Muzicieni DC (2)

Muzicieni DC (2) | Autor: Sabina

Link direct la acest mesaj




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59230" target="_blank">partea 1




Sa continuam!
Buna seara!! Noi tocmai ne-am intors de la munte.Maine ma duc la o teza de doctorat, va povestesc cxand ma intorc, se anunta f interesant, despre melodie.





Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Sabina bine ai revenit,tocmai ne faceam probleme,cu deschisul capitolului,ca poate nu apari si noi nu ne pricepem si am postat odata cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna seara fetelor,
iata ca a revenit sabinutza si ne-a salvat, bine ai revenit la subiect sabina, ce face sofia, cum se mai simte dupa munte/
alex al meu a inceput sa tuseasca din nou
angy, bafta maine lui daniel sunt sigura ca o sa se descurce f bine...mai emotionat o sa fie cand o sa-l vada pa moshul
noi in seara asta am fost la opera, a fost aida...am mai iesit un pic dintre "pampersi"colinde si gradinitze
va pup si va doresc noapte buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Alina, am murit de ras!! dar ce-a fost in sufletelul tau....

pupici lui Daniel cel curajos.


Noi am fost azi la analiza cu sofia, i-a luat din degetel.e bine, are hemoglobina un pic scazuta(11) dar cica e normal dupa boala, ne-a dat fier si multivitamine.

Teza de doctorat a fost interesanta...dar mie imi lipseste o dezbatere din aia adevarata, cu intrebari, cu contrari, nu doar laude.Soigur, aici au fost si ceva critici...dar se bazau mai mult pe ce ar fi vrut respectivii sa vada in lucrare, nu pe ce era deja scris

Monica, si? cum a fost opera?

acum dirijor nou angajat la opera e Tibi Soare, e tanar si extrem de talentat,si face cu multa placere muzica contemporana.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor ati fost cumintele? ce ati primit de la moshul?
cum au reactionat copilashii vostri?
ai mei au fost super emotionati, au chiuit de bucurie, alex ii explica ruxandrei(de parca ziceai ca ea intelege tot ce-i spune) uite ruxi ce de cadouri inseamna ca am fost super cuminti...nu ne-a adus nuielushe...azi el a primit cadouri si de la gradinitza si un ghizdanel pe care l-a primit si care lui nu i se mai potrivea(ca varsta ma refer)i l-a dat ei si i-a spus...uite cred ca moshul a stiut ca am o surioara si asta ti l-a adus tie la mine la gradinitza.
angy, cred ca ai fost super emotionata se "vedea" asta din ce povesteai.
sabinasi numai bine sofiei
in alta ordine de idei am vazut ca opera are 'spectacol' si in noaptea de revelion, oare or sa aiba si spectatori?
va pup si va urez o seara placuta

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Mey fetelor am facut din copilul meu pianist,sa-l vedeti ce ambitie are si cum studiaza,acu parca as vrea sa-i zic s-o lase mai moale,avea el niste vip-uri in clasa care cantau una alta si i-a cerut profei lui notele si mi-a veni cu ele in brate si le-a papat dupamasa asta,ma refer la citit cursiv,dar culmea sunt mai usoare si de memorat si tehnic decat ce facuse el,dar nu i-am spus lui.
In alta ordine de idei in urma inspectiei,e o liniste de mormant in scoala,semn ca se intampla ceva.Maine imi sustin cauza pt. a lua salariu de merit,asta in consiliu,trebuie sa te lauzi cu ce ai realizat,super-naspa.
Va doresc numai bine si sanatate copiilor.Pussy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bravo angy ma bucur ca s-a ambitionat dani o sa-i faca praf la urmatoarea verificare. auzi dar concursuri nu-s? de ce nu-l'arunci' pe la un concurs ceva? tin minte ca eu mergeam la concurs chiar si cu astia mici, mici de tot...la pro piano aici la bucuresti...daca e vreunul pe-aici pe la noi ne "bagam" sa va sustinem cu cazare, pian pentru repetitie si tot ce trebuie...abia ne cunoastem si noi...vorbesc serios
sabinutzo...nu stiu ce faci tu cu sofia dar alex al meu a inceput iar sa tuseasca noaptea...zau imi vine sa ma urc pe epreti chiar nu mai stiu ce sa-i dau...cand ii trece...cand il ia din nou...nu-i mai dau nimik nici un medicament fie el si naturist....il tin pe ceai si miere...atat...

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Monica,mersi mult,esti o scumpa,la noi e un singur concurs,Alma Cornea Ionescu,e prin aprilie,dar din cate stiu incepe de la clasa III,ca si olimpiada,daca sti tu ceva pe acolo...,Daniel in general e ambitios,doar ca schimbarea asta de la gradi la scoala l-a dat peste cap,nu-l recunosteam,acum abia incepe sa-si revina.
Sper doar sa nu ne afecteze iar raceala,ca acum dimineata tusea intr-o veselie,cu secretii,eu ma duc pe la 10 la scoala si am sa iau si siropul cu mine.
Sabina,ma recunosc si eu in ce ai scris despre teza de doctorat si mie imi plac "luptele",dezbaterile adevarate.
Pupici Sofiei,o sa se puna pe picioare,ai sa vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Monica, sofia e deja mult mai bine.

eu as spune sa-l duci la o radiografie totusi...ca sa fii sigura ca nu e nimica,

la noi a functionat si Fluimucil, niste pliculete care se dizolva in apa, au gust de portocale, si siropul imunobaby, din plante, cu echinaceea, cam scump da f f bun.

ceai de ceapa i-ai dat?



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sabina, ma bucur ca sofia e mai bine, pe alex l-am dus la radiografie si a zis ca nu are nimik la plamani, nici in gat nu e rosu asa ca ei cred ca totusi ar fii o alergie la ceva(praf sau mai stiu eu ce), ori aerul din casa nu este suficient de umed(noi avand centrala se pare ca e cam uscat)dar si anul trecut am avut centrala si el nu a tusit...Dumnezeu mai stie de la ce este...o sa incerc si eu cu pliculetele si ce ai zis tu...totusi mie mi se pare ca seara inainte de culcarica il aud cum are niste mucisori prin nas...il pun sa sufle dar nu iese nimik si cred ca mucozitatile astea isi fac de cap noapte prin gatutul lui
in alta ordine de idei maine am o zi...de mama, mama...dimineatza gradinitele, apoi meditatii si concert cu patriarhia seara de la 19...norocul meu ca azi sunt libera cu exceptia unei meditatii, asa ca ma pot odihni.
va pup si va urez o zi buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetele, ce-i cu voi nu mai ziceti nimik...se apropie we-ul deja ati plecat la distractie?
pupici si o zi buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput