Din Republica Moldova cine mai e? (partea 13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Rodica, nimic nu-i vesnic, problemele nu fac exceptie. Iti doresc sa se termine cit mai repede!

Karina, noaptea am stat pina la 4 , in schimb am terminat ce aveam de facut. Bineinteles ca puteam sa termin mai repede, dar am tot aminat ieri intreaga zi si abia seara tirziu ma apucasem de lucru.
Imi pare rau pentru insuccesul tau culinar, si mie mi se intimpla citeodata ca toate sa mearga aiurea, ba untul e cu zer, ba se taie crema, ba frisca nu se bate, de-mi vine s-o iau pe cimpii. Lasa, data viitoare o sa-ti mearga totul struna.


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Va salut pe toate!
Se vede ca azi a fost luni,odihnite,ati fost vorbarete ca abia am apucat sa citesc.
Ce sa va mai zic despre noi ca tot santem noi pe aici.Putin despre mine:Momentan stau acasa cu puiul meu,am lucrat intr-o fabrica de confectii inginer mai precis proiectam bluze,camasi si alte produse vestimentare,dupa 2 ani m-am intors,dar au fost ceva probleme si nu mi-a placut sa-si bata joc de mine si am renuntat.Acum voi sta acasa pina vom pleca urmeaza cat de curand sa plecam spre Canada.Asa ca ma odihnesc chiar daca nu prea imi convine. E greu zilnic sa faci acelas lucru:spalat,curatenie,facut papa,dat papa,adus olita,dus olita,dar asta este, incerc sa ma conformez situatiei.
Amedeo - e un copil foarte energic abia reusesc sa-mi trag sufletul cu stransul jucariilor ca el iar le insira,am observat ca le place sa fie dezordine in casa si nu cumva sa fac eu ceva ca e si el prezent sta lipit ca o omida toata ziua de mine.
In timpul liber ce-mi mai ramane mai invat franceza,engleza,crosetez asta de curand m-am apucat i-am facut lui Amedeo un puloveras e f. dragut si am zis hai sa fac si mie unul si binenteles INTERNETUL,daca ma cert cu sotul numai de la calculator in rest ne iubim ca la inceput si e liniste la noi,scandalul cel mare il face Amedeo cu strigatele lui.
Cat de curand o sa pun si eu poze dar inca nu am timp sa vad cum trebue sa fac,am citit eu ,dar nu m-am descurcat ceva nu fac bine.O sa mai incerc.
Cam atat pentru astazi.Abia astept sa vad ce noutati mai aveti.
Imi place atmosfera pe aicila bebitii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Am revenit vai ce liniste seara pe aici.Incerc sa pun ceva poze cu noi cand eram mai mic si mai maricel= http://pg.photos.yahoo.com/ph/anoila_p/my_photosSper ca e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gazea spune:

Sa stiti ca nu m-am lasat pina nu am reusit.Sa fac si eu pozele sa arate asa:Pozici

Aliona mama lui Amedeo (21.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia hai ca si tu ai avut o noapte grea. Sper si eu ca data viitoare sa-mi reuseasca la bucatarie.
Gazea bine faci ca studiezi limbile. Aici daca nu cunosti limbile iti ia mai mult timp sa te incadrezi cu serviciu si celelalte.

Noi am fost la medic, care acesta s-a tot mirat ca am intrecut norma greutatii si inaltimii. Dar fata de ceea ce ne doare pe noi si anume "eczemele" s-a atirnat tare linistit, la care ne-a zis ca tb sa ungem cu unguent cind apar pina ce dispar si daca iar apar iarasi sa ungem cu unguent hormonal si tot asa.

Pupici la toti

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

desteptarea frumoaselor

Corina - pai tokmai deaceea ca inca nu stie sa stringa lucrurile si sa le puna care si unde trebui,e o asa galetusa i-ar pune mintea in miscare. o sa stea ceva timp pina o sa-si dea seama ca cubul intra doar unde e taiat patrat, piramida unde e triunghi, mingea unde e cerc ... a fost o propunere, insa alegerea iti apartine.

Cit despre intilnirea noastra in MD, na' nu v-a fi problema daca ne intilnim toate, sa vezi ce seminar o sa facem . problema ar fi sa nimerim toate in acelasi timp in tara. vine si Alina/davinia.
insa eu o sa fiu foarte bucuroasa cind o sa ma intorc definitiv. uite atunci facem intilneala trio.

Rodica - imi pare rau ca la voi e un pic de dezechilibru, da las ca trece. cum a zic si Cornelia, tot ce se face se face spre bine. dupa o scuturatura se aranjeaza lucrurile mai bine. iti doresc ca, cit de curind posibil sa se puna toate la locul lor.

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Natalia - sa stii ca si eu m-am gindit ca atunci cind o sa inceapa Laura sa pape o sa fiu nevoita sa invintez multe, mai ales daca nu o sa-i placa unile produse. o sa trebuiasca sa fiu ca un magician sa ascund dovleacu in blinii, brinza in prajitura si tot asa

Aliona - repet, tot ce se face se face spre bine. daca nu stateai acasa nu aveai timp sa inveti limbele. pierdeai un moment foarte frumos in cresterea lui Amadeo.
daca ar intra mai des Alina/alincav cred ca cu ea ai putea sa te impartasi mai mult despre nazbitiile baiatlui, ca si Alex al ei e ca un virtej.

-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

am de dimineata logoree .

si eu am vrut sa fac tortul "revelion" sau "diplomat" insa anume din cauza oului si a ce mai trebuie sa fie fin, nu indraznesc. nu am aici mixer, insa blenderu e tare kkcios. azi sau miine o sa fac clatite cu gem de visina si acoperite cu frisca. inca nu me-a trecut din pofta facuta de Natalia si Lilia. mai am si alte pofte insa le mai las putin in cui .

mey fetelor, as vrea mai multa info despre: Amelia, Deeana, Paula, Vladut, Alex. doar Corina ne zice mai multe despre "teoska" al meu. hai nu asteptati rugate.

Fata mi-a adormit, cred ca nu strica sa ma culc si io.
mai vorbim leter cin o sa fiu mai fresh.


-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Buna dimineata!
Sint un pic mai bine, multumesc mult pt incurajare si sustinere!
Sigur, cind ma gindesc la Paula mai uit de toate, cum se incapatineaza ea sa nu vorbeasca, ma dispera ea cu vesnicul ei "baba" spus foarte clar si apasat, cum face ea o prostioara si imediat vine si da pupic , ca doar stie ca va fi certata, cum a si inceput deja sa practice pictura murala (apropo, asa si nu am facut poza la prima ei pictura) si mai sint multe altele.
Lucia, imi place cind ai logoree, tine-o tot asa! Abia astept sa vii si sa ne vedem, si cu toate fetele de s-ar putea!
Karina, imi pare rau ca ai petrecut atita timp si nu ti-a iesit ce ti-ai dorit! Ieri am gasit un pachet cu praf de prajitura, am aruncat si cacao si nuci si sa vezi ce mai mincau ai mei, deja am si incuiat usa ca sa nu mearga Paula, facea scandal...
VAi dar ce frig e la voi! Cred ca ai mai auzit asta
Brovo pt Luci cel maricel si voinicel! Sper sa se rezolve cit de curind cu eczemele si a gasesti cel mai potrivit cadou. De multe ori am auzit ca parintii aleg jucariile dupa gustul lor si chiar asa e, ce credeam ca-i va placea Paulei nu prea baga in seama, dar unele jucarii care mi se par foarteee urite ii stirnesc interesul pt citeva minute, ca tot gaseste ceva mai interesant prin casa
Eu nici pina acum nu ti-am zis de reteta de prajitura cu brinza!!! E Prajitura turnata cu mere sau brânza de pe culinar . ro
Cornelia, spor la treaba! SA termini mai repede si sa ne scrii mai des!
Gazea, imi pare tare rau ca a trebuit sa treceti prin asa mare incercare! Slava Domnului ca a trecut si ingerasul tau e bine! Abia asteptam poze. Ce mult mi-a placut Sighisoara, un oras extraordinar! SUPERRR!!! SI pe mine ma omoara rutina asta, in special spalatul vaselor, nu stiu, parca rasar de undeva, iar facutul cu aspiratorul de vreo 4-5 ori pe zi, ca tot rontaie ceva printesa....
Lilia, mai zi-ne de Amelus!
NAti, si eu is la fel, toata ziua... mai nimic nu fac si abia seara da harnicia in mine si a doua zi dimineata vine Paula si trage de mine sa ma trezesc!





Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Aliona, muoama ce baiat frumos ai, sa va traiasca. are o fata foarte expresiva si niste ochisori asa e de dulci de-mi vine sa-l pap.

cum faci poze noi, sa ne arati si noua.

o zi usoara si pupici



-------------------------------
ce mari suntem
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput