre ele ar avea la un capat un mic saculet, ca o umflatura. Doctorul spune ca totul este OK .
Tu ce probleme ai, cum ai ajuns la FIV?
Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna dimineatza!!!!!
o zi minunata va doresc...

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

Buna dimineata,
Am fost ieri la o eco si am raspuns bine la stimulare deocamdata. Mi-a marit tratamentul cu 1 fiola. Pis eu m-am tot uitat dupa tine in sala de asteptare dar nu mi-am dat seama care erai. Eu am parul prins in coada si am asteptat pana la 2,30 cu toate ca eram programata la 1,45. Maine ma duc iar la eco,poate ne vedem.

Succes la toate fetele si o zi buna.
Floran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Kla fi atenta ca Veronici are dreptate cu somnul. Eu in 7 luni nu ammai dormit o noapte intreaga si am si slabit 20 kg in primele 3 luni. Dar eu credca sunt o mama mult prea exagerata nu il las pe Mihnea cu nimeni. E cu mine pretutindeni. Este o oboseala dar este frumoasa.

Iliuta multa bafta!

Dodo23 eu am dus sarcina la capat cu o endometrioza super urata. Copilul meu a avut colacatar in uter un fibrom, niste aderenet si o endometrioza si el a crescut bien si s-a dezvoltat f bine si a venit pe lume la termen 39 de saptamani si a avut 3 kg. A fost un moment nasol pe masa cand dnei dr ia fost teama sa nupiarda copilul din cauza endometriozei care nu permitea acesul la uter dar a fost super dr inca odata si a scos copilul in timp util si apoi a curatat la mine 2 ore. Mai nasol este acum ca nu mai alaptez si trebuie sa merg sa o tratez si ma gandesc ca ma asteapta niste injectii cu diphereline.



http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

SEZONUL TESTELOR POZITIVE???


Fetele nu am rezistat si mi-am cumparat test banda!!

POZITIV! are doua liniutze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi-e frica si nu indraznesc sa ma bucur (care nu stiti povestea mea gasiti inf pe la cap anterioare si la cap anterior FIV 57 pg 2)

Asa cum am spus ori la bal ori la spital. Sunt asa de confuza ca nu se poate explica in cuvinte.

Sa fie smaburelul scump la locul lui?? sa fie a 4-a (patra e scris corect) extrauterina (ma inscriu in cartea recordurilor cred)?????

asa ca dana p, daca va fi oki iti voi povesti cum a fost posibil si voua tuturor...



ma rog la doamne doamne.


PS: ma dor putzin sanii, dar e asa de devreme... Doua liniutze..M-am uitat de zeci de ori la banda aia, vorba si altor fete de aici, ma gandeam ca poate sa dispara...Cred ca peste doua saptamani s-ar putea vedea ceva la echo! M-am programat deja la Herghelegiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Alinuk sper sa fie de data asta bine si sa duci sarcina pana la capat!




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Fetele,

acum 13 zile am facut pregnyl 5000

E posibil ca testul banda sa mai iasa pozitiv de la pregnyl dupa atatea zile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Alinuk, nu e de la Pregnyl. Sunt 2 ochisori, care iti doresc sa fie in uter.
Tine-ne la curent.
Nu fi pesimista. Va fi bine.
FELICITARI!

anca...SIGUR intr-o zi

Mergi la inceput