Mamici din Cluj partea a 2 a!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:

baby boom mi-a placut si mie. un pic scump dar parca merita. mai ales pentru primele hainute.
mese de infasat multe am vazut la central.
carti despre copii sunt o gramada la libraria universitatii.
un ambet
mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta mica spune:


Raluca/Ilinca, Melania/Cezara si Florina/Thierry
- dar si alte mamici si copilasi din Cluj,

Alexia va avea luni (30 iunie) doi ani si ne-am propus sa organizam un mic chefulet cu aceasta ocazie.

Asa ca va invitam sambata viitoare (5 iulie) va invitam la noi la o felie de tort si o portie de joaca cu o groaza de jucarii!

Noi stam undeva in gheorgheni - adresa o sa o trimitem prin email celor care sunt liberi si vor sa sarbatoreasca cu noi. in plus putem povesti despre , , , etc!

Am fi tare bucurosi sa folosim prilejul asta pentru a ne cunoaste (mai bine).


Sper sa ne auzim curand.
Un zambet

mamaruta mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetele, si noi iesim in parc deocamdata dupa un program extrem de aleator pe care ni-l face Thea, in special in week-end dupa masa.sa ne spuneti daca si cand va mai intalniti.
asta mica are niste bubite pe fund de care nu mai scapam, am incercat cu Nidoflor, Cutaden ,Petrini si le avem de 3 saptamani.voi ati avut pb asta?
in rest crestem , dormim f putin in timpuil zilei, avem colici dar ne facem tot mai frumoase...
Romana , nastere usoara si un bb sanatos si vesel.ai toata increderea in dr Muresan, pe mine m-a ajutat f mult la nastere si daca vrei detalii sune-mi si putem vorbi si la tel.
va pup si week-end placut



cristiana si bb Theodora Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Mersi Carrie de incurajari, stiam ca medicul Muresan e f.f.f. bun si e un om de treaba, de fapt am vazut la cabinetul lui particular ce de lume are la usa. Am mare incredere in el si sper ca va fi totul bine, in mod deosebit ca ma monitotizeaza mai atent deoarece spune ca bb meu are la 38 de sapt cam 4 kg si ma tot duce la aparatul doppler de la gine 1. E adevarat ca nu imi recomanda cezariana nici in acest caz, dar mi-a promis ca daca va fi cea mai mica problema, va face cezariana. Mi-a placut optica lui!El stie ce e mai bine pt. bb si pentru mine! De altfel nu prea ma incanta ideea de operatie! Voi reveni poate cu noi stiri... cine stie?! pusi la toata lumea!

romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Buna dimineata tuturor, in primul rand

LA MULTI ANI, ALEXIA! Sanatae si multa fericire alaturi de cei dragi tie, pupici de la Ilinca...in privinta chefului 90% suntem in Cluj sambata viitoare daci semnam prezent...

Nastere usoara viitoarei mamici, Romana si un bebe sanatos tun!

Carrie, nu cumva ati fost in parc, zona chios , sambata dupa amiaza??? Ce mai face Theo mica?

Ptr. mamici cu puiuti mici, referitor la hainutze, ptr. mine de mare pret au fost body-urile, si cele mai bune calitativ le-am gasit la 1 Iunie,sunt 100% bumbac si sunt si frumoase. Au de asemenea salopetele, treninguri frumoase-calitate super si stau bine si la modele ca doar lucreaza ptr. export!

sa aveti o saptamana frumoasa!

Raluca si Ilinca (1 an si 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Buna dimineata la toata lumea!

Legat de 1 iunie, unde anume e magazinul?Eu nu prea stiu magazinele din Cluj, mai ales cele de copii.Pana acum nu prea m-au interesat.

Nastere usoara,Romana. Sa ne spui cum a fost.Ei, mai este pana cand vei putea sa ne scrii, dar noi asteptam vesti.

Am si eu o intrebare. Sunt in a 16-a saptamana, prima sarcina, si simt anumite miscari in burta(senzatia e ceva de genul celeia cand ti se zbate un nerv). Poate fi bb? Asa am senzatia, dar va intreb pe voi care ati mai trecut prin asta.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Da, e bebele, sunt senzatioanle primele miscari..asemeni unor bule mici de aer care se misca...super!!!

1 iunie are magazin de prezentare in Marasti, str. fabricii, primesc marfa o data la doua saptamani. Gasesti insa produse de ale lor si la magazinele din centru insa mai scumpe...

Raluca si Ilinca (1 an si 5 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Multumesc pentru informatii.Abia astept sa merg pana acolo. Pana acum am vazut cateva magazine, si m-am bucurat cand am gasit magazinul Arlechino, are toate produsele Chicco pe care mi le doresc.

Multa sanatate la toate, mamici si bebelusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Am mai citit pe forum de analize in timpul sarcinii, analize de imunitate. La inceputul sarcinii mi-am facut din proprie initiativa un set complet de analize. Vorba vine complet...Le-am facut la Interservisan. Am vrut sa-mi fac analize si pentru toxoplasmoza, listeria.Plus sa vad daca am imunitate la rubeola, varicela,etc.(nu le-am facut in copilarie). Din pacate cei de la interservisan mi-au spus ca ei nu fac asa ceva. Stiti cumva unde se fac in Cluj astfel de analize? Cred ca as sta mai linistita daca mi le-as face...Va rog frumos sa-mi spuneti daca stiti.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Incearca la Rombel, in cadrul Institutului Oncologic, sanatate si nu exagera cu analizele!

Raluca si Ilinca (1 an si 5 luni)

Mergi la inceput