Aici raspund la intrebari legate de trat.nat.!!!3

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna Mariee, o sa dau fuga si la homeopate ca sa pun aceeiasi intrebare, te rog sa nu te superi ca nu am retinut de unde esti
dar din prima vroiam sa te intreb tu ai bebita daca da spunemi care a fost secretul tauca eu sunt foarte necajita din partea asta.
multi pupici
marrayn

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

draga Monique new, eu as putea sa ti dau un exepmlu viu, am o prietena care desi nu si-a adorit copii ar ramas insarcinata, si medicul ei gin. ia prescris sa foloseasca spirulina, pe parcusul sarcinii, numai ea imi zicea ca este cam neplacuta la gust, eu nu am de unde sti. Si ea a folosit pe tot parcursul sarcinii spirulina fara interdictii, si s-a simtit foarte bine plus ca pe 28 aprilie a nascut o fetita minuata, este foarte fericita acum.
Deci ai putea sa -l folosesti.
cu drag marryan

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb4me spune:

buna fetelor !
am luat si eu tinctura de branca ursului vreo doua saptamani ...acum am tensiunea 10 cu 7 , ametesc si simt presiune in crestetul capului . tinctura d emaghiran nu am gasit insa am luat planta uscata si am baut de vreo doua trei ori ceai . a mai avut cineva astfel de simptome ? eu am intrerupt tratamentul si inca nu mi-am revenit din ameteala ... desi am incercat cu cafea , vin rosu ... ce ma sfatuiti ?
pupici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abc123 spune:



Buna Livia,

Am citit pe formu despre tratamentele naturiste privind PCOS si sunt foarte interesata in a incepe un astfel de tratament. Am fost diagnosticata cu PCOS cu doi ani in urma si urmez un tratament cu glucophage. Mi-am procurat napraznic, brinca ursului si mladite de zmeur. Rugamintea mea este daca ai putea sa imi dai un sfat in cat trebuie sa iau din aceste extracte si mai ales in ce zile ale ciclului. Precizez ca de cind iau glucophage ciclul mi-a crescut de la 18 zile la 26 zile.
Multumesc foarte mult, Brenda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinas spune:

Buna Livia, fetelor,
Am si eu o problema legata de endometrioza. Dr. mea mi-a recomandat Zoladex, dar din cauza efectelor secundare si a pretului m-am hotarat sa nu il fac. De aceea Livia, te rog, spune-mi si mie stii vre un tratament naturist pt asa ceva?
Am luat ceai de naprasnic si de cretisoara si sper sa raman gravidutza anul asta ca dupa spusele dr daca treceun an si nu am ramas nu prea mai am sanse. Dar eu am incredere si sper.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinas spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

BUNA MARIEE multumesc mult pentru sfaturi si i-ti spun sincer ca abia acum incep sa invat sa devin o naturista! Am gasit la plafar azi propolis cu vitamina C si se sug la fel ca pastilutele de vit. C si-mi plac foarte mult. Nu sunt nici scumpe, mai aveau si propolis simplu, dar acesta mi s-a parut mai interesant, pentru ca oricum e buna vit. C. Mi-a mai dat o reteta o alta prietena care si ea se confrunta cu endometrioza:
- orz verde
- apilarnil
- ulei de catina
- laptisor de matca
O sa incerc sa iau ce gasesc si oricum am inceput sa iau propolis care e bun si pentru imunitate. Nu?
A.. referitor la cafea.. nu prea cred ca o sa pot, pentru ca am tensiunea foarte mica si medicii mi-au recomandat una pe zi. Dupa laparo din cauza anesteziei mi-a scazut foarte tare tensiunea si am vomitat o zi si o noapte intr-una. A doua zi dr. mea a zis ca de ce nu beau cafea, sa-mi fac o cafea ca sunt hipotensiva si o sa-mi revin complet. Si asa a fost, dupa ce-am baut o gura de cafea deja plecasera greturile si parca mi s-a luat o pinza de paianjen de pe ochi. O sa incerc totusi ceai de maghiran si daca ma simt mai bine de la el o sa raresc cafelutele incet, incet. Brusc nu pot, am mai incercat si nu pot, lesin pe strada daca nu beau deloc cafea.
Multumesc mult pentru tot, esti o draguta!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs



Buna Ioana,
Foarte frumos albumul dar pana la urma nu am inteles esti sau nu insarcinata?
Eu am endometrioza descoperita la laparo si acum mi-au dat sa aleg intre a face tratament cu Zoladex sau a nu face nimic.
Si am ales sa fac singura un tratament naturist. Tu ce mai iei ca am vazut ca ai aceeasi problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

buna Delfinas!!!!

uite tratamentul p care il face Ioana pentru endometrioza!!!!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76901&whichpage=4


bafta multa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delfinas spune:

quote:
Originally posted by Mariee

buna Delfinas!!!!

uite tratamentul p care il face Ioana pentru endometrioza!!!!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76901&whichpage=4


bafta multa!!!!


Mersi mult Marrie, am gasit tratamentul si sper sa raman cat mai repede gravidutza, ca asa mult imi doresc asta, ca toate fetele de aici.
Hai ca va urmaresc mereu chiar daca scriu mai rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

buna Livia,buna la toate fetele,am si eu o intrebare pt.cine stie sa-mi raspunda,am inceput tratamentul naturist dar nu stiu exact care dintre ceaiuri ,tincturi etc. se pot administra si pe perioada ciclului si care nu.multumesc!

camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

cami ti-am raspuns si la moisici cate ceva dar mai postez si aici pt alte fete ca e bine de stiut; e chiar f. important:
vreau sa-ti spun ca si eu am tinut doar 12 zile tratamentul Liviei si trebuie sa tii cont de urmatoarele:
1.-sa dai un ban in plus si sa-ti masori estrogenii din cand in cand ca pot sa creasca mult peste limita normala si poti sa dezvolti fibrom uterin din cauza asta si e de belea;
TOTUSI MENTIONEZ CA DE DISPERARE, EU AM FACUT GRESEALA CA LA TRATAMENTUL LIVIEI SA IAU SUPLIMENTAR PT OVULATIE LEMN DULCE SI CHIMEN SI S-AR PUTEA DE FAPT DE AICI SA-MI FI CRESCUT ASA DE MULT ESTROGENII CI NU DE LA SCHEMA DE TRAT. A LIVIEI;
chiar si asa, masoara estrogenii
daca sunt prea multi, mai scoate din componentele estrogenice; eu m-am simtit minunat
2.- daca-ti cer doctorii FSH, estradiol, etc., trebuie musai sa bagi o pauza buna de tratament caci altfel ies complet false si compromiti actul medical
succes

Mergi la inceput