Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,multumesc,multumim!
Off,sunt mama denaturata....azi am incweput scoala,greu cu trezirea,doi scolari e cam muult!
Angy a fost ceas,cand i-am zis usurel azidimineata la 7 : trezeste-te sa plecam la scoala,a sarit din pat arsa,a fugit la mancarwe,apoi spalat,toaleta etc)asta ca sa nu ma risc eu sa plece nemancati,inati de toate masa)...Daniel imn schmb a si "furat-o" de dimineata,tot impotriva facea.mey dar nu s-ar conforma copilul asta nici picat cu ceara!!! nu e obraznic,nu face chestii grave,dar nu face ce-i zici nicicum...asa candid te fraiereste.
Pe mine ma pus ....cine m-a pus sa ma cocotz pe tocuri si chiar si acu imi vine sa-mi iau picioarele in spinare....
Sunt franta nu alta,si de picioare...si de faptul ca am lucrat la sala,mi-am facut-o de catalog nu asa...si asta ca am avut in vara cu ansamblul un contract misto,platim impozit,ne-am ales si ceva banuti...asa pe moment,dar am pus si de-o parte sa ne amenajam sala.
Una peste alta nu stiu daca v-am zis m-au numit astia,adica conducerea sefa de catedra la suflatori-percutie...si e groaznic,tre sa fac incadrari,sedinte...chestii la care nu ma prea pricep,adica,nu-mi plac...eu stiu sa bat toba si gata...
in fine revenita acasa,da-i si etucheteaza caiete,imbraca carti,infoliaza...nu mai pot.
Tu Monica ai inceput sau mai stai un an? Eu la Angy am stat trei ani si nu-mi pare rau.
Pussy la Alex si Ruxi!
Merg la gradi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

hello fetelor,
angy, deci esti shefa? felicitari!
si ma bucur pentru printesa ca se simte atrasa de mersul la scoala...
mai cam asa-i si alex al meu...se trezeste ok la prima "strigare" dar apoi in loc sa manance se uita la tv, eu ii zic fugi la baie el se lalaie prin casa...si tot asa...ma mai scoate uneori din pepeni...dar ma gandesc ca-i asa dimineata sa-l las mai moale...ce sa fac...
alex merge tot la gradi, de la anul incepe el scoala si ruxi gradinita si atunci imi permit si eu sa merg la scoala...
bafta!
sabina cum este cu 2 copilashi?
va pup


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica, am inteles, felicitari pentru alegere.
Ti-am zis asa am facut si eu cu Angy, e ok.
Te-ai gandit sa-l dai pe Alex la tine la scoala?
Nu stiu cum e Sabina cu 2 copii, dar eu pot sa spun cum e cu 2 la scoala...e cumplit.
Angy a avut azi pana la 11 cu invatatoarea,apoi a avut teorie,apoi vioara.
la ora de vioara am intrat un pic la sfarsit si casca saraca de credeam ca o sa o inghita pe profa.
daniel stiam ca o sa aiba azi romana,mate si sport,cand colo la ora 9 au venit profele de teorie si i-au luat la teorie 2 ore.
Catastrofa,mai ales dupa vacanta...au fost cu totii varza...d-sorul "compozitor" a scris la analiza intervalelor 8M.
L-am intrebat daca a inventat el octava mare si mi-a raspuns ca daca Beethoven si-a permis sa nu respecte cvintele paralele isi poate permite si el sa faca octava mare....ca perfectiune nu exista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

angy, baiatul are dreptate, acu' merge maar o data o ocatava M
asta nu-i nimic da eram prin anul 3 la d-na buciu la teorie si vine unul saracul de la ansamblul Doina(de la armata) si nu stiu cum a intrat la cons(treaba lui... a venit probail prin echivalare...da nu-sh cu ce i-o fi echivalat) si la seminar ii da printre altele la "auz"... un acord micshorat si el zice "acord mic" d-na B. zice cum vine asta mai? si i se facuse parul uite-asa pai da d-na are amandoua tertele mici??? e mic, nu???
ca sa nu mai zic ce mi-au auzit urechile la admitere cls 8...unul care "canta" sa zicem do, re, mi si intona in jos do, si, la...era varza
ei...sunt multe si tu ai pretentii prea mari mai mami
bafta copilashilor la scoala


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet

angy, baiatul are dreptate, acu' merge maar o data o ocatava M
asta nu-i nimic da eram prin anul 3 la d-na buciu la teorie si vine unul saracul de la ansamblul Doina(de la armata) si nu stiu cum a intrat la cons(treaba lui... a venit probail prin echivalare...da nu-sh cu ce i-o fi echivalat) si la seminar ii da printre altele la "auz"... un acord micshorat si el zice "acord mic" d-na B. zice cum vine asta mai? si i se facuse parul uite-asa pai da d-na are amandoua tertele mici??? e mic, nu???
ca sa nu mai zic ce mi-au auzit urechile la admitere cls 8...unul care "canta" sa zicem do, re, mi si intona in jos do, si, la...era varza
ei...sunt multe si tu ai pretentii prea mari mai mami
bafta copilashilor la scoala


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri






mai stiu si eu una: Cica despre game....
Tipa raspunde in XII : exista doua game: Majore si Sonore!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Ma me mi mo muuuuuuuuuuuuuuuuuu


n-am timp azi decat de rechauffement, va tin eu la curent cu ce fac geniile mele in musique!

Les psychiatres, c'est très efficace. Moi, avant, je pissais au lit, j'avais honte. Je suis allé voir un psychiatre, je suis guéri. Maintenant, je pisse au lit, mais j'en suis fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

da' pe-asta nu mai stiu daca v-am zis-o(ca tot mi-am amintit de ea si am scris azi la mamici de nov-dec)
am avut o fetitza acum vreo 3-4 ani, si-i dadusem o suita de enescu si ea nu studia nimik, azi... asa...maine-asa(eu scriam in caiet sa ma sune mama...si nimik) vine ora de pian si se nimereste sa fie si mamica in clasa, si ajungem la piesa cu pricina si intreb...de ce nu ai studiat...si fetitza zice...fiindca acum vreo 2 sapt l-am visat pe enescu si mama mi-a zis ca asta e un semn sa nu mai studiez ca sigur o sa-mi iasa piesa
deci va rog sa va puneti pe visat daca vreti sa va iasa bine, ok?
angy , buna faza cu gamele sonore
ira, asteptam vesti
pe toate

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput