F.I.V. - cap.55

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Felicia la Giulesti te coste procedura 1300 euro+ tratamentul,dar si acolo depinde de ce schema data. Daca e cu puregon e mai scump , daca e cu menogon e mai ieftin.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor,'neata.

Raportez: ziua 3 de CM, facut FSH, LH, prolactina, estradiol, T3,T4, TSH; a, si Chlamidya IgA. Continuam saptamana viitoare cu restul.

Pupici d'astia la toate !



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo Andicu!
Ai inceput. Esti in linie dreapta. Iti doresc ca analizele sa fie bune ca sa treci la pasul urmator.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Thabita nu-mi place deloc ce insinuezi tu! Sa stii ca dna Szabo le vinde la pretul din farmacie si daca te intereseaza mie mi-a dat si chitanta de la farmacie pentru ele, ba mai mult ea le-a platit din banii ei si si-a recuperat banii cand le-am luat eu din Arad. Deci putea foarte bine sa ramana cu menogonul cumparat si cu banii nerecuperati. Singurul ei bacsis este acel comision de 40 de Euro pe care il percepe/comanda.

Sunt fete mult mai vechi pe acest forum decat tine care au apelat la dna. Szabo, unele dintre ele, de ex. Monica Elena care a fost personal la Szeged si le-a luat din farmacie de la ea, ca era in drum prin Ungaria, deci a vazut cu ochii ei cat costa.

Si foarte multe dintre noi avem cunostinte prin toata lumea nu numai prin Ungaria. Eu spre exemplu m-am interesat si in Germania unde se produce Menogonul, si in Belgia si in Polonia si in Austria si nicaieri pretul nu era la jumatate de pretul pe care l-a cerut Dna Szabo. Preturile sunt asemanatoare in toate tarile.

Felicia eu nu stiu pe nimeni care a facut la Giulesti fiv si i s-a inclus tratamentul in pretul fivului. Stiu ca medicamentele si le-au luat fetele separat. Cel mai bine e sa te interesezi personal. Sau intreab-o pe danutza ca ea a facut recent fiv cu Marinescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Moni, .



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

nu m-ai suparat pe mine Tabi, dar sunt fete care aud pentru prima oara de aceasta doamna si nu vreau sa-si formeze o impresie gresita despre dansa,...mai ales ca tu le-ai invitat sa traga singure concluziile dupa ce ai relatat povestea. Ori concluziile oricarui om nu puteau fi decat ca doamna Szabo le da la suprapret. Ceea ce nu este deloc adevarat, tocmai de aceea am venit cu interventia mea si am dat si exemplul Monicai Elena. Eu consider ca mai multa credibilitate are o farmacista care ti le aduce din farmacie cu chitanta, decat un zvon de la o persoana neautorizata care s-a interesat in Budapesta. Sau nu s-a interesat. Noi nu avem de unde sti. Daca vedeai tu cu ochii tai in Budapesta la farmacie pret la jumatate fata de oferta doamnei Szabo, atunci da, era o informatie demna de postat. Dar dupa cate a facut femeia asta pentru fetele romance din toata tara, nu pot sa vad ca vine cineva si chiar daca foarte subtil... o denigreaza. Erau fete disperate care incepusera tratamentul si nu mai gaseau injectii in nici un depozit din Romania si dna. Szabo le-a ajutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

danutza, spune-mi si mie te rog, cat te-a costat procedura la Marinescu si daca ai folosit puregon sau menogon si daca ai timp poate imi dai si alte amanunte.
Iti multumesc.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Fetele si eu am luat in primavara Menogonul si Dipherelinul de la doamna Szabo si am fost multumita.La Cluj nu se gasea niciunde,in BUC. era de umblat,asa ca eu am vorbit cu ea si in 2-3 sapt. am mers la Arad si am luat medic. si am renuntat asa la inca un stres in plus.Fiola de Menogon a fost 8 euro si Diphereline de 3,75_doza unica care se face la Medsana 150 euro plus 40n euro comisionul doamnei.EU zic ca adaugand comisionul doamnei tot nu ajungi la 400.000 lei cat e Menogonul in farmacii si plus numai alergi ca nebuna pe la toate farmaciile.
Tabitha,fetele care incep acum tratamentul de ce nu incercati cu Menogon.Eu una am reactionat f. bine la el si am folosit doar 30buc.Mai am si acum 30 buc. care expira in dec.2006.Cine are nevoie sa-mi zica.Mai ales draga mea Andicu daca vrea eu i le dau cu mare placere ca eu ajung mai repede la Arad daca voi mai face vreodata FIV.
Va pupic pe toate si mult succes!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Tabitha, constat cu uimire ca ai sters ambele postari: si cea in care invitai fetele sa traga concluzii referitor la dna. Szabo si cea in care te scuzai daca ai generat o impresie gresita despre aceasta doamna.... Oricum fetele au apucat sa citeasca.... iar atitudinea ta nu mi se pare nici macar lipsita de responsabilitate ...ci mai degraba puerila! Ce e cu tine? De ce le-ai sters? Ca doar nu ai omorat pe nimeni! ti-ai spus o parere, eu am venit cu alta parere, ti-am spus ca nu-mi place ce insinuezi si cu asta basta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

ceciserban: tratamentul cu Gonal F mi-a fost recomandat de dr., asa ca nu a fost alegerea mea. Si oricum nu am reactionat prea bine la el, ca s-au obtinut putini foliculi si abia dupa ce mi s-a marit doza. In total am facut cred vreo 3000 UI de Gonal F. Din cate am inteles, Gonal F este un produs in intregime sintetic, de aceea costa mai mult decat celelalte produse care sunt obtinute de la femei aflate la menopauza. Asa stiu eu... Daca gresesc, sa ma corectati.

Mergi la inceput