Muzicieni DC (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

din doi OAMENI ca tine si sotul tau nu are cum sa iasa niciodata un prostutz, ma bucur tare mult ca esti bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

'neata!
eu am dormit 4 ore azi noapte, cred ca am emotii ;-)))
sigur, o sa vb mai pe indelete , dar intre timp iti spun sa nu te necajesti, baietii mai putin cu beletristica, lor le plac chestiile concrete!!
Puteai sa zici de mine, ca Diana e prietena cu mine si Doina mi-a fost profesoara dupa ce a murit Olah :-)
Aperto abia imi canta martea asta care vine.
hai ca ma retrag, vine tot familionu la Uniune .,, sotul ca sa care maldarul de partituri si Sofia ca n-avem cu cine s-o lasam, ma vor astepta ori in curte ori o duce la scoala, ca madamele profesoare sunt incantate cand apare fimea p-acolo



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

wow fetelor ce active sunteti, ce ma bucur...
sabina bafta
angy, da...ne intoarcem
pupici sa aveti o zi minunata, eu-s cam cheauna ruxi s-a cam plangacit azi noapte probabil dinc auza nasului ca are mucisori(de fapt toti avem dar noi rezistam ca suntem mari)

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

In primul rand Sabinelu Felicitari!!!!! ,n-ai idee cat ma bucur,super,acu veau si eu o lucrare,ori de ansamblu,ori solo ce vrei tu,noi cantam.
.
Eu am participat la un work-shop,sustinut de-o americanca-germana,de origine....ceva cu ski,cred ruseasca,eu avand problema de rezolvat cu Dany nu m-am implicat prea mult,am cam tras chiulul,dar m-am asigurat ca elevi sunt toti,iar tipa a fost impresionata de ei.Ce mai am clasa buna....he,he mi-o iau in cap ;)
dar a zis tipa ca nu a intalnit asa ceva nici la Cluj,nici la Bucuresti....sa fie adevarat...
Sabina,eu i-am zis la Doina caree faza cu noi,ducem lipsa crasa de piese la marimba,mai ales la 4 bete,nu a parut pe faza,eu acum nu zic de mine,e la nivel national,scrie unul in draci pt. marimba pe pe teme folclorice de-ale lor sarbesti,e idolatrizat in Ro,a mai incercat cineva de la cluj,o sa-ti dau pe mess e o copie-inspiratie?
In fine ideea e ca noi chiar vrem sa cantam,cand zic noi nu ma refer doar la elevi mei ci si la studentii lui Doru,suntem pe-o mana :))))
Monica,nu stiu cum e mai bine pentru tine,eu una ma bucur ca esti aici,mi-e dreag sa fi langa noi,dar nu era mai ok?
Nu se putea altfel?

Pussy la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mama mia din ce povestesti tu aici dany e super prins cu formele...bravo lui...felicitari!!!
no asta-i soarta mai bine, mai rau...aici,in alta parte...n-am ce sa fac e un mic sacrificiu dar merita zic eu ca sa fim toti impreuna.
va pup si va doresc un we fain

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Hello!
Ce e cu linistea asta?
Aveti tacet?

Pussy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

pup angy, io-s cam pe langa la sub...astept sa ziceti voi
se apropie mini vacantza...ce faceti. pe unde emrgeti?
si numai bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,las' ca-ti revii tu,incet,incet.
Eu acum am ajuns de la Fila,am fost cu familia la concert,am auzit la pian o rusoaica stabilita in Germania,super de tot!
in rest nimic nou,maine imi cumpar niste "scule" super,un set de bongo-suri si un set de Concas,cred ca o sa visez cu ele la noapte.
ma duc sa pun copiii la culcare ca bantuie pe-aici.
Pussy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pup fetele!!
concertul a iesit f bine, si am o poza cu doina rotaru . uitati aici:

http://s35.photobucket.com/albums/d199/Sabinelu/?action=view¤t=sabinel-19-sapt.jpg



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Angy, ce situatie!! Cred ca ai fost terminata zilele astea!
cel mai important este ca ai reusit sa-l mobilizezi pe Daniel, asta spune f multe...mai ales despre ce invata el la scoala.....gata, nu mai zic nimic ca daca ma starnesc scot numa rautati pe gura
plus cu concertele, esti grozava!

eu am fost in l;ituania, am tinut 2 conferinte despre muzica romaneasca si am avut concert cu un clarinetist.
Angy, daca ai Sibelius, iti trimit partitura pt Dorin!
A fost f bine totul.
Sioncer,. mi se pare ca romanaii sunt mai buni, lituanienii au un ethos f interesant, si pe gustul meu, mai melancolico blegos asa, insa parca nu dezvolta ideile prea interesant.SDuint f expozitivi.

In rest, sunt grasa si frumoasa



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput