Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Stati linistite ca si eu tot 10 kg am in plus ,dar faza tare,toti prietenii imi spun sa raman asa ca-mi sta mai bine..or fi ei draguti sau eram silfida rau inainte???oricum ,mi-am propus sa merg la sala da' cand termin cu alaptatul ca asa trebuie sa semnez condica la bebe si nu prea-mi ramane timp de altele..

Fetele care adormiti bebeii in carut,eu zic sa renuntati cat mai e vreme..prietena mea are bebe de 1 an si trei luni si nu poate fi dezvatat de adormitul in carut...se chinuie zadarnic ca nici nu mai incape ca lumea ,e si greu si e incomod sa-l iei de-acolo si sa-l pui in pat dupa ce adoarme.mai ales seara,e calvar..plus ca a tocit covorul de impins prin casa..

Moki si bebe Mario

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Am uitat sa ne trecem si noi cu dimensiunile:
-la 3 luni:66 cm si 6.100 kg
acuma vad ca la 3 luni jumate are 6.350,cred ca e in grafic
Pup!
Moki si bebe Mario

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Moki zau ca as vreea sa-l dezvat de dormit in carut, dar nu pot decat in brate... deci prefer carutul. Seara adoarme mancand si il pun in patut. Ziua e mai greu....

Ioana maine, daca e vreme buna facem altfel. Imi zici unde stai tu si vin eu sa te iau sa-ti fac turul cartierului .

b nj bhx sx h b h fgf jn km j k - asta e de la Vladut.



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Irina ....super Vladutz!!
Petra zice asa: huuuu, eieiei, aiaiai, eiaiaiaia, emeimeiei



Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

irina, esti dragutza. Eu stau la 2 blocuri dupa Mall, linga pompieri; ne stabilim o ora, si eu merg pe partea stinga (aia cu mall-ul) inspre mihai bravu, si mai departe; si sper sa ne intilnim la un moment dat, sa nu ies afara din bucuresti.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Dani_flor, poti sa mananci cate fructe vrei...in afara de banane, dar trebuie sa respecti regula, cu o jumatate de ora inainte de masa sau o ora-doua dupa. Daca mananci pranzul la 2 si cina la 7, mananca 2 kg de mandarine, daca vrei si poti, pe la 3-4. La Montignac nu ai limite la cat consumi, atata timp cat respecti alimentele si combinatiile posibile.
Cel mai bine e sa bei cafea decofeinizata, daca poti, indulcita cu zaharina. Daca ii pui lapte, ai grija cu combinatia de alimente (nu ai voie sa mananci alaturi proteine, doar glucide). Se pare ca efectul cofeinei este rau pentru slabit, in sensul in care stimuleaza producerea de insulina, responsabila pentru depunerile de grasime (in fine, nu e chiar stiintific, dar daca citesti cartea e explicat mai bine acolo).

Simodima, bine te-ai intors de la munte. Am inceput si eu regimul, eu am 7 kg in plus fata de cat aveam cand am ramas insarcinata, dar si atunci eram la maxima capacitate, asa ca as vrea sa dau jos 10-12 kg. Dar nenea Montignac ma ajuta, ca m-a ajutat mereu saracul!!!
Nu e o slabire rapida-rapida dar e de lunga durata si e bine ca nu te infometezi si poti sa iesi in lume, sa mergi la restaurant sau in vizita, gasesti mereu o combinatie acceptata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Mai fetelor eu ma chinui de dimineata sa va citesc, mai citesc un mesaj ma mai joc cu bb ....azi nu stiu ce are nu vrea sa doarma deloc :( . aveam multe raspunsuri si comentarii de fakut .....da nu le-am notat si am uitat ce vreau sa zic si cui .
mi-am trimis azi sotul sa ia formularele de la primarie ... cica era o coada mare tare si cand ma gandesc ca trebuie sa le depun lunar ma ia jalea.

Vai sa nu uit LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei.

Am vazut ca suntem 100 de mamici, pacat ca cele active sunt doar cateva , mereu aceleasi :):):) poate multe doar en citesc, asa cum fak si eu uneori din lipsa de timp.

In rest Vlad e sanatos, fericit ... dar vrea numai in brate la verticala, in picioare si in fundulet a, si joaca multa, toata ziua daca se poate, sa stea si el singur ...no way . Azi am fakut o treaba buna, mi-a zis mama de o colega a ei care are o fina mai necajita si a nascut un baietel, nu are cu ce sa il imbrace, are doua camasute pe care el usuca pe rand pe soba, asa ca m-am pus si am fakut o sacosa de hainutze sa i le dea mama maine, zau ca mi-au dat lacrimile ca exista si oameni care chiar nu au cu ce sa imbrace bb-ii.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ioana nu e de mirare ca nu ai priceput nimic . Eu ramasesem cu impresia ca stai pe langa Mary (de la intalnire stiam ca ati plecat impreuna sprea casa). Vina mea. Eu de la Mihai Bravu stau cam la inca 10 min (maxim). Acum nu stiu exact cat faci tu pana la M Bravu ca ne-am putea intalni acolo...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

oricum, din cauza ca scoatem de tot fainoasele si dulciurile, se dau rapid jos 3-4 kilograme, asta cam intr-o luna, apoi e mai greu, faza de platou, dar daca o depasesti si nu disperi incepi iar sa dai jos, in cazul meu cam dupa inca o luna...Si am observat ca rezultatele cele mai bune se obtin cand nu mananci de seara mai tarziu de ora 7. E acceptabil sa mai iei un iaurt mic, degresat, seara, daca nu mai poti de foame. (Sau fructe) Gustari permise in timpul zilei: bucatzele de cascaval, branza telemea, un ou fiert tare, fructe, cafea fara cofeina, si apa la greu (sau ceai) Asta intre mesele principale. Cea mai simpla masa este gratarul de pui/vita cu salata. Pe langa carne poti manca branza telemea sau cascaval. Supa sa fie fara cartofi sau fidea, sau galuste.
Daca imi mai amintesc va mai zic, sau puteti sa ma intrebati, eu sunt veterana intr-ale lui Monti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna ziua fetelor... azi mi-e lene si nu am chef de nimic, de altfel e luni, nici iarba nu creste azi!

Bb a fost cumintel, a dormit 2 ore pe balcon si acum se joaca cu tante... astept sa ii dau sa manince si ma duc si eu sa dorm un pic...

In rest nimic nou, doar ca mi-e lene dar si asta e veche.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput