Clubul nurorilor (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

bunicuta de lista care e la inceputul capitolului ziceam, acolo suntem trecute toate participantele la discutii si n-as vrea sa te simti pe "din afara". Cum vrei tu, eu doar am propus :)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

fetelor, stiu ca aveti dreptate, dar mi se rupe sufletul cand sunt in concediu si ma suna sefu' sa ma intrebe cum se seteaza impimanta pt a scoate plic, unde gaseste in calculator nu stiu ce act, cum trebuie sa formuleze anumite chestii...
Si in plus de asta, e un om minunat. Ma inteleg foarte bine cu el. Nu merita sa ii fac asta. Cand i-am spus ca astept BB m-a felicitat, dar era totodata trist ca trebuie sa caute pe altcineva in locul meu.si se gandeste ca poate nici nu mai vin dupa CIC, pt ca in acel an am licenta la facultate. La birou e cald, e bine, mi-a luat ceai, ca nu mai aveam, imi aduce apa minerala, numai sa stau, sa nu mi se faca rau, sa nu ma doara nimic.

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Da,da,da!Si daca o sa ai baiat ,a sa zici ca in viata ta nu ai vrut fataStim faze d'astea de graviduta.Eu ziceam ca vreau baiat si cand am auzit ca e fata am fost cea mai fericita si acum zic ca nici n-am vrut baiat.Sper ca am fost destul de clara ca eu n-am talent la scris

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Andreea sa-ti traiasca seful si sa o tina tot asa, cel putin pana mai esti tu pe acolo


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

Dana nu ma descuraja. C adaca o sa am baiat mi-l ia tata. Ca el a avut parte numai de fete (3). Si de fiecare data spera ca e baiat, dar nu a fost sa fie. Vreau sa imi ramana mie copilul, nu sa mi-l rapeasca tata.
Apropo de tata. Va spuneam ca e "tanar" student. A avut luni primul examen. A invatat non stop vreo 3 saptamani. Duminica era chiar nervos ca nu reuseste sa tina minte raspunsul la 20 de intrebari. A mers luni la examen si a luat 8. Nu a copiat deloc. A venit acasa nervos si a stat pana la 4 dimineata sa gaseasca ce a gresit. E de groaza. Sau asa ajungi de la o varsta?

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Andreea sa-ti traiasca seful si sa o tina tot asa, cel putin pana mai esti tu pe acolo




Asa ma gandesc si eu. E un sef bun. Si foarte intelegtor. De foarte multe ori ma trimite acasa inainte de 3 jumate,sau chiar ma duce el cu masina.

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Andreea,bravo pt tatal tau!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

a.cicel-fata sa-ti dea Dumnezeu - si eu si sotul tot fetita am dorit 9 luni am sperat ca va fii fetita si a iesit un dolofan de baiat de 3,400 kg care are acum 27 ani si pe care-l ador-poate de aceea am zis ca nu fac diferenta referitor la prietena lui -ea este momentan ca fata mea.
Oricum orice va fi FATA sau BAIAT-sa fiti sanatosi amandoi si va sigur ca-l veti iubi la fel de mult si-ti doresc nastere usoara
"la gatul meu n-ai de ce sa sari" sotul tau este cel care determina sex-ul copilului-deci vinovatul cine va fii? chiar vrei sa ramana lumea fara o bunicuta
Flavia sunt de acord sa ma treci pe lista imi place sa vorbesc cu voi ma simt si eu mai tinerica ceeace e super..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a.cicel spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Andreea,bravo pt tatal tau!




Multumim frumos. Dar eu tot pe a mea o tin, ca nu e zdravan la cap. La 49 de ani il apuca cu facultatea... E clar ca ii lipsesc cateva rotite. Noi de fiecare data radem de el, mai ales de cand am ramas insarcinata, ca el...bunic fiind,inca mai face scoala.

10+
Mai am 30 de zile pana la nunta
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Andreea felicitari pentru succesul tatalui si la mai multe succese
citi ani are ?-ca putere de invatat vad ca are
probabil este un tip ambitios si vrea sa demonstreze si lui si altora ca si varsta a 3 a mai este capabila sa invete si se poate lua la intrecere cu tineretul - este cumva in zodia TAUR?

Dana daca pot sa te ajut cu sfaturi privind socrela cu cea mai mare placere.

Mergi la inceput