Titan, Balta Alba mana sus!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

quote:
Originally posted by cristinamh

si noi pe-aici, stam pe langa finante ilfov, la strada... in ior ajungem in we, cand e si tati... ca nu prea pot din cauza piticului sa mergem atat pe jos... dar asteptam sa dea caldura sa ne avantam la rate...

am vazut ca vorbiti de gradi... si noi vom fi "gradinari" la toamna, tati a fost la 216 si la 196... si tot asa, inscrieri in mai si iunie. nu mai fac preinscrieri, decid atunci in functie de varsta si cine e mai aproape. sper sa fie asa...

acum cand iesim profitam de parculetele mici dintre blocuri, nu mai mergem pana in IOR, imi e si mie mai comod...
si uitam, in ior preferam parcul cu casute de la biserica, asta daca nu stam la locul de joaca de langa cofetarie, la tic-tac

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003



Sunt bune gradinitele?
Of io am un nod in gat numai cand ma gandesc la gradi nu vreau s-o las pe nicaieri ,daca s ar putea s-o iau cu mine oriunde in buzunar ca un cangur ce bine ar fi




Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Am intrat sa va salut....azi am fost in parc, am dat papa la pescarusi si la ratuste si apoi in parculetul pentru pitici de la bisericuta de lemn

........offf ce zi trista azi pe DC
penru Andreea

INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Intr-adevar o zi trista !Un copilas care va creste fara mamica lui ,imi plange sufletul numai cand ma gandesc !Nici macar nu a pucat sa isi vada fetita .O tragedie ingrozitoare .

Maria2mami am uitat sa iti spun ca si eu am incercat sa il inscriu pe Vladut la gradinita de pe Cozla ,191 parca dar cand am vazut ce "dragute "sunt d-nele de acolo am zis mai bine nu .

Laureta eu am plans pana acasa in prima zi de gradi a lui Vladut si probabil ca la fel de greu ii va fi si la toamna cand o sa mearga la scoala .Mai ales la scoala fiindca incheiem o etapa din viata lui .Cresc atat de repede ,prea repede !Sanatosi sa fie si norocosi ca mai departe om vedea .

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Salutari si de la noi ... va doresc o zi minunata, cu mult soare !!!
Si eu ma iau cu treaba, dar ma intorc cu gindul la AndreeaC, de cind am citit despre tragedia ei, nu pot scapa de tristete, viata este uneori taaare nedreapta si de neinteles !
In IOR tot nu am ajuns, ne oprim in parculetul de linga strand, acum ne luam si punguta cu lopatele si galetusa si ne jucam la nisip, bine ca au fost aceste zile cu soare, ca s-a mai uscat noroiul !!
Pupici tuturor si multa sanatate ! Iar mamicilor lucratoare o zi usoara la joburi !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

maria2mami chiar ai un ingerasa ,e scumpica foc fetita ta .

Am auzit ca de maine sau poimaine se strica iar vremea ,si o sa ploua !Vara ploua ,iarna ploua ,primavara nu preea mai avem ,toamna se intinde pana in ianuarie ,capricioasa vremea asta .
Noi am stat si azi pe afara cu copiii de la gradi desi e umbra si nu s-a uscat chiar de tot noroiul dar a fost bine desi nu a mai fost la fel de cald ca ieri ,sufla vantul .

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Iustina multumesc din suflet pentru aprecieri.....e ingerasa mea iubita si stii ce-mi zice cand ajung acasa seara: "a fot dooooool de tine mamica".....mi se inmoaie genunchii si imi bate inima ca naiba.
Sa-ti traiasca si tie si sa te bucuri de toate nazdravaniile pe care le face si muuuuuulta sanatate
Cu gradi inca nu am facut nimic, multumesc de informatii, chiar aveam nevoie de sfatul unei mamici, pentru ca nu vreau sa mai am iar probleme cu Maria....deabia am scapat si pt ca am avut si foarte multa treaba la serv., dar luni de dimineata merg la gradi 216....desi, intai as vrea sa sun sa vad ce zic si la telefon

PENTRU ANDREEA

Maria bb &mami Mihaela

INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Fetele.....numai eu semnez condica p'aici?

Va pup, abia astept sa ajung acasa....vroiam sa o duc pe Maria pe stadion la meciul cu Steaua (ca suntem super microbiste)....dar m-am gandit ca e mareee balamuc....si mai bine nu!

Oricum, cat am stat in statie la maxi-taxi, vreo 5 min, am vazut 2 accidente pe trecerea de pietoni....si vreo 10 tipi fffffoarte bizari m-au intrebat daca vreau bilete......si politia era langa noi....si nu au facut nimic.....vorba aia ...."traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

De dimineata am iesit afara, in fata blocului, a fost tare fain...ne-am dat in leagan si in topogan, ne-am jucat la nisip, am facut cozonaci si prajiturele si l-am pandit pe Alex (Andreea_tx) cand a venit de la gradi...dar nu am avut succes...ne-am intalnit doar cu
David.......Andreea ai terminat cu zugravit-ul, ce faceti....unde sunteti?....... daca nu ...spor la treaba!

Maria bb & mami Mihaela

INGERASA MEA CREATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Uite ca s-a intors iarna !De fapt e un viscol de toata "frumusetea ",nu putea baba sa plece fara se trga si un viscol inainte !
Noi am stat toata ziua in casa ,eu am mai iesit dar copiii au stat numai in casa fiindca Vladut a contactat de pe la gradi un bucata viroza stomacala si a vomat ,are si un pic de febra .
Asa ca maine nu cred ca o sa profitam de zapada asta .Din pacate pentru el .
Pupici si un weekend placut tuturor .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Buna, vecinicelor
intram si noi mai rar pe aici cA suntem multi si cam avem treaba

Mamica de ingerasa, baietelul meu e de doi ani la 191, in toamna o dau si pe fata. Sunem foarte multumiti, chiar daca, incepand cu directoarea, ai parte de tot felul de figuri, pana la urma e totul OK. Intr-adevar inscrierile se fac in aprilie, chiar daca veti fi intoarse din drum prima oara, poate si a doua oara, insistati. Merita.De fapt, nu stiu de ce se fac figurile astea, vorba unui prieten: m-am simtit ca la la SRI pana am reusit sa intru la directoare. DAr una peste alta, nu sunt probleme: mancare bunicica, educatoare dragute, activitati multumitoare.
daca ne mai intalnim vreodata, ca o veni si primavara, va mai povestesc despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

laureta, lu' tati 216 i-a placut.
in schimb eu abia astept sa se duca la gradi, sa aiba alte ocupatii... am facut un experiment saptamana asta si andrei a fost in delir, i-a placut la copii la nebunie. asa ca sunt mai linistita.



Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput