Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

fetelor, haideti, ne mobilizam? incepem cura de slabire de luni? ca trece si sf, Ion pana atunci..... cine se inscrie? si haideti, veniti cu propuneri, la ce dieta ne oprim?
Mihaela_e ne mai dai detalii despre Montignac? ai mai tinut-o pe asta si zici ca a mers?
eu azi m-am cantarit si m-am ingrasat 2 kg de sarbatori
eu imi propun sa dau jos 10 kg., da, as fi chiar fericita sa si reusesc!

Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani mamici si bebelusi!

Mary: Poti sa-i dai Humana 2 de la 4 luni. Eu la baieti le-am dat direct, fara nici o combinatie de trecere de la humana 1 la humana2. Acum cu fetita am noroc ca papa doar sin.


Romana, Cristian(22.06.2003), Alin(25.06.2004) si Maria(21.09.2005)


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze
bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

******************************************

Nulla dies sine linea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Chiar asa treceti-mi si mie va rog care va pricepeti la 3 luni: 65 cm si 6.780 kg. Multumesc.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Mary si Alexandru avea 8,150 kg la 4 luni si nu mi s e pare prea gras..il adimir mai ales cand ii fac baie...cand or sa inceapa sa se deplaseze va slabi. Oricum ii mai poti dilua putin lapticul ..asa i-am mai facut si eu..adica i-am pus cu 10-20 ml de apa in plus fata de cat scria pe cutie. Copilul meu de vreo 5 zile insa nu depaseste 4-5 mese in 24 de ore iar la inceput imi faceam probleme sa nu ajunga sa manance mai multe mese decat scrie pe cutie.
Oricum dupa 4 luni isi incetinesc ritmul de castigare in greutate.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alinam de care cereale se pot pune la mar? Din cate stiu eu majoritatea cerealelor se fac cu apa.
Eu am cumparat milubrei si alea se fac cu lapte si mi se pare incorect sa le amestec cu mar fiindca devin prea concentrate si fara apa. Cred mai bine ii dau marul simplu si cerealele cu lapte.
Astazi nu i-am dat nimic deocamdata..cred ca ii dau iarasi suc de mere..m-am tampit cu diversificarea asta.
Cereale inca nu i-am bagat..cred ca o sa incerc in biberonul de seara dar o zi/ saptamana sa nu se faca obez .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alexandru s-a culcat iarasi singur...cred ca vrea sa contrzica ce am zis eu ieri si s-a facut cumintel...si-a tras si paturica pe oki de nu i se vede decat fruntea.

Mary baiatul meu a papat cel mai mult 25 lingurite lapte praf in 24 ore... mi-e lene sa socotesc in ml..dar masurile sunt aproximativ la fel la humana si lactana. In ultimele zile papa mai putin..15-20 lingurite.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

Fetelor sunt si eu necajita ca fetita mea nu vrea sa mamance. Are abia 4 luni si e deja cu 700 g sub greutatea ei normala (cel putin asa mi-a zis medicul). De o sapt incoace nici cantitatea ei normala de hrana nu o mai vrea manca. Adica mamanca in jur de 100 ml lapte de mama de la 9 dimineata si pana la ora 15. Daca mananca 300-350 g pe 24 ore sunt tare fericita.
Eu lucrez si pana acum nu au fost probleme .....ma mulgeam si lasam lapte si fetita mea manca intr-o veselie, nu cat era scris in carti dar manca 250-300 ml pana la venirea mea. Deci in jur de 700-800 ml pe 24 de ore...acum nu. Ce sa fac ca nu mai stiu?

Monica si ingerasul ei Karola (14 sept 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Buna mamici si bebelusi!

Si noi ne sugem degetelele chiar si in somn cind incerc sa-i bag suzeta in gura si o scoate afara si se strimba.Fetita mea nu suporta sa o acopar cu ceva.Nici paturica nici cearceaf nimic indiferent cit de subtire este imbracata.La voi bb-ii stau acoperiti cind dorm?


Maddy77-Un pediatru specializat pe ortopedie este prof. dr Mihai Jianu de la Medicover pe Calea Plevnei.El lucreaza si la Grigore Alexandrescu dar eu prefer la particular.Pentru eco pe sold este dr Mircea Stamate care este si pediatru de la Medlife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Marlena nu ii prepari cerealele cu apa sau cu lapte (stiu ca sunt si care se prepara cu apa si cu lapte), dupa ce faci piureul din mar (copt cica e mai bun) pui 2-3 lingurite de praf de cereale .... asa zic mamele cu experienta , eu habar nu am ca nu am inceput diversificarea, da strang informatii.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Mary - humana doi se da dupa 4 luni!!!!! pana atunci dai humana 1. bb meu tot asta mananca. si atentie ca a aparut humana 2 cu prebiotice, sa nu cumperi din lotul vechi - fara prebiotice - aflat pe piata inca la unele magazine...
acum o sapt era oferta la cora-militari la humana: preturi cu 30 mii mai ieftin la h1, cu 50 mii la h2. eu mi-am facut stoc.

liamia, mama lui florin (31aug05)

Mergi la inceput