Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Cat despre programul de mancat,cu toata rusinea, tre sa recunosc ca nu are.Uneori noaptea sta si cate 8 ore si nu mananca,alteori vrea la 5 ore.Ziua in general are 3 ore pauza,dar se intampla sa vrea si la 2 ore,alteori doar la 4 ore.Mananca doar dintr-un san la o masa.Cred ca mananca destul de putin pe zi,dar atata timp cat ia in greutate nu ma agit,mai ales ca are 6,400kg la 2luni jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Oare cu Kristinutza ce-i de nu mai apare?Stie cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Alexandru a dormit o ora si jumatate..sa nu-l deochi.
El mananca la 5 ore interval iar zilele trecute a papat si la 10 ore ...cred ca era din cauza dintilor.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Deci eu am ramas singura inconstienta care va pleca la servici in urmatoarele luni si n-are bona?

Marlena, in luna a 5-a bb ia in medie 140 gr pe saptamina.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

fetelor, vad ca andrei a luat cate 300g pe saptamana de cand suntem pe humana 1! asa ca am ajuns la 7100g la 3 luni si o saptamana, lucru care mie nu-mi prea convine ca nu-l vreau prea grasun. dar ce sa-i fac, ca mai mult de 4 ore nu sta nemancat daca ii dau 150ml, daca ii dau doar 120 ml, dupa 3 ore urla de foame si nu pot sa-l pacalesc cu ceai, ca nu vrea!
ce sa fac, ca in ritmul asta ajunge la 8000g la 4 luni si nu vreau.....

Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

aveti idee Humana 2 de la cate luni se da? ca vad pe cutia de humana 1, pe tabelul cu masuri e trecut pana la 6 luni....

Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Mary l-am admirat pe Andrei. Ce mare s-a facut de cand nu l-am mai vazut . Nu am solutii pt mancat mai putin, ca al meu e rau de mancare. Ieri a mancat doar 710 ml si 100 ceai... Pune mai putine masuri de lapte la 150 ml apa... zic si eu dupa capul meu.....

Ioana la mine nu e nimik sigur cu tanti care a venit miercuri. Mi s-a parut ok, dar vrea carte de munca si mai are o optiune un fel de asistent social unde ar lua mai multi bani, dar ar sta cu vreo 5 copii mai mari... mai vedem...

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

buna dimineata .... mai spre dupaamiaza asa :)

Marlena varianta moderna a marului cu biscuite e marul cu cereale ... asa am auzit eu la alte mamici .... razi marul sau il faci piure daca e copt si pui 2-3 lingurite de cereale ...sa iti iasa cat de consistent vrei tu.

Vad ca toti bb-ii au program ... Vlad are doar program de somn, adika ziua la fiecare 2-3 ore doarme cate jumatate de ora si seara de la 10.30 pana dimineata la 7 cu multe treziri peste noapte.
Despre mancare cred ca sunt ultima care nu a reusit sa ii faka program, deci bb al meu papa si acum cand vrea el .adika si la o ora si la doua .nu mult "cate o gurita " ...la doua ore deja i se face foame serioasa, de supt mai mult doar de 3-4 ori pe zi, in schimb asa de sete suge mereu .uneori nic nu imi mai inchei bluza prin casa.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moki spune:

Lasa,Mary,sa ia acum in greutate,ca are timp sa tina cura de slabire..

Jadi,si eu m-as apuca de tinut conta acasa,mi se pare cea mai buna alternativa la job..dar tre sa ma mai documentez un pic..

Hai sa va zic o faza tare:v-am zis ca eu lui Mario nu-i dau decat tzitzi si-atat..si azi ce credeti ca mi-a venit azi,sa-i dau un pic de ceai..ce credeti,ca a vrut vreo picatura??? se stramba de mama focului si dadea afara..oare asa fac ei la tot ce e nou sau nu-i convenea bibe?..nici pe-ala nu stiam sa-l "montez"..,mai mare rasu'..se pare ca sunt mamica-model..

Mai ,fetelor,recomandati-mi si mie pediatrii buni ca sunt in criza..pana acum raman cu CC la capitolul info,dar daca i se face puiului rau,unde sun??..

Cristina,La multi ani Sefului celui mare,tare bine tre' sa se simta el!!

Si pupici tuturor Ionilor si Ioanelor,si multa sanatate..tre' sa ma pregatesc si eu ca si sotul e pe lista si poate ma trezesc cu casa plina..
Pupici!
Moki si bebe Mario


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

multumim, Irina! chiar, Vladut ce dimensiuni avea la 3 luni, ca vad ca nu ti-ai completat listuta....
laura, petrecere frumoasa maine!!!! si " LA MULTI ANI" taticului IONUT!!!
l-am admirat cu feciorul in brate, in poza de Craciun!
mai incearca cu ceaiul, cand crezi ca ii este foame, poate-l pacalesti!eu zic ca e bine sa-i dai si ceai! Andrei saracul, a schimbat pana acum 4 feluri de lapte printre care si HN25 de la milupa, care e oribil in opinia mea, dar nu mi-a facut mofturi...daca ii e foame papa orice i-as da!si cu ceaiurile la fel! am incercat intai baby drink, baby calm, ceai de menta la greu cand a avut probleme cu burtica si acum ii place foarte mult ceaiul de la Hipp tummy tea, si bea cam 200ml pe zi.

Mary si bebe Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput