Nunta in Iasi (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Darria, am reusit!
Oana, multumesc pt raspuns!!!
Noapte buna si de la mine!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Salutare! Ce se intampla cu voi de sunteti asa tacute???

SunSmile, draga mea, nu ne mai dai binete dimineata???

Eu sunt la munca... Afara e un frig... Am vrut sa mai umblu azi pe la niste magazine, dar gerul m-a dat gata...

Va mai astept si pe voi!!!


Lulla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Unde esti? Ce face bebe?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Chiar ca e liniste pe la voi ...
eu tocmai am impartit niste invitatii prin we si maine am examen nashpa, dar asta e
Miercuri cred ca ne cumparam verigutze sigur de la Coriolan.


Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Lili, multa bafta pentru examenul de maine! Se pare ca eu vorbesc mai mult singura pe aici.

SunSmile: s-a intamplat ceva cu tine??? Unde esti???

Nusha, nu ne-ai mai povestit cum a fost cu Ingrid!!!

Darria, tu ce faci? Ai inghetat pe Copou???


De restul, nici nu mai zic nimic... Vad ca nu mai vreti sa vorbiti cu noi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Nu Ralu, nu am inghetat dar azi a fost zi de lucru si am plecat de acasa de dimineata iar abia acum o jum. de ora m-am intors acasa.
E asa de frig afaraaaaaaaa, iarna din asta eu nu vreau.

Liliana, bafta la examen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna seara,
Ce faceti?
Ralu nu am patit nimic grav, multumesc de grija! Incepand de vineri am avut un program de robot...acasa musafiri, curatenie, cumparaturi, vizite...la job un program de 14 ore. Si nu am mai avut vreme sa intru sa zic "buna".
Chiar asha..Nusha nu a intrat sa ne pove despre Ingrid! Hai..nu ne mai tine pe jar!
Lili bafta la examen!
Darriutza ce face Buschito?
Hai pupici la gagici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara fetelor!

Da, DARRIA e tare rau fara net!!! Eu nu stiu daca va mai aduceti aminte ca m-am mutat. Si am avut probleme cu net-ul. Acum se pare ca s-a rezolvat. Si cand am intrat m-am vazut trecuta pe lista. Deci, da. Am nunta pe 23. Ce stiti despre acest restaurant la Moldova? Stiti ceva despre mancare? Cam ce au in menu?

CRYSS eu fac la Barboi. Si mama a platit doar 700 mii de lei. Deci, m-a programat fara nasi. Si da....inca nu am gasit nasii. Deci, slujba va fi pe 23 iulie la 17,00. Voi la cat ma sfatuiti sa ma duc la starea civila? Cum se face?

Deci, pana acum am rezolvat cu sala si cu biserica. Si cu starea civila am vorbit ...dar trebuie sa vad la ce ora.

Cam atat......e putin?


Noapte buna

Cand te-a inselat cineva odata e vina lui, cand te-a inselat a doua oara e vina ta





POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

SunSmile, broscoduta da discoteca pe frigul asta si apoi face nani Urechiusa nu ingheata afara sau nu-l scoti inca pana nu are toate vaccinurile? Eu pe a mea nu o tin decat pt. necesitati, imi e si mila sa o scot afara pe "caldura" asta.

Dana, depinde de ce doresti pt. starea civila: o mica petrecere, alta coafura decat cea de la biserica - pt. ca acestea necesita timp.
Pt. o mica petrecere(masa) dupa starea civila e bine sa mergi la prima ora pt. casatoria civila dar asta presupune sa ai timp si de coafat/machiat dimineata.
Pt. coafura si machiajul de miresica sa iti rezervi cam 2-3 ore pt. salon.

Cununia religioasa e la ora 17. Hai sa fac un calcul babesc
La ora 16 tb. sa fii pregatita(imbracata, aranjata, etc...), totul sa fie pregatit ca sa plecati spre biserica. Asta presupune ca pana la ora 15,00 sa fii coafata ca sa ai timp de imbracat in tihna => tb. sa fii la coafor si machiaj pe la 12. De unde rezulta ca la starea civila tb. sa fiti cat mai de dimineata posibil. Stiu ca am facut precum Pacala si Tandala(mers inapoi) dar asa mi-am calculat eu timpul pt. acea zi

Daca la starea civila vrei sa mergi imbracata in miresica => ca ai nevoie de mai putin timp si poti fixa cas. civ. cu doua ore inaintea celei religioase(asta daca nu vrei o mica masa inainte).

Noi am avut program la 11,45 iar la biserica la 19,30 si am avut timp de toate. Nu am mai facut masa pt. cas. civila ca nu a fost timp si nici nu am vrut, ar fi fost cam obositor pt. noi.

Noapte buna fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza303 spune:

Seara buna!
ce liniste e pe aici? nu se mai vb nimic?
Eu am avut probleme cu net-ul,greu merge.
DARRIA in ce luna esti?Mie imi plac copii f. mult si pe la anul ma gandesc si eu sa am un bebelus ,micut si dragut .
OANA1888 sa-ti fie de bine botezul,si la mai multi fini!
LILIANA multa bafta la examene si la pregatirile pt nunta
DAna despre Moldova stiu ca trebuie sa ai grija la mancare,depinde de meniu ,portile sunt cam mici,insa ca la orice restaurant -trebuie sa specifici ,sa sublinezi - ca vrei portile sa aiba gramajul stabilit .Conteaza f. mult la o nunta mancarea si muzica.
CRYSSUK eu imi fac decoratiunile la Preference,cand au facut totalul mi-au facut o reducere de 10% si 10 artificii de tort gratis,decoratiunile-- te lasa sa alegi ce doresti din lista ,
am stat 2 ore de vb cu ei ,cand mai am nevoie de ceva o sun pe doamna de acolo si imi da toate informatiile in legatura cu organizarea unei nunti,e f . draguta,cardurile tot la ei le fac , au mai multe modele. Daca mai ai intrebari nu ezita.......
O seara CAlduroasa !
Sper ca maine sa fie mai bine,azi am inghetat de frig,urasc frigul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

BIRRRRRRR
Ce frig e afara, bhey nene! Io am ajuns bocna la job.
Darria l-am scos duminica pt prima data. Asa ne-a spus doctorul. Si ne-a mai spus sa nu-l tinem mai mult de 10-15 min la inceput. Insa cu siguranta repetiru va fi dupa ce mai trece cancerul asta de afara.
O zi faina sa aveti si plina de caldura!
Pup u all

Mergi la inceput