Nunta in Iasi (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare...
cred ca de la frig ni se trage
groaznic, chiar ca sa nu dai nici un cutzu afara.
Pana la urma am luat urmatoarele decizi:
sa fac florile la ikebana
sa merg saptmana asta dupa verighete
Si iaca asa mai scap de o grija, doua
Si mai raman asa: actele de la civil si avansul la beutura si sper c-am scapat de toate. sau mai ziceti voi, ca eu nu prea mai stiu ... ce mai lipseste? sau ce-ar mai trebui sa am in vedere?
aaaaaaaaaa si pe la biserica vreau sa merg saptamana asta sa vb cu preotul
aaaaaaaaaaa si cu ala cu pozele tre' sa vb

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

liza303 sunt 24 de saptmani cu + (in luni sunt 5). Pai daca vreti strumfei: Dumnezeu sa va ajute si poate la sfarsitul acestui an o sa fii mamica cu bebe la purtator, adica mai devreme decat ti-ai propus

Liliana ar mai fi asa:
- hainutele voastre pt. starea civila si biserica. Stiu ca ai rochitica, in rest nu mai tin minte
- rezervare(dar peste 2 saptam.) pt. coafura
- parca spuneai ca vrei formatia de la rest. la nunta.....la ei ati ramas? tb. sa fixezi o listuta cu melodiile preferate?
- dar tortul si prajiturile? de unde? tot de la restaurant? in cazul asta ai scapat de griji.
- nu mai vrei artificii sala?
- stabilit meniul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Darria merci fain ca mi-ai deschis okii
Pt civil eu am deja tinuta. Ce-i drept nu e noua, am mai purtat-o la nunta de arginta socrilor mei ... E un costumas cu pantaloni si sacou pe maro. Si asa acum iarna nu prea stiu ce ar merge ... iar Andrei are costum. A ochit el un costum in oras care i-ar placea, dar ar mai trebui sa slabeasca vreo 3 kile ... tine regim cu mine acuma
Pt coafor am vb cu o prietena de-a mea si mi-a zis ca stie ea pe cineva care ar veni si acasa, ceea ce ar fi un bonus mare. Zilele astea fac rost de numar.
Cu florile am decis: Ikebana. Parca am mai zis asta undeva ...
Formatia pt nunta am arvunit-o de ceva vreme, dar uite ca nu mi-a dat prin cap ca ar trebui sa ma vad cu ei sa stabilim un program pt nunta ceva. Oricum vroiam sa-i sun sa incercam sa gasim o alta incheiere a serii decat aia cu ia-ti mireasa ziua buna.
Aaaaa si mai stiu ca tu ai avut la nunta trandafiri naturali prinsi in coc. Au rezistat? Vreau si eu sa-mi prind ceva asemanator cu buchetul si lumanarile.
Tortul si prajiturile tot la restaurant. Ca altfel ma apucam eu
Am vrut artificii, dar nu prea mai am bani. N-am luat inca o decizie, astept sa vad cum decurg lucrurile, poate voi cumpara totusi.
Meniul il stabilesc saptamana viitoare dupa examen.
Maine ma duc dupa verighete si sunt tare incantata ... de-abia astept. Si tot maine vreau sa ma duc sa vad un dvd de la tipul pe care-l vrem noi la filmat.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Seara buna,
Am intrat sa va salut!
Lili tinem pumnii stransi-stransi sa iasa totul asa cum va doriti!
Darriutza...dragutza si saritoare, ca de obicei!
Ralu tu pe unde umbli?
Ca Nusha vad ca nu ne mai pove nimic de botez, alea alea!
Si restul fetelor...voi somati? Lulla esti ok?
Pupici si seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Liliana, poti sa-ti faci linistita ca rezista. Bine ca nu mai sunt fresh ca la inceput dar iti faci treaba cu ei.

Uite aici la inceputul nuntii:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/codrii_de_arama/detail?.dir=3045&.dnm=f5abre2.jpg&.src=ph imi pare rau ca nu am o foto mai buna, sa vezi mai bine.

si la sfarsit:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/codrii_de_arama/detail?.dir=3045&.dnm=2361re2.jpg&.src=ph
http://pg.photos.yahoo.com/ph/codrii_de_arama/detail?.dir=3045&.dnm=9b0f.jpg&.src=ph


SunSmile, bine ca mai treci si tu pe aici ca miresicile noastreeeeee ................. someaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Salve fetelor.

DARRIA chiar sunt in ceata cu orele. Deci, tu spui ca tre sa ma programez la coafor pe la 12,00...pai si la ce ora ar trebui sa fiu la starea civila? Cat dureaza la starea civila? Si cum ai facut cu invitatii sa-i trimiti acasa? Ei se asteapta sa vina acasa. Cum le zic eu? Pentru ca daca la 9,00 sa zicem ca-s la starea civila....Dureaza cam o ora, doua.....Ajung acasa pe la 11,00 ce mai fac eu intr-o ora? Nici bine nu ajung acasa ca imediat tre' sa plec la coafor. Cum fac?

LIZA e o agentie de decoratiuni Preference? Ca si pe mine ma intereseaza. Dar cat costa? Eu am contactat o firma pe net si i-am intrebat cat costa o husa de scaun din satin cu decoratiune florala pe spatarul scaunului si costa 6,5 euro!!!!!Cam mult.Imi dai si mie nr de tel? Si imi poti spune si mie ceva preturi? La baloane , artificii, etc.Merci mult.

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Liliana, mi-am mai amintit ce ar mai fi: paharutele voastre pt. sampanie; casuta sau cutiuta in care se pun cardurile; florile de pus in piept, cosuletul lor, pernuta sau altceva pt. verighete(eu am avut cosulet cu trandafirasi). Marturii faci?
Casuta si cosuletul poti sa le faci chiar tu, vad ca ai talent.
Mai sunt multe dar acum nu-mi amintesc.

Noapte buna fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Dana, acum adorm cu capul pe tastarura, asa ca daca scot vre-o perla sa-mi dai crezare dar imi revin dupa baie.

Pai la starea civila palavrageste ofiterul max. 5 minute. Pupaturile si felicitarile le primesti afara, din cauza aglomeratiei nu te lasa sa faci asta in interior. Totul dureaza(cu tot cu fotografii si sosirea la timp, ca sa fiti acolo 45 minute, maxim o ora, dar nu ai ce face intr-o ora).
La starea civila poti sa fii pe la 9 dimineata, nu stiu la ce ora incep ei programul.

Uite cum am procedat noi: ofiter, afara, pupaturi, foto si apoi am mers la masina unde am desfacut sampania si prajiturile. Initial vroiam sa mergem la Select sa servim dar nu se mai putea pt. ca si-au schimbat "programul"(tb. sa facem rezervare pt. o mica petrecere). Apoi fiecare a plecat la casuta lui si ne-am reatalnit la biserica.

Acum cam asa se procedeaza, daca vrei faci masa(daca ai timp), daca nu ...nu. Se intelege ca nu e timp de masa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

SunSmile, sunt cu ochii pe voi, din umbra! Nici o grija! Nu scapati de mine!!!
Doar ca acasa nu am avut net, iar la servici, dobitocii angajati de patron pentru service-ul calculatoarelor, s-au bagat in computerul meu si l-au stricat de tot. Azi am lucrat la altul si ala s-a blocat cand am vrut pe DC... Asta e tot! Si acum vrea cumnatu' la calc, ca de obicei. So... noapte buna si vise placute!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

SunSmile, sunt cu ochii pe voi, din umbra! Nici o grija! Nu scapati de mine!!!
Doar ca acasa nu am avut net, iar la servici, dobitocii angajati de patron pentru service-ul calculatoarelor, s-au bagat in computerul meu si l-au stricat de tot. Azi am lucrat la altul si ala s-a blocat cand am vrut pe DC... Asta e tot! Si acum vrea cumnatu' la calc, ca de obicei. So... noapte buna si vise placute!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput