Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Buna Livia,

Toate lumea iti cere sfatul asa ca am sa te rog sa-mi spui si mie ce tratament naturist sa iau.
Am pierdut o sarcina in luna iunie a acestui an (sarcina oprita din evolutie la 6 saptamani). A fost prima sarcina si a fost ingrozitor de dureros. Si inca mai este.
Nu am primul un raspuns foarte elocvent de ce am pierdut sarcina. Cred ca asa a fost sa fie.
Analizele au fost ok in afara de APTT care a iesit putin marit ( 37 fata de 36 limita maxima). Am mers in luna iulie la analize la Fundeni la Dr. Usacatescu care dupa 2 randuri de analize mi-a zis ca sunt ok sa merg in concediu sa ma odihnesc si sa revin la 1 septembrie. Probabil atunci imi va da un tratament si ok pentru un nou bebe.
Insa imi este ingrozitor de frica de o noua sarcina. Imi doresc tare de tot un bebe dar daca se va intampla la fel cu a doua?
Exista un tratament naturist pentru a ramane insarcinata si apoi pentru a mentine sarcina? acum iau numai acid folic.

Multumesc frumos pentru sfatul tau.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by alexia28

Livia te-as ruga frumos daca poti sa-mi raspunzi si mie la o intrebare scurta: azi a fost a 5 a zi si ultima de stimulare cu ova-mit, de maine pot reincepe sa iau Maca si tinctura de BU? Sau sa nu iau deloc pe ciclul asta stimulat?
Multumesc mult.




Daca ai facut stimulare ar fi bine sa nu iei nimic pana nu trece perioada fertila...Astepti 10 zile dupa aceasta perioada(timp in care poti afla daca esti cu bebe)apoi iei maca si b.u (daca nu ai bebe).

in perioada fertila poti respecta regulile care le-am scris eu in trat.meu nat.contra sterilitatii si mai poti lua acid folic si ceaiul de naprasnic(preparat special).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by mica0307

Buna Livia,

Toate lumea iti cere sfatul asa ca am sa te rog sa-mi spui si mie ce tratament naturist sa iau.
Am pierdut o sarcina in luna iunie a acestui an (sarcina oprita din evolutie la 6 saptamani). A fost prima sarcina si a fost ingrozitor de dureros. Si inca mai este.
Nu am primul un raspuns foarte elocvent de ce am pierdut sarcina. Cred ca asa a fost sa fie.
Analizele au fost ok in afara de APTT care a iesit putin marit ( 37 fata de 36 limita maxima). Am mers in luna iulie la analize la Fundeni la Dr. Usacatescu care dupa 2 randuri de analize mi-a zis ca sunt ok sa merg in concediu sa ma odihnesc si sa revin la 1 septembrie. Probabil atunci imi va da un tratament si ok pentru un nou bebe.
Insa imi este ingrozitor de frica de o noua sarcina. Imi doresc tare de tot un bebe dar daca se va intampla la fel cu a doua?
Exista un tratament naturist pentru a ramane insarcinata si apoi pentru a mentine sarcina? acum iau numai acid folic.

Multumesc frumos pentru sfatul tau.
Mihaela



Ai putea lua extract din muguri de zmeur,naprasnic(infuzie speciala,stii-nu?),cretisoara(infuzie) si Nature's Sunshine NF-(tablete naturiste)-toate pt.optinerea si mentinerea sarcinii.
Ar trebui sa iei ACID FOLIC de pe acum si pana in sapt.a 12 de sarcina si daca stii ca ai probleme(mai serioase) atunci spune-i medicului ca sa-ti dea hormoni de sustinere a sarcinii...(ar trebui sa-ti recomande daca stie ca ai mai pierdut o sarcina)...


modul de preparare il gasesti in trat.meu nat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by iuli-ana

Livia,am inceput tratamentul tau de aproximativ o luna;mi s-a spus ca am ovare micropolichistice si m-am gandit ca nu am nimic de pierdut daca il urmez...Insa ovulatia era tarzie si inainte de tratament(Z23 la un cm de 30-31 de zile),luna asta fiind tot in Z23...Ma gandesc ca rezultate nu pot aparea atat de repede,tu ce zici?Mentionez ca il urmez EXACT asa cum ai spus.
Si...la ultima ecografie am aflat ca am uter cu dimensiuni la limita inferioara a normalului(57/38),iar in Z24 a cm,endometrul avea 5 mm.
Tratamentul pt sterilitate are ca urmare si dezvoltarea uterului,endometrului?Ai putea sa-mi sugerezi ce sa fac pentru remedierea lor?Iti multumesc din suflet si fie ca viata sa-ti ofere tot ce are ,mai bun si mai frumos!






Daca tii trat.vei avea ca rezultat si imbunatatirea endometrului...fara acest lucru nu ai putea obtine o sarcina...Rezultatele nu apar repede,plantele actioneaza mai lent,deci un pic de rabdare!

Eu dupa 2 luni de trat.am ramas cu burtica si aveam niste ovare care aratau ca un ciorchine de strugure(pline de chisturi)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by adela_22

Livia, imi cer scuze ca vin si eu cu o rugaminte, daca se poate sa ma ajuti, apelez la tine fiindca vreau un tratament naturist. Am o anexita mai veche, care ma deranjeaza foarte tare si mai am si candida care recidiveaza foarte usor, te rog din suflet daca poti sa ma ajuti si scuze daca ai mai postat pe aici tratamentul pentru anexita dar nu l-am gasit (sunt mai noua si probabil nu am stiut unde sa-l caut).
Iti multumesc din suflet




ai cumva si infectie urinara ? daca da, atunci spune-mi cu ce:E.coli,proteus etc.?
in funtie de raspuns o sa-ti trimit si eu reteta(potrivita),bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

fetelor, va rog folositi acest topic numai pentru intrebari adresate Liviei, restul comentariilor va rog sa le trimiteti prin PM sau postati la subiectul de dezbateri cu tema Naturiste si homeopate

de asemenea, daca mai aveti inca o intrebare, editati mesajul initial de la butonul "editeaza mesaj", subiectul va fi mai usor de urmarit pentru toata lumea.

Livia, te rog mult, editeaza subiectul unde apare si intrebarea catre tine, altfel se dubleaza numarul lor prin raspunsurile prin reply

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Multumesc Livia.

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa ne vedem peste cateva luni (sau de ce nu saptamani!!!) pe un alt forum.


Fetelor stie cineva de unde pot lua Nature's Sunshine NF (tablete naturiste) recomandate de Livia?

Mica

uite aici un site ca sa vezi cum arata produsul:http://www.healthy-sunshine.com/nf-x.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_bbc spune:

Livia, te rog sa-mi raspunzi si mie la o intrebare: are BU vreun efect daca o iau doar pana la ovulatie? sau trebuie luata tot timpul si oprita cand apare o sarcina? Am vazut tot felul de pareri pe forum si sunt putin nelamurita. Te rog mult sa-mi spui ce parere ai tu. Multumesc frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_22 spune:

quote:
Originally posted by livia

quote:
Originally posted by adela_22

Livia, imi cer scuze ca vin si eu cu o rugaminte, daca se poate sa ma ajuti, apelez la tine fiindca vreau un tratament naturist. Am o anexita mai veche, care ma deranjeaza foarte tare si mai am si candida care recidiveaza foarte usor, te rog din suflet daca poti sa ma ajuti si scuze daca ai mai postat pe aici tratamentul pentru anexita dar nu l-am gasit (sunt mai noua si probabil nu am stiut unde sa-l caut).
Iti multumesc din suflet




ai cumva si infectie urinara ? daca da, atunci spune-mi cu ce:E.coli,proteus etc.?
in funtie de raspuns o sa-ti trimit si eu reteta(potrivita),bine?

livia


Tocmai am facut si analizele si nu am infectie urinara.
Multumesc din suflet livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Livia te rog ajuta-ma,nu am ovulatie,am facut stimulare cu ova-mit,duphaston in zadar,doar luna trecuta cand am facut pregnyl in z13 am avut ovulatie,dar nu am ramas. As dori un tratament naturist pana ma programez la alt dr.Vreau sa mai cer si o alta parere referitor la infertilitatea mea.
Mersi mult

Mergi la inceput