Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Sintem 99 de mamici si 100 de bb!
Ne mai trebuie o mamica sa fim 100 si 101!
Ca in 101 dalmatieni, hehe.

Cristina i-am aratat mesajele tale sotului si am ris impreuna de Victor si de maritishul Ancai. Mai ales de preferintele lui Victor pentru "tinerele".

Biumil frumos bb Milan si frumos site, dar nu prea am reusit sa maresc pozele, e din cauza mea?


Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

Buna Fetelor!
Cam tarziu,dar ma alatur si eu voua. Am si eu o fetita nascuta pe 14 septembrie si o cheama Karola Anita,nascuta la ora 7 si 10 minute cu 3500 grame. Din pacate nu prea am timp sa scriu prea des pt ca a trebuit sa ma reintorc la servici si pe cand ajung acasa abia astept sa mai stau si eu cu minunea mea. Sper sa nu va suparati daca nu voi scrie prea des, dar sa stiti ca va urmaresc cat de des am posibilitatea.
Va doresc Sarbatori Frumoase si un La Multi Ani calduros si va doresc sa aveti parte numai de bucurii alaturi de cei dragi voua.

Monica si ingerasul ei Karola (14 sept 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Seara buna fetele,

Sper ca ati petrecut bine de Craciun.
Noi am fost numai noi trei ieri, intim si deosebit asa fata de agitatia anilor precedenti. Am papat, am lenevit si am fost un pic prin oras spre seara. Victor e din ce in ce mai simpatic, plange numai daca-l supara ceva sau ii e foarte foame in rest e ok si acum avem program de joaca, gimnastica si zambete dupa fiecare masa.
Am facut si ceva poze dar inca nu am avut timp sa le selectez si sa le pun pe net.

Ludmmyla, bine ai venit printre noi, sa-ti traisca fetita. Esti mamica nr 100, deci iti transmit o pe post de premiu special.

Va urez petrecere frumoasa in continuare, vacante placute, sanatate si multe bucurii.

Noapte buna,

Anto si bebe Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Ho-Ho-Ho..Merry Christmas dragi mamici si pitici. In sfarsit am un pic timp liber, gratie cadouruilor primite de Andrew de la Mos Craciun.
Stiti ca trebuia sa merg cu Andrew la ortoped sa verificam daca are displazie. Ei bine, totul este in regula, mobilitatea piciorusului este foarte buna si i-a facut si ecografie pentru mai multa siguranta. Pe 3 ianuarie mergem la vaccinul de la 4 luni, sper sa trecem cu bine, ca doar suntem baieti mari de acum. Sa vedem cat a mai crescut ca acum nunumai ca-mi rupe mainile, imi mai rupe si spatele.
De cateva seri incoace adoarme foarte bine, nici macar nu termina de mancat..ei bine la aproape o ora de la masa se scoala urland din toti rarunchi.. Cred ca e vorba de colici pentru ca se strange de burtica, dar parca nu au fost niciodata asa de violenti. Nici macar nu ma pot bucura de faptul ca acum adoarme asa de bine
Acum il pot lasa mai mult singur, gratie cadoului suprem de la Mos Craciun, acest swing minunat ( http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0006FHFYS/qid=1135648733/sr=1-4/ref=sr_1_4/103-7455511-8792621?v=glance&s=baby )care este acum dadaca de incredere, plus alte jucarii:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?a=get&t=product&s=linkadoos&p=product&site=us&id=27485
http://www.kbtoys.com/genProduct.html/PID/2271039/ctid/17/INstock/Y/D/
http://www.epinions.com/content_153743691396

LA capitolul progrese, notam si noi:
-tinut de manute se ridica in doi timpi si trei miscari in fundulet, chiar din pozitie orizontala. Tot in fundulet (fara ajutor) se ridica si daca este tinut la 45 de grade pe piept cu fata in sus, voi pune acea poza pe internet pentru edificare. Aproape ca nu il mai pot tine pe spate, se agita, se screme si tot incearca sa se ridice in fundulet. Stiu ca este mult prea devreme, dar cateodata nu am ce-i face;
-are tentative de rostogolire de pe spate intr-o parte (de pe laterala pe spate se intoarce demult);
-tipa in gura mare de bucurie cand vorbeste cu cineva, cateodata se ineaca chiraind;
Saliveaza mereu si abundent, cateodata se uda pe piept, isi baga degetele in gurita adanc ca i se face greata cateodata, o fi de la dintisori?
Va las acum, sotul este nerabdator sa treaca la tastatura.
Sarbatori fericite, multa sanatate tuturor si sa vi se implineasca toate dorintele.

ps: Am pus poze noi in albumul comun si in cel de la semnatura.

Oana D & AndrewFoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

CRACIUN FERICIT voua si familiilor voastre!

In ultima vreme v-am citi asa pe fuga, dar nu am mai scris deloc in lipsa de timp. Matei ma acapareaza de tot. Luca e bine, i-a iesit dintisorul atunci cand v-am zis de el... e atre haios si cand rade e caraghios. Amandoi copiii au primit foarte mult cadouri, chiar prea multe zic eu!
Cu diversificarea mergem bine, in sensul ca papa suc de morcov, de mar si portocala si de ieri i-am introdus si mar copt ...pulpa marului. Ii plac toate4 fructele mai putin portocalele, dar cu ele nu prea insist ca stiu ca sunt potentiali alergeni, desi romanii nu dezvolta alergii la portocale , cel putin asa scrie in CC. Ma bate gandul sa ii introduc si cereale din alea de la Milupa de la 4 luni, le-am cumparat, dar momentan stau si ma uit la ele.Ma ingrijoreaza ca a luat in 2 sapt cam 100 de grame, paote si cateva zeci de grame in plus, dar e putin si nu imi place, plus de asta se trezeste iar noaptea sa pape desi el a renuntat la obiceiul asta demult. Dr. mi-a spus ca trebuie sa il trec pe mancare ca e primul semn trezirea noaptea ca o data a renuntat ca laptele nu mai e asa de satios.

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

RalucaCostiurin si eu am facut o criza de fiere acum cateva zile fiindca m-am enervat si am mancat si cam multa smantana iar in timpul sarcinii nu am avut nika.
Oana si noi am avut probleme astea 2 zile de Craciun cu colicile ..iar l-au apucat ..si saliva ne curge si noua ...



Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

LUDMMYLA- bine ai venit... sper sa te simti bine printre noi si sa gasesti multe sfaturi bune aici! Vad ca esti din Cluj, ha, si io! Poate mai pove... magazine chestii, oferte, eu tocmai i-am cumparat lui Luca un Covor de la chicco din acela care stimuleaza copilul. Am aflat ca este oferta la magazinul Chicco de la Codruta! Mersi Codruta si sa ai zapada multa la Dorna! VAIII de cand nu am fost acolo... ma apuac o nostalgie! Hai ca ma duc ca sunt de groaza!!!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monval spune:

VA DORESC TUTUROR MAMICILOR UN CRACIUN FERICIT CU MULTE BINECUVINTARI SI MULTA PACE IN SUFLETE ,IAR MICUTILOR MULTA SANATATE SI UN AN CIT MAI BUN.



LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Bine ai venit Ludmmila!

Jadi si al meu copil vrea sa vada lumea altfel si mai mereu il pun pe burta dar oboseste.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

dani_flor pastele in Germania pica pe 16 aprilie iar in Ro pe 23 aprilie.
eu gasit pe internet toate bisericile ortodoxe din Germania,si e una si in Berlin daca vrei adresa?
pupici mihaela si Dennis

Mergi la inceput