Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

dj_mama multumesc!

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

ti-am precizat la topicul: TRATAMENTE NAT. PT. TRAT. INFERTILITATII
Sa-ti fie de ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna seara fetelor. Stie cineva un tratament homeopat pentru tratarea candidei .Sint insarcinata in 28 sapt si m-am trezit cu minunatia asta

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Buna Monica!!! Eu am scapat de povara asta cu Monilia Albicans in 8DH!! Dar ni stiu ce influenta are asupra sarcinii, mai bine verifici la un Dr.! Referitor tot la candida, acupunctoare care e si naturopata mi-a spus ca produsele lactate sunt responsabile de proliferarea bacteriei acesteia in organism si daca sunt predispusa sa le elimin cat pot de mult!!! (spunea ca asta e conceptia chinezeasca despre alimentatie si diverse boli cu care se confrunta organismul) Am citit p internet chestia asta si o cam cred! Pb e ca tu esti insarcinata si cam ai nev de calciu!!!

bafta si sarcina usoara!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Buna Livia,

In 28 martie ac. am facut o laparoscopie diagnostica in ziua 21 a ciclului.In urma laproscopiei am aflat ca totul e ok cu exceptia unui mic fibrom de 3cm aflat pe peretele posterior al uterului care nu este cauza de infertilitate.
Dupa laparoscopie ar fi trebuit sa vina menstruatia la 10 zile dar a intarziat o saptamana.Luna urmatoare a intarziat 2 zile si acum o zi.Si asa aveam ciclu lung de 32 de zile acum a ajuns la 35 de zile.
Inainte de laparoscopie am facut analizele hormonale si cele aferente unei interventii chirurgicale si au iesit bune cu exceptia colesterolului total care a iesit marit putin.
As dori sa te intreb ce m-ar putea ajuta sa scurtez dura ta ciclului (inainte de tratmente de fertilitate aveam ciclu regulat de 30 de zile)?

Eu sunt diagnosticata cu infertilitate primara inexplicata .





Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

buna fetelor dragi, poate sa-mi de-a si mie cineva un raspuns ,de ce oare de cind fac tratamentul Livei ,mi-a venit CM,de doua ori intr-o luna ? Vi s-a intimplat asa ceva? Primul mi-a venit cu dureri foarte mari{am si vomat} si a durat 4 zile iar dupa 10 zile mi-a venit dinou si ma tinut 3 zile fara nici o durere {chiar foarte putin}.Oare ce-a mai fost si asta, doamne?
Va multumesc mult,
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

buna monica!!!

cand a venit a 2a oara a fost ciclu normal sau mai mult pete de sange??? Pentru ca e posibil sa fi avut o ovulatie ff puternica!!! Cand s_a intamplat??? de atunci ai mai avut CM??? DAr greata???? Tu iei si BU in tratament??? Mie greata mi a fost de la Bu pentru ca e hipotensiva si nu mancam suficient dupa ce luam tratamentul!!!!!

pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Mariee,
ma bucur ca mi-ai raspuns si esti alaturi de mine.
CM,mi-a venit in 5 iunie{cu dureri de am crezut ca ma adun de pe jos}in prima zi si foarte mult,iar acum vineri in 16 iunie,mi-a venit doar pete marou si cu gheaguri {tot maro}urite,fara nici o durere.Ma tot intreb ce-ar fi?Duminica,am facut d.vaginal cu ceai de galbenele,parca se curata ceva,asa cheaguri mi-au venit.Azi vad ca iar sunt pete dar foarte putine.
Eu,i-au BU,de 2luni si de mincat ,maninc bine.
Poate imi spun si alte fete daca au patit asa ceva.
Va multumesc multpupici,Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Buna monica
cea din 16 a fost sigur o ovulatie foarte puternica. Cheagurile maro in acest caz sunt glera amestecata cu spootingul ovulatiei. Spootingul apare din cate stiu din proprie experienta la persoanele care au lipsa de progesteron!!!! ar tb sa pui ovule cu utrogestan seara pana la venirea CM din nou!!! Stai linistita ca nu sunt 2 Cm in aceeasi luna sigur. PArtea nasoala e ca ar fi trebuit sa ai raport in 16 pentru ca era ovulatia de fapt dar spootingul de destul de jenant la asa ceva!!!! Vezi ca utrogestanul face bine!!! Sa ma tii la curent cu data noului CM, tb vazut daca nu e prea aproape de 16 caci nu ar fi bine!!!!

pupicei dulci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Buna Mariee,
merci de raspuns si incurajare ,o sa te tin la curent cu data urmatorului ciclul,eu sper sa fie bine.
mii de pupici,Moni

Mergi la inceput