Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Vera era doar o opinie de a mea, si eu ii dau tita si sper sa ii dau cit mai mult dar se pare ca mie imi place sa am lucrurile sub control si ca atare procedez asa.
TCM sint magazine cu marfuri nemtesti TCM sau Quelle. Sint mai multe prin bucuresti, fetele stiu mai bine.

Codruta de 1 ian nu mai ai treaba, deoarece CIC-ul a trecut din sarcina firmei in cea a primariilor sau a protectiei sociale.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Fe hausman - 6 pic
si in plus Vigantol -4 pic si Vit.A -8 pic
asta la 3 luni juma', 65cm si 6.650 kg

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ofteaza prin somn bebeii vostri (in curand le spunem copiii nostri)? Ca acuma Petra asa doarme, dar ofteaza incet. Si uneori parca si sforaie...

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mie a inceput sa mi se faca frica de zilele de vineri.
Dupa ce vinerea trecuta am avut meciul cu wonder bona, azi am avut alta 'bucurie': se desfiinteaza firma unde sunt si pe mine ma angajeaza la alta firma din grup, sa fac munca de acum a 2 oameni

Deci, adios, program de 6 ore.
Asa ca vreau urgent sa imi gasesc in alta parte, cu conditii omenesti in care sa realizez si eu ca am copii.

Asa ca daca stiti ceva joburi pe SAP, don't hesitate !!


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Codruta a mea canta, ofteaza uneori face ca si cum ar pune frana o masina si toate astea in somn. Dar cea mai mortala figura o are la san. Cand adoarme ridica sprancenele, da ochii peste cap, scutura din cap, zambeste, plange, ofteaza de parca ar fi Atlas si dac nu vine laptele incepe sa certe tzatza.

Jadi sunt convinsa ca asa te simti tu OK si nu e nici o problema. Chiar iti admir perseverenta si ti-am si zis ca daca eram in locul tau as fi renuntat la natural de mult.

O noapte cat mai linistita fetelor va ureaza

Vera, mama Iuliei Maria


POZE IULIA
http://community.webshots.com/user/godzila_sobolozaurul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Ufff, am terminat si eu de citit din urma. De o saptamana nu mai tin pasul si daca nu citesc tot nu ma apuc sa scriu. Observati va rog cat e ceasul..
M-am apucat sa muncesc acasa si nu mai am timp de nimic. Ma trezesc tarziu pentru ca avem un program foarte bine pus la punct: 2 noaptea, 6 dimineata, 10 dimineata. Iar eu mai trag un pui de somn dupa acest 10. Bine, ma si cult tarziu pentru ca dau randament mai bun noaptea.

Fetele cu baieti va compatimesc pentru ce trebuie sa treceti cu decalotarea aia. Asta nu inseamna circumcizie, nu?

Cineva intreba de Infanrix. Am inteles de la dr mea ca ar avea la Pharmadex-ul de pe mosilor. Eu am avut noroc cu o cunostinta in lumea farmaceutica...

Ne-am luat si noi celebrul Polly (deh, sa fim si noi in rand cu lumea) si m-am ambitionat sa il montez singura. Cred ca m-au injurat vecinii...Poc, trosc. Acum zace in camera depozit pe jumatate dezasamblat. Ma sperie cand sunt prea multe butoane, leviere, cricuri. Cert e ca ma doare spatele.

Am o durere profunda...M-am apucat de fumat...si nu prea mai pot sa ma las. Fumez in bucatarie cu geamu si hota deschisa insa tot am impresia ca o intoxic, Nu dorm noaptea facandu-mi mustrari de constiinta si jurandu-mi pe patru biblii ca a doua zi nu o sa mai fumez si cum rasare soarele hop cu tigara in gura. Imi vine sa ma impusc.
Basca ca a inceput sa tuseasca insa era doar raceala (halal mama, ma bucur ca e racit copilu).

Tot citindu-va incep sa imi fac griji. Copilu meu e prea cuminte. Nu zice nici pas. O vars dimineata pe patul meu unde are atarnat deasupra caruselul si sta cu orele si se benocleaza. Daca vin la ea zambeste, daca plec se intoarce la carusel. Nu protesteaza daca o pun in patul ei, nu plange cand ii e foame.
Oare e ceva in neregula? Acu' chiar mi-o cer

Imi pare rau ca nu mai fac asa act de prezenta...Munca munca...

La multi ani sarbatoritilor de saptamana aceasta. SI viitoare daca nu mai bag nasul.

Sofia si Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Buna dimineata dragelor!
M-a incurajat mesajul Sofiei sa-mi scriu si eu mesajul de la revedere de la voi. Imi sunteti tare dragi si mi-au fost nu numai utile dar si placute ceasurile aici la "clubul scutecelor" cu bebelusii nostri de septembrie-octombrie. Dar de luni ma intorc la serviciu si am un program zilnic foarte strans, care o sa-mi permita sa va citesc poate doar in week-end, iar la ritmul obisnuit de scris nu cred ca am sa tin pasul cu evenimentele grupului. Am sa ma intorc insa cat de des voi putea pentru un sfat, o incurajare sau o felicitare.
Va doresc multa sanatate, copii cuminti si de acum inainte, sa ne creasca copiii mari si noi sa mai "copilarim" o data impreuna cu ei.
tuturor,




poze Maria Ilinca

P.S. intre timp, fata mea nu mai e "zmeoaica", asa ca a trebuit sa schimb semnatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

tot eu... n-am vrut sa sune atat de trist si definitiv mesajul meu
nu promit dar am sa incerc sa nu ma rup cu totul de voi.



poze Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
Sofia te inteleg cu fumatul, uite si eu fumez(nu putin) si de fiecare data ma gandesc cat rau ii fak lui bb, dar tot nu ma las, spre rushinea meaam fumat si insarcinata si dupa ce am nascut am fakut doar o saptamana pauza, si eu mai si alaptez :( sa imi fie rushine.Si eu fumea in bucatarie cu geamul larg deskis, da tasu zice ca se simte orikum cand fumez ....miroase.

Ina te asteptam orikand o sa ai tu timp

Sofia inca ceva, multumeste cerului ca ai asa bb cuminte, mai rar , am mai auzit si eu de bb-i ca al tau da putini, cazuri izolate, daca ai sta o zi cu al meu ti-ai dori sa te intorci la munca, nu ti-ar mai trebui in veci al doilea bb



Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buan dimineata!!
Mai fetelor, nu mai fumati !!! Eu m-am lasat in urma cu 4 ani. Acum militez impotriva fumatului. (nu va suparati pe mine ) Nu va dau eu sfaturi ce e bine si ce e rau ca stiti voi si singurele
Ina, nu fi trista si sa nu ne uiti!! Poate cand vii prin Cluj ne vom intalni. Da-mi pe PM mailul tau si eu ti-l dau pe al meu.

M-am prins si eu care e a treia pozitie la Polly.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput