Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simona, ma bucur sa vad ca si sotul tau a ajuns acasa cu bine. Oau, Maia a luat 7 cm intr-o luna? La Multi Ani si numai bine!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

ceao Ioana, tu mai iesti in Botosani?
La noi aici s-a lasat un frig, de ingheata maduva in oase.
Da, Maia e lunga si nici nu mai incape in hainele de 3 luni, trebuie sa caut cele mai mari ca sa nu treaca vremea si sa nu le mai poarte.
Ne bucuram foarte mult de tati si e tare incintat de fata.Toata ziua ii cinta, el a terminat univ de muzica, asa ca toata ziua cinta si se joaca.

La multi ani sa sa sarbatoriti foarte frumos

simona si maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Salutare din Vatra Dornei (de la internet cafe)!!!
Noi am venit ieri (pe 26). Ne-am gandit pe moment sa venim. N-am mai apucat sa va scriu.
Am ajuns cu bine, drumul a fost super ok, este zapada din belsug si azi am dus-o pe Petra pe partie.

Sper sa mai pot veni la internet sa va mai scriu si sa va citesc.
Daca nu, va doresc de pe acum La Multi Ani!!!

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani Vladut si David-Andrei!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:


LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi: Vladut si David-Andrei

mimsi, imi pare tare rau de Alexia, sanatate multa, cum bine ziceai, lasa ca se face ea mare si se uita totul.

Carmi si mihaela_specht, mercic mult de info. Noi dorim foarte mult sa facem botezul in Ro, si asta ar insemna cindva in primavara, trebuie sa ne potrivim in primul rind cu una din vacantzele Ioanei, ideal ar fi dupa Pasti cindva. Dar nu stiu exact cind pica nici una nici alta. Dar ceva hainutze as vrea sa ii iau de pe aici.

Simona8004, astea DA, dimensiuni , Felicitari!

Va pup,

Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

mirela multumesc pt.sfat.am ineput sa mananc ca o scrofita,beau lichide multe.acum o sa o dau pe bere
va pup

sarbatori fericite!

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

'Seara fetele.Un craciun tare intim pt familia noastra, putina lume, putini colindatori.Foarte intim, asa in familie, ca deh...acum putem sa ne numim asa.Cred ca se teme lumea de noi de cand cu bebe, nu inteleg de ce ne ocolesc.Poate si pt ca sunt un pic cam paranoica si nu las pe nimeni sa se apropie de copil.De cand cu epidemiile astea...am luat-o razna.
Va pupic pe toti si la multi ani aniversatilor zilei.
craciun frumos in continuare si grija la prajituri ca e de belea.....

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Hello, fetili! Mai puteti?!
Eu una nu prea. E curios, in timpul sarcinii n-am stiut ce-i aia criza de fiere, acum am reluat dinamica obisnuita in executarea blestematelor de crize... Cum m-am enervat pe 24 rau de tot = va scutesc de detalii, dar am avut cel mai nefericit Ajun din viata mea, cu toate ca ar fi trebuit sa fie cel mai fericit = si cum am mancat ieri in dusmanie, ca ce altceva sa faci?!, de azi-noapte am stat pe algocalmin si nospa... Dar sa nu va imaginati ca m-am potolit, tot am mancat din toate, dar e drept, portii mult mai mici.
Azi am fost cu Radu in prima lui vizita, la unchi-su si matusa-sa! A stat f. cumintel in scaunul de masina, dar n-a vrut sa adoarma acolo si pace! In final a atipit la mine in brate.
Am o prietena al carei baietel de 1 an a facut acum 2 saptamani antirujeolicul, si care a facut acum o forma usoara de pojar, de la vaccinul de sanepid. Revoltator este ca pediatra n-a considerat necesar sa noteze chestia asta, desi mie mi s-ar parea normal sa centralizeze toate reactiile de genul asta la vaccin si sa le comunice!
Simona, Maia ta e frumusica foc! Si o domnisoara foarte bine dezvoltata, as spune. Vad ca sta bine de tot pe antebrate.
La multi ani Cristinelor si Cristianilor, si bineinteles sarbatoritilor zilei! Si petrecere frumoasa in continuare.

Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

Craciunul a fost ok in familie,adica noi 3 si soacra,am mancat mai de toate,mai putin sarmale..copilul a fost cuminte si a dormit super bine toata ziua.
Pe mina ma doare de 2 zile operatia si n-am luat nimic inca..nu stiu de ce ma doare dupa atata timp,ca inafara de fii'mea care are 5700 n-am carat decat niste sacose de la masina pana la lift.Daca ma doare si maine o sa sun dr gineco..oare ce ar putea fi???

pupici



maddy & Bianca (13.10.05)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bianca_isabelle_2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna seara fetelor!
Sint obosita moarta si cu ficatul in pioneze si nu stiu daca ma puteti crede ca nu prea am mincat. Am mincat insa niste prajiturele facute de mami cu multa nuca si mi s-au depus direct pe fiere si ficat... si nu am nospa la mine, ca am zis ca nu mai am nevoie de asa ceva daca nu mai sint gravida.
In rest am un copil cuminte, a trecut cu brio peste aceste sarbatori cu multa lume dar nu prea a dormit in timpul zilei si ca atare am devansat baita pe la 7 fara ceva si pe la 7 a adormit, doua zile consecutiv. Nu vreau sa ma pronunt inca dar a dormit cite 8 ore fara pauze si ieri si alaltaieri. Daca as reusi sa ii duc baita mai tirziu poate nu m-as mai trezi si eu peste noapte dar nici asa nu este greu, ma mai trezesc pe la 3 sau 4 si urmatoarea trezire la 7 sau 8. Am pus draperiile in camera si am reusit sa il fac sa doarma si de la 8 la 10 insa dupa aceea cam prost cu somnul pina seara la baita. Rupe o ora pe la prinz, inca jumatate dupa si cam atit... dar de miine incerc sa il repun pe programul lui ordonat si sa vedem ce si cum. Chiar daca nu doarme este foarte cumintel si a inceput sa isi cunoasca jucariile sau poate abia acum s-a acomodat cu ele.

Azi inainte de baie m-am jucat cu el si l-am ridicat de picioare si l-am lasat sa atirne 2 secunde si nu va spun ce fericire a fost pe capul lui. Sau sa il ridici in sus si sa il faci avion. La fel si sa il atirni de miini... cred ca va fi adeptul sporturilor extreme altfel nu imi explic hohotele de ris si zimbetele timpe de pe fata lui. Dupa zborurile astea, l-am pus in baita sa ii fac baie si era asa de bucuros, cu greu am reusit sa il potolesc ca sa nu zvircoleasca in cadita.

Jucarii a primit o groaza, si pentru virsta lui si pentru cind va fi mai mare dar v-am zis ca abia l-am obisnuit cu jucariile de acum 1 luna, probabil ca imi va mai trebui o luna sa il obisnuiesc cu astea noi.

Si eu sint disperata ca nu il putem pune in fundulet mai devreme pentru ca deja are melici cind sta la orizontala, vrea sa priveasca lumea altfel decit lungit.

In rest toate vechi.

Jadi & bb Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput