ce barbati va plac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Eu am visat mereu la barbati foarte inalti, atletici, bruneti, eventual cu ochi verzi. Ca exemplu, ma innebunesc dupa Andy Garcia.
In schimb, acum cativa ani m-a atras foarte tare unul total opus tiparului meu: saten, destul de scund (de inaltimea mea - 1.73), care a facut si un picut de burtica, totusi cu ochii verzi. Pana la urma l-am luat chiar si de barbat.

PS. Alina, arata "baietetii de ciocolata". Trebuie sa fie adorabili!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Nu ma intereseaza inaltimea, culoarea ochilor, parului sau conformatia corpului. Dar e obligatoriu sa fie foarte ( dar foarte, extraordinar de..) destept, sa fie ingrijit dar nu pedant si sa NU aiba mustata sau barba. Sper sa nu va suparati pe mine, sint sigura ca intelegeti ca e doar parerea mea: cind vad un tip cu barbutza de aia cu model sau cu motz de ala sub gura.., vad negru in fata ochilor!!

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

treaba cu "inalt, brunet, cu ochii verzi" e artificiala.
Sint o gramada de barbati inalti, bruneti, cu ochii verzi care ma atrag mai putin decit o ceapa degerata.

La mine atractia e pur epidermica.
Din momentul in care fac cunostintza.... si dau mina cu el, imi dau seama daca ar putea fi ceva sau nu.

In 99% din cazuri, nu.

Iar in alea 1%, nesansa, nu s-a nimerit sa fie si inalt, si brunet, si bronzat, si cu ochii verzi.....



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Am o cunostinta (nemtoaica blonda) care nu umbla decat cu barbati negri. Zice ca albii sunt rozi ca purceii si ii este scarba de ei


Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Brunet, bine facut, ochii negri taciune, gene lungi, zambet luminos, ten curat, figura deosebit de expresiva! Ii multumesc lui Dumnezeu ca-l si am langa mine. Singura problema ar fi burtica ce s-a format...motivul??? "Gatesti prea bine!" Dar il iubesc si cu ciunga-n par, ca-i al meu si-i cel mai frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by gabibarta

Am o cunostinta (nemtoaica blonda) care nu umbla decat cu barbati negri. Zice ca albii sunt rozi ca purceii si ii este scarba de ei





al meu nu e roz... cre' ca si mie mi-ar fi scarba....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_v spune:

Mie-mi place genul subtirel (cam ca Bruce Lee) care sa aiba V-ul la spate (adica mijloc subtire si umerii lati).
Nu-mi plac deloc barbatii umflati la sala. Musculosi, da, dar numai fibra, nu umflati cu pompa.
Si sa aiba degetele lungi si subtiri. Nu imi plac cei cu unghii roase sau coroiate, parca ar fi gheare.
Eu ma uit si la labele picioarelor. De exemplu Mircea Radu are niste labe la picioare infernal de urate, mai sa mi se faca rau cand le-am vazut intr-o revista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Parca e rubrica de matrimoniale.
In ce ma priveste lucrurile stau cam asa: aspectul fizic, fara sa fie pe primul loc, e totusi destul de important, iar eu una nu-s de acord ca barbatul trebuie sa fie doar un pic mai frumos ca dracu. Sincer nu m-am gandit niciodata prea serios daca imi place un anumit gen, dar hai ca o fac acum. Asadar, daca ma gandesc la fostii iubiti, se pare ca am o preferinta pentru barbatii mai degraba slabi, sau sportivi (dar nu exagerat, adica nu din cei cu patratele peste tot), ceva mai inalti decat mine dar nu cu mult (eu am cam 1.68), sateni sau bruneti (blonzii nu mi-au placut niciodata, de unde si faptul rarisim ca nu am o feblete pentru Brad Pitt- fara sa-mi displaca neaparat). A, si mai degraba decat genul de frumusete standard imi plac barbatii care arata interesant (cum ar fi Adrien Brody, Johnny Depp, pe-acolo).
Si o intrebare: voua va place Fabio, ca eu n-am inteles niciodata de ce e considerat asa o frumusete, mi se pare de-a dreptul respingator, e un fel de idiosincrasie, poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Originally posted by alina_v

Eu ma uit si la labele picioarelor. De exemplu Mircea Radu are niste labe la picioare infernal de urate, mai sa mi se faca rau cand le-am vazut intr-o revista.




Labele picioarelor ?!
Pai ca sa ajungi sa ii vezi...labele...trebuie sa iti asumi un risc .
Sau sa-i zici "descaltza-te ca vreau sa stiu daca te plac!"


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

inalt, frumos, sa NU fie blond cu ochi albastri, ochisori negri daca e posibil , niste patratele acolo nu strica, sa fie inteligent, sa citeasca, sa stie sa se comporte si sa .... scrie cu stiloul
asta e pe scurt
k daca scriu pe lung trecem la capitolul 2

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput