HELLP- INTERNET

HELLP- INTERNET | Autor: olim

Link direct la acest mesaj

Fetelor, spuneti-mi cum sa scap de acest cosmar
De cate ori incerc sa deschid o noua pagina de internet,pagina deschisa anterior se inchide, adica nu sta deschisa decat una, cealalta se inchide automat.Nu mai stiu ce sa ma fac cu calculatorul.
Nu stiu daca am apasat pe ceva, sau s-a modificat ceva pe aici.
Va rog sa ma ajutati ca simt ca mor.
Multam pentru orice sfat sau ajutor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns heny spune:

olim,
Ce browser folosesti si daca a mai facut pana acum asa?

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:

vai! si mie imi face acum asa, deci solutia ar fi (pana se remediaza de la DC) fa clic dreapta mouse pe "open in New Window".

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Unde zici ca eu nu inteleg?
Eu am windows xp dar este in spaniola, ca asa l-am cumparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Nu este doar pe DC ci pe toate paginile unde intru, asa ca eu cred ca e ceva programat din calculator.
Stie cineva pe unde sa caut, va rog .
Multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cum iesi pe internet Olim? Cu Internet Explorer? Mozilla? Sau ce alt browser folosesti?
Nu prea inteleg problema, pe DC nu se deschide pagina noua ci in aceeasi, cand apesi pe titlurile subiectelor sau sectiunilor. Ca pagina noua sunt pagina chatului si link-urile cu trimitere la alte site-uri.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:

La mine problema a trecut vad . La mine a fost asa: am dat raspunde la subiect, raspund si cand sa se intoarca la subiectul respectiv dupa postare se inchid toate ferestrele si imi intra direct pe prima pagina din forum. Eu asta am crezut ca are si olim. Acum la mine e ok da nush ce o fost .

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Internet explorer.
Da asta vroiam sa soun.Pana acum pute-am avera deschis, correo, mesenfgerul si cateva pagini diferite de internet.Acum daca deschis DC si apoi vreau sa ma uit in Yahoo la mesaje, se inchide Dc, si tot asa.Ramane doar o pagina deschisa, cealalta se inchide automat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

La mine persista problema.Nu pot sa deschid Dc si alta pagina de internet, casi ultima intotdeauna se inchide automat.
Deci problema nu e din DC.
Daca vreau sa ma uit la poze sau la alte directii puse aici, DC se inchide si ca sa intru trebuie sa caut cu google, despre copii, sa intru la forum , sa ma loghez si apoi intru.
Nu stiu ce sa fac, poate cineva ma poate ajuta, va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heny spune:


1. sterge cookies din explorer (Tools/Internet Options/delete cookies si apoi delete files)
2. da un Ad aware (sau alt program de scanare)

Heny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Am sters coockie, si acum in ad-adware imi spune ca am 112 critical object.Asta inseamna ca am virus, chiar daca am antivirus instalat
McAfee.
Eu nu prea inteleg aceste lucruri.Ce solutie am, daca am vre una.
Multam de orice raspuns.

Mergi la inceput