FIV 56

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon eu am compensat puregon cu 50% pentru ca se afla pe lista B a mdicamentelor compensate. Substanta activa pentru puregon este beta follitropinum.
Medicul mi-a prescris 30 fiole puregon 100 UI si 15 fiole puregon 50 UI. Deci in loc de ~ 80 milioane, am platit ~ 40 milioane lei.
Vezi ca am mai discutat http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65233&whichpage=10


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Andicu ptr.FSH-ul marit nu am luat nimic ,dar nu e prea bine ptr. ca rezerva ovariana e pe sfirsite asa se spune,am avut noroc de 4 embrioni care au fost transferati,sper ca si acum sa fie bine.
Cristinici nu stiam care e cauza ,de nu mia mai dat sa fac analize.

Moniland unde il faci?

Avalon o sa cumpar tratamentul de acolo . Vezi ca ti-am raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Gina eu la Cluj voi face fiv-ul. Medicul care s-a ocupat de mine imi stie reactiile organismului meu si imi va face tratamentul in functia de asta. Si de data asta il voi termina cu siguranta. De abia astept, mai sunt vreo 2 luni. Saptamana asta ma concentrez sa merg la eco sa vad ce-a mai ramas din cei 40 foliculi.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Bety eu am facut protocolul lung, am inceput in ziua 21 cu injectii zilnice timp de 15 zile cu Dipherelin 0,1 mg. Apoi din ziua 15 am inceput injectiile cu Gonal F pentru stimulare, timp de 9 zile. In unele zile pe langa Gonal f luam si Dipherelin.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Moniland tu faci stimulare acum si peste doua luni ce?ET-ul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salutari FIV-oaselor de la marea inghetata la -18 grC .

Am si eu o nelamurire: in functie de ce anume se recomanda protocolul scurt sau lung? de analize?
Si oare, daca-mi ies toate analizele bune,la urmatoarea consultatie de la Medsana,din 16 martie, am sanse sa ma bage direct in tratament?am inteles ca e aglomerat si ca in februarie deja nu mai avea loc (asta cand am fost eu in 30 noiembrie). Daca intre timp s-au ocupat si martie-aprilie...ce ma fac?
Fetele care au fost la dr Protopopescu, v-a putut monitoriza si la CMI sau numai la Medsana face tot ce e legat de FIV?!

Gina,merci de lamurire.Eu sper din toata inima sa reusesti!
Lachi, ce faci?





Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

buna fetelor

am intrat doar sa va salut si sa va doresc mult mult noroc .
despre mine nu am vesti bune.....am inceput sambata sa sangerez iar ieri am fost la urgente unde mi-a facut un test in urina a iesit fff pozitiv dar sunt suspecta de sarcina extrauterina........s-au alta varianta este ca mi-a implantat 3 embrioni din care unul poate n-a rezistat si l-am pierdut....desi uterul este inchis.....azi trebuie sa sun la ginecologul meu sa vad ce zice ....
ma rog pt. voi sa reusiti si sa nu treceti prin ce trec eu.....nu stiu cand mai intru dar ma gandesc mereu la voi .

va pup pe toate si va doresc succes

"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Claudia,ooof, nici nu stiu ce sa-ti zic, decat sa nu disperi! poate s-au prins mai multi si unul s-a pierdut acum! sper din tot sufletul sa fie sarcina bine! te rog, tine-ne la curent si ai grija de tine! iti tin pumnii sa fie bine!



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

kla78: noi ne rugam sa fie bine, sa nu fie sarcina extrauterina, ci doar cel mult un embrion pierdut din cei 3. Nu dispera, sanse sunt ca totul sa se rezolve si sa poti duce la termen sarcina. Noi suntem alaturi de tine si te sprijinim, orice ar fi. Stai linistita, incearca sa te gandesti la altceva. Stiu ca e greu, dar daca este pe acolo vreun embrion prins, el are nevoie de relaxare si liniste.

Mergi la inceput