Clubul nurorilor (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by bunicuta

a.cicel-fata sa-ti dea Dumnezeu - si eu si sotul tot fetita am dorit 9 luni am sperat ca va fii fetita si a iesit un dolofan de baiat de 3,400 kg care are acum 27 ani si pe care-l ador-poate de aceea am zis ca nu fac diferenta referitor la prietena lui -ea este momentan ca fata mea.
Oricum orice va fi FATA sau BAIAT-sa fiti sanatosi amandoi si va sigur ca-l veti iubi la fel de mult si-ti doresc nastere usoara
"la gatul meu n-ai de ce sa sari" sotul tau este cel care determina sex-ul copilului-deci vinovatul cine va fii? chiar vrei sa ramana lumea fara o bunicuta
Flavia sunt de acord sa ma treci pe lista imi place sa vorbesc cu voi ma simt si eu mai tinerica ceeace e super..




sa-ti traiasca baiatul. Ai dreptata, sanatos sa fie, numai sa nu faca armata. Si apoi sper ca si-a facut bine treaba data trecuta (ca iubi are un baiat dintr-o casnicie anterioara) si acum sa fie fata. Nu de alta dar e conceputa intre 2 delegatii de-ale lui. Si mama a facut 3 fete tot intre 2-3 delegatii de-ale lu' tata. Asa ca poate-poate...e valabil si la mine. Dar daca e baiat....asta e. O sa il iubesc oricum, ca e al meu. Dar nu il las sa aiba tangente cu armata deloc (tata, socru, iubi, mama, toti lucreaza in armata. Macar copilul meu sa iasa din tipar.

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by bunicuta

Andreea felicitari pentru succesul tatalui si la mai multe succese
citi ani are ?-ca putere de invatat vad ca are
probabil este un tip ambitios si vrea sa demonstreze si lui si altora ca si varsta a 3 a mai este capabila sa invete si se poate lua la intrecere cu tineretul - este cumva in zodia TAUR?




E berbec (ca si mine) si anul asta implineste 49 de ani. Si e clar ca e incapatanat (ca si mine). Cand isi pune ceva in cap... nu poti sa ii mai scoti. Parca totusi eu sunt mai maleabila din punctul asta de vedere

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Andreea daca stiam de delegatii il trimiteam si eu pe al meu intr-o delegatie -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by bunicuta

Andreea daca stiam de delegatii il trimiteam si eu pe al meu intr-o delegatie -



Ideea e ca nu l-am trimis eu, ca a plecat pe nepusa masa. M-a suna la 10 sa imi spuna ca la 12 pleaca si nu stie cat sta. Vine dupa o saptamana, noaptea tarziu, a doua zi la munca, vine si pleaca iar in delegatie...Iti dai seama ce dulce e dragostea intre delegatii...? Mai ales ca pleaca si nu stii cand se intoarce...

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

quote:
Originally posted by bunicuta

Andreea daca stiam de delegatii il trimiteam si eu pe al meu intr-o delegatie -



Si al meu pleaca in delegatie o saptamana, in curand, deci...

(Pe lista cu ce culoare vrei sa fi trecuta? rosu sunt cele cu soacre bune, albastru cu cele mai putin bune:)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by impreuna

quote:
Originally posted by bunicuta

Andreea daca stiam de delegatii il trimiteam si eu pe al meu intr-o delegatie -



Si al meu pleaca in delegatie o saptamana, in curand, deci...




Ai vreun gand?!?????? Pai..sa ne spui si noua sa stim.

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Flavia -trece-ma cu albastru -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Andreea deocamdata n-am de gand, sa mai creasca Sara putin, ca delegatii or mai fi :)))


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Flavia sunt de acord cu tine. Nici noi nu aveam planificat un BB acuma, cu abia dupa nunta... Asa ca mare grija cu delegatiile astea, ca sunt periculoase. Si mai stiu cazuri...

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Bunicuta,este bine sa te avem printre noi,chiar e necesar sa aflam si parerea cuiva cu vechime in meseria de nora si aspiranta la cea de soacra!
Eu nu ma consider o nora chiar rea cu soacra-mea dar ea stie sa scoata ce este mai rau din mine.Cum va explicati "barfele" soacra-mi?Eu,vara trecuta,am plecat impreuna cu alte doua mamici cu cate un copil fiecare de varsta fetitei mele (6 ani)la Herculane pt. 4 zile,cu masina,o mamica fiind soferitza!Sotul a ramas acasa cu baietelul de 1 an,asta a fost dorinta lui..."sa plece gagicile sa se recreeze"!Soacra,afland despre excursia cu prietenele mele,a inceput sa vorbeasca pe la rude ca am plecat sa ne distram cu masculi iar prostu' de fi-su a ramas acasa cu copilul!Parca cine stie ce lucru iesit din comun am fi facut,am plecat cu copiii dupa noi sa ne "golanim",numai mintea ei bolnava inventa asemenea aberatii!
Intentionam si anul acesta sa o punem de o alta excursie in acelasi format...asa...sa crape soacra-mea de ciuda!!!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput