Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

LIVIA,
dupa tratament nat. de 3 luni cite luni de pauza se face?
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by chocolate_c



Buna ziua dragele mele.

LIVIA, te rog mult, ajuta-ma cu un tratament naturist pentru amenoree. Am o problema in plus, sunt bolnava de hepatita C. M-ai putea ajuta cu un tratament naturist pentru lipsa menstruatiei care sa nu-mi afecteze ficatul?

Multumesc mult.






de ce nu mergi la biologul mircea ciuhrii pt.hepatita c??? eu am mare incredere in el!are o multime de cazuri rezolvate...
pt.amenoree poti lua :branca-ursului,tintura de marar si telina,xtras glicerinic de muguri de zmeur iar dimineata o cana de infuzie de coada-soricelului.Modul de administrare il gasesti in trat.meu nat.,ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by chivutamonica

LIVIA,
dupa tratament nat. de 3 luni cite luni de pauza se face?
,MONI


chivuta




faci 2 luni pauza...dar in acest interval vei lua doar acidul folic si mugurii de zmeur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by Bodea

Buna tuturor.
Nu am mai scris de ceva timp, am stat cuminte si am continuat sa iau BU.Dupa un concediu foarte relaxant,mi-a venit menstruatia ca intotdeauna, cu intarziere( la 35 de zile),dar de data asta parca s-a rupt ceva in mine.Precizez ca sunt in a treia luna de BU,dar nu simt nici o imbunatatire.Durerile groaznice de care spuneam nu m-au lasat sa dorm o noapte intreaga.Oare de ce?Si v-as ruga sa-mi spuneti daca pot sa iau si tablete MACA in acelasi timp cu BU?
Cred ca la noi bebele se lasa atat de mult asteptat tocmai pt.a trai o fericire imensa cand il vom avea.Sper sa auzim toate numai de bine.

Tea





ca sa vezi imbunatatirea trebuia sa faci analize inainte si dupa...
daca nu te simti bine cu BU atunci ar trebui sa-l inlocuiesti cu ceaiul de naprasnic preparat special...si poti adauga si MACA.

ps:un ciclu normal este considerat intre 27-35 zile.cu cat menstruatia apare mai aprope de ziua 35 cu atat si ovulatia este mai tarzie...adica in loc de ziua 14 este ziua 16-17 sau 18...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by bubuleana

Livia, imi poti recomanda un tratament naturist pentru ovare micropolichistice? Mentionez ca nu e vorba despre sindrom.

Multumesc

bubuleana





trat.meu nat.contra sterilitatii este si contra chisturilor...chiar eu am avut asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Livia,
dar nu pot sa cred,nu pot crede ochilor ca mi-a raspuns doamne cit asteptam sa-mi raspunzi si mie.
am primit din Rom.pastile cu cretisoara,coada soricelului si trastita ciobanului{sunt combinate},pot sa le iau in trat.nat.pentru ca nu mai am ceai de cretisoara deloc.
si mii de multumiri,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_22 spune:

Livia, imi cer scuze ca vin si eu cu o rugaminte, daca se poate sa ma ajuti, apelez la tine fiindca vreau un tratament naturist. Am o anexita mai veche, care ma deranjeaza foarte tare si mai am si candida care recidiveaza foarte usor, te rog din suflet daca poti sa ma ajuti si scuze daca ai mai postat pe aici tratamentul pentru anexita dar nu l-am gasit (sunt mai noua si probabil nu am stiut unde sa-l caut).
Iti multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

quote:
Originally posted by chivutamonica

Livia,
dar nu pot sa cred,nu pot crede ochilor ca mi-a raspuns doamne cit asteptam sa-mi raspunzi si mie.
am primit din Rom.pastile cu cretisoara,coada soricelului si trastita ciobanului{sunt combinate},pot sa le iau in trat.nat.pentru ca nu mai am ceai de cretisoara deloc.
si mii de multumiri,MONI

chivuta




da! le poti adauga in trat.linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Livia te-as ruga frumos daca poti sa-mi raspunzi si mie la o intrebare scurta: azi a fost a 5 a zi si ultima de stimulare cu ova-mit, de maine pot reincepe sa iau Maca si tinctura de BU? Sau sa nu iau deloc pe ciclul asta stimulat?
Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli-ana spune:

Livia,am inceput tratamentul tau de aproximativ o luna;mi s-a spus ca am ovare micropolichistice si m-am gandit ca nu am nimic de pierdut daca il urmez...Insa ovulatia era tarzie si inainte de tratament(Z23 la un cm de 30-31 de zile),luna asta fiind tot in Z23...Ma gandesc ca rezultate nu pot aparea atat de repede,tu ce zici?Mentionez ca il urmez EXACT asa cum ai spus.
Si...la ultima ecografie am aflat ca am uter cu dimensiuni la limita inferioara a normalului(57/38),iar in Z24 a cm,endometrul avea 5 mm.
Tratamentul pt sterilitate are ca urmare si dezvoltarea uterului,endometrului?Ai putea sa-mi sugerezi ce sa fac pentru remedierea lor?Iti multumesc din suflet si fie ca viata sa-ti ofere tot ce are ,mai bun si mai frumos!

Mergi la inceput