Fond de ten fff bun!

Fond de ten fff bun! | Autor: mama lui Licurici

Link direct la acest mesaj

Salutare si La multi ani frumosi!
Si daca e frumos ... sa fie si tenul meu!
In prezent folosesc L'oreal si o buna bucata de vreme am fost incantata...ca folosisem doar d'alea no name. Acum sunt din ce in ce mai nemultumita de rezultatele pe care le da....ma rog cred ca si varsta isi spune cuvantul ...cu fiecare zi ce trece.
Spuneti-mi, va rog, ce fond de ten bun folositi...chiar daca e scump. Dar o sa le rog sa-mi raspunda in special pe fetele care fac cumparaturile astea din Romania pentru ca ma intereseaza si locul de unde le-au luat (Bucuresti).
Va pup si va astept!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

si eu sint obsedata de fondurile de ten. cel mai mult mi-a placut batonul 3 in 1 de la L'oreal ( nu mai stiu cum se numeste, era intr-un recipient lunguiet argintiu) dar din pacate nu-l mai fabrica, au iesit cu alte produse pe piata. chiar nu stiu de ce...produsul asta facea toti banii si chiar avea un efect de finisaj deosebit. acum folosesc accord parfait de la l'oreal dar nu mi se pare ca e nemaipomenit. vreau sa incerc "burjois" si daca nici ala nu face treaba buna jur ca ma duc la "chanel". daca nici chanel nu ma satisface o sa ma rog de sora mea sa-mi cumpere unul de la "la prairie" chiar daca trebuie sa economisesc un an intreg ( am inteles ca e cam 300 de euro).
ideea este ca eu am o cunostinta care e directoare la l'oreal si care mi-a facut o sedinta de machiaj in particular. vreau sa-ti spun ca intr-adevar aratam de pe revista! totusi a durat cam 2 ore, incepind cu demachiere in profunzime, masca revigoranta, hidratare, anticearcan, fond de ten fluid translucid, fond de ten cu efect lift, pudra pulbere, corecturi si abia apoi machiajul propriu zis. cam sofisticat sa faci asta in fiecare zi cind pleci la serviciu.
concluzie: nu sint multumita de fondurile de ten care se gasesc pe piata si care sint destinate consumatorilor obisnuiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eve44 spune:

Eu folosesc Lancome si sunt f multumita de el .Mai intii am incercat testerul si pe urma m-am decis.Daca poti sa ajungi in Mall(la Beauty Shop) gasesti tot ce vrei si le poti incerca .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu am Max Factor..ultimul care a aparut,ala cu doua compartimente- flawless perfection!.E super,super fain.Inainte de asta am avut colour adapt,tot de la MF.
L-am luat din Unirii ,de la magazinul B&B.
Mie nu mi-a placut niciodata L'oreal,nu mi s-a potrivit deloc.Maybelline e asa si asa..adica au fonduri de ten bunicele,iar raportul calitate/pret e ok.
Acum insa nu stiu cat esti dispusa sa dai pe un fond de ten si nici nu stiu ce vrei de la el,ce fel de tip de ten ai..etc.
Insa daca te duci in Unirea sau Mall sigur gasesti ceva sa-ti placa.Au testere,du-te si incearca...
Si depinde si de varsta..caci sunt si fonduri care reduc liniile si ridurile fine,de ex.Age Defying cu botafirm de la Revlon.
Oricum daca dai o cautare pe forum ai sa vezi o gramada de subiecte pe aceasta tema.
Pupici cu lipici si sarbatori fericite.

Sarbatori fericite tuturor!

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micalutza spune:

Pentru mine cel mai bun este Cashmir Perfect de la L'oreal.Lasa pielea foarte neteda si mata.E super!

Mini
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

depinde numai si numai de tipul tau de ten. degeaba spunem noi de unul si altul ca sunt minunate daca tie nu ti se potrivesc. eu am un ten gras-mixt cu tendinte acneice. imi trebuie un fond de ten cu putere mare de acoperire si de durata. asa ca cel mai bun este estee lauder - diuble wear.
trebuie sa incerci inainte de a da 40 de euro pe un fond de ten bun. du-te la beauty shop si cere-le fetelor sa iti faca un test - toate firmele bune fac asta. sau la clinique pe calea victoriei, sunt extrem de dragute si cunosc meserie. acolo poti gasi cam tot ce iti trebuie, indiferent de tipul de ten.
succes.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Eu am un ten foarte pretentios...Un singur fond de ten a acceptat: de la Avon, "calming efect-natural cream"...nu se cunoaste pe fata ca am fond de ten, iar fata e luminoasa...30 ml, circa 30 ron...acum cred ca e la oferta!

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Fetelor, am citit cu interes mesajele voastre si vin si eu cu cateva intrebari: folositi fond de ten zilnic??? Nu dauneaza tenului? De la ce varsta ati inceput sa-l folositi?

Tare as avea si eu nevoie de asa ceva, dar...

Poate ma lamuriti si pe mine.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by ad_risnov

Fetelor, am citit cu interes mesajele voastre si vin si eu cu cateva intrebari: folositi fond de ten zilnic??? Nu dauneaza tenului? De la ce varsta ati inceput sa-l folositi?

Tare as avea si eu nevoie de asa ceva, dar...

Poate ma lamuriti si pe mine.

Pupici.

Adriana si Rares

(13.febr.2004)
poze cu Rares




Eu, una, nu La ocazii mai deosebite...sau cind sunt mai obosita si am nevoie sa arat mai bine...Nu zilnic...in nici un caz. Nu e nevoie !

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

un sfat legat de fondul de ten. aplicati-l cu triunghiurile aplicatoare intai de sus in jos si dupa aceea " nivelati-l " de jos in sus si veti obtine un efect natural si acoperire maxima. daca aplicati fondul de ten doar cu degetele nu veti fi niciodata pe deplin satisfacute ( pt ca inevitabil veti aplica prea mult produs). Triunghiul aplicator e cu atat mai important cu cat inaintam in varsta pt ca altfel riscam sa accentuam ridurile prin aplicarea fondului de ten.

Michelle 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Un AN NOU mai bun pentru fiecare, luminos, plin de IUBIRE si beneficitate, care sa ne implineasca visele, noua si tuturor celor dragi noua !

Din toata inima, cu multa Iubire, va doreste
Nora

Mergi la inceput