Titan, Balta Alba mana sus!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Buna fetele...slaba miscarea pe aici
Iustina ...sanatate muuulta la pitic

Irina, am auzit foarte multe pareri despre gradi 191...si culmeatoate la fel..., uite si parerea Iustinei...
"...am uitat sa iti spun ca si eu am incercat sa il inscriu pe Vladut la gradinita de pe Cozla ,191 parca dar cand am vazut ce "dragute "sunt d-nele de acolo am zis mai bine nu ."
Saptamana asta rezolvam si noi cu gradinita...ca deja devine stresanta chestia asta


Maria bb & mami Mihaela
INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Gata fetele am revenit.am gatat zugravitul,copilul e foarte incantat de noul lui dormitor si cu ocazia asta s-a invatat sa doarma singur nici nu imi mai da voie sa ma ating de patul lui.prima noapte nu m-am indurat sa-l las singur si m-am bagat la el in pat dupa ce a adormit.dimineata s-a trezit sa bea apa pe la 5 si m-a gonit din pat ca el vrea singur.bine ca s-a rezolvat si problema asta cu dormitu singurel.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Andreea nu zice hop pana nu ai scapat dar sa de Domnul sa fie definitiva hotararea sefului mic .
Si noi trebuie sa ii zugravim camera lui Vladut dar am zis sa asteptam luna aprilie ca vreau sa ii fac tot felul de minuni de desene pe pereti si o sa dureze cam o saptamana .O zugravim din doua motive ,primul fiindca i-a cedeat mobil aveche surioarei lui si a lui e noua ,si al doilea ca la toamna merge la scoala si ce are acum nu mai cadreaza cu statutul lui de om serios .
Multumesc maria2mami pentru urarile de sanatate .Desi suntem in convalescenta si tine regim maine mergem la gradinita ca nu mai vrea sa stea acasa ,o sa vorbesc du educatoarea sa i acorde un pic mai multa atentie si sa ii dea medicamentele si sper sa fie ok.
Cu gradinitele ,spunea cineva la alt topic ,vazut ,placut ,cam asa a fost la noi ,directoarea de la 216 este o femeie foarte de treaba si a facut impresie buna de la prima intalnire .Si acum dupa trei ani imi pastrez parerea si mai mult ca sigur ca si Ana va merge tot acolo ,dar mult mai devreme ,asa vrea sa o dau pe la 2 ani si 3 luni .
Va pup pe toate ,Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Iustina eu sper sa nu se razgandeasca si sa-l tina tot asa.
sanatate puiutului tau.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Iustina am vorbit la gradinita cu o doamna foarte amabila...ma rugat sa merg azi cu dosarul gata facut....dar nu am cum ca lucrez!
Am ramas foarte surprinsa pentru ca am intrebat-o cand incep inscrierile si mi-a raspuns ca daca vreau sa o inscriu pentru anul viitor, adica sept 2006 cand ea va avea 3 ani si 4 luni, pot merge si azi sau joi dimineata sa duc dosarul.
Mai trebuie si alceva....doamna de la gradi mi-a zis sa aduc urmatoarele:
- in septembrie adeverinta de salariat eu + sotul
- copie CI eu + sotul
- copie certificat nastere Maria
- dosar
- cerere tip...pe care o completez la gradi .......?

Asa ca ...fetele cu bebelusi mai maricei de gradi...dati navalaaaa la gradi 216...au inceput inscrierile

Aaaa....si mai vreau sa-mi spuneti ce ar trebuii sa "duc" asa de prima intalnire joi?

Maria bb & mami Mihaela

INGERASA MEA CREATA 1
INGERASA MEA CREATA 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Salutam si noi mamicile si piticii din Titan. N-am mai scris de ceva vreme caci stam prost cu timpul liber dar nu v-am uitat.
Am si eu nevoie de sfatul vostru. In iunie Eduard face 2 ani iar eu in iulie nasc si nu cred ca ma descurc singura cu amandoi acasa. Ma gandeam sa-l dau pe Eduard in toamna la cresa sau sa cautam o bona(dar ar fi un efort financiar foarte mare pt noi). Stiti vreo cresa buna in zona? Cineva mi-a recomandat Cresa Titan dar inca nu am fost acolo. Voi ati avut careva puiutii la cresa? La gradi nu cred ca il primeste nicaieri la 2 ani si 3 luni, nu?
In rest noi stam mai mult pe acasa sau iesim la cumparaturi. Desi abia sunt in 5 luni obosesc mult mai repede si mi-e deja greu sa alerg dupa el prin parc. La prima sarcina eram plina de energie dar se vede treaba ca nu mai merge si acum asa.
Va pupam pe toti si asteptam un sfat de la voi.

Cornelia, de Eduard(21 06 2004) si 18+
POZE EDUARD & MAMI & TATI& ECOGRAFII BB2
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Sa aveti o zi plina de bucurii astazi si daruri cat mai multe.
uite ce vreme frumoasa este afara.este baba mea.
Cornelia ce sa zic greu de ales.daca nu ai incotro il duci la cresa dar micut cum e s-ar putea sa fie mai mult bolnav decat sanatos ca asa e in colectivitate.unele gradinite primesc de la 3 ani daca au copii sa faca o grupa asa de mica dar treb sa se descurce singurei,sa mearga la olita singuri,sa pape singuri etc.e mai greu de gasit dar sunt.
al meu este la gradi de stat de 4 ore la Diham si sunt multumita de cum evolueaza dar eu l-am dus abia la 4 ani si 8 luni tot de frica bolilor,si drept dovada ca si acum mare tot mai raceste face forme mai usoare dar le face.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:



Un www.felicitari.net/felicitari/mari/mare1704.jpg" target="_blank"> martisor si o primavara numai zambet cu multa bucurie in suflete din partea noastra!

Maria bb & mami Mihaela

INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna seara !
Mami Mihaela, multumim frumooos pentrru martisor ! Si din partea noastra unul virtual - - si sa aveti parte de o primavara insorita, cu sanatate si fericire !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

moaaaaama mai avea un pic si se pierdea subiectul.
ce faceti titanitelor? nimic nou la orizont?
noi suntem cam mucosi deci facem pauza de gradi momentan,ceeace e pe placul piticului.

andreeat

Mergi la inceput