Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Dragele mele,

saptamana viitoare suntem invitati la o masa intre prieteni, la restaurant Louisenhof.
Dupa cautari indelungi pe net, in care am aflat...ba ca-s portii uriase, ba ca-s preturi la fel de uriase...ba ca e o spelunca cu flori de plastic in geam...ba ca dureaza pana iti aduce mancarea...ba ca e super misto ca iti da si bere alba...etc etc....
vin si va intreb si pe voi, poate am noroc...

Ce stiti despre acest restaurant - Louisenhof, str, Mihaileanu, Bucuresti?

Va multumesc foarte mult!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu mergeam acum vreo 2 ani la acest restaurant. Intr-adevar portiile sunt mari. Dar mancarea e f buna...cu servirea dureaza mai mult daca e plin restaurantul. Care este intr-o casa destul de mica. Preturile nu sunt exagerate. Sunt cam la acelas nivel cu alte restaurante similare. Si in nici un caz nu e o spelunca. E un local cochet. Si au vin bun

==========
Corina
Albumul meu

http//tt.lilypie.com/gqapp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

vazut...mancat...placut....
...cu toate ca mi-au incurcat comanda si nu mi-au adus puiul cu smantana.....decat dupa ce am terminat cartofii taranesti....portiile sunt mari si gustoase....intr-adevar, spatiul micutz rau, cam inghesuit...chelnarii sunt cam aiuriti saracii...sau poate l-am nimerit noi pe cel mai aurit, cine stie ...
in printzip, chiar e un loc unde sa mergi cu prietenii sa ciocnesti o bere si sa mananci bine...nicidecum sa te duci daca vrei sa impresionezi pe cineva ...ah, si am vazut si florile din plastic...
concluzie: daca vreti sa papati acolo, puneti chelnarul sa repete comanda ...ca nu veti regreta


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Total off topic....Cuscrel frumusel, pai si cartofi taranesti si pui cu smanatana????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Ca s avezi coincidenta aseara am fost invitati si noi la ziua cuiva la restaurantul cu pricina. Pe scurt am mancat pt o saptamana.....parada snitelelor, mai exact snitel vanatoresc si ciuperci pane cu cartofi la cuptor . pe scurt mancare super super buna. Chelnerul...cred ca l-am nimerit pe al tau cuscrel :)))...imi aduse nesul cu un 1l de lapte in el si zaharul dupa vreo juma de ora :)).
Faza tare a fost ca ne-a anuntat ca daca nu mai putem manca ne pune la pachet:))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eh, hai ca nu-i offtopic ..ca doar comentam despre rishtorant...
pai sa-ti zic...eu imi imaginam ca-mi aduce ceva gen "la mama".....si oricum comandaseram toti 4 diverse chestii, in ideea ca impartim intre noi ...iar despre cartofi, imi imaginam ca vor fi 2-3 acolo, nicidecum ditamai portia sa ma satur...
oricum, presupunerile mele au ost total paralele...caci portia de cartofi taranesti a depasit orice asteptare, iar puiul cu smantana pe care mi l-a pus la pachet)....a "trait" o experienta unica post-mortem....s-a plimbat cu masina, si-a varsat sosul pe canapeaua din spate si in final a ajuns intr-o mancare de mazare
intr-adevar portii babane, ce sa mai..al meu si-a luat un snitel...chiar ca regal...

acu' chiar ca e offtopic...cuscrelu'..mi-i dor di tine mey!

quote:
Originally posted by ralucah

Total off topic....Cuscrel frumusel, pai si cartofi taranesti si pui cu smanatana????


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Happy Family
Flori 2005 Sali de bal 2005




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns forgiarini spune:

cedez restaurant 27.09.2008 Bucuresti

Detalii pt 27.09.2008: restaurant Dalin, Bd. Marasesti, nr. 70-72. In pretul de 45Euro intra: gustare rece (muschi file,salam sibiu,2 bosi,barcute cu branza,rulouri de sunca cu salata cruditati,rosie,masline,castraveti); gustare calda(cascaval pane,bujonete de salau,pui shanghai,ciupercute gratinate,chiftelute); sarmale cu mamaliga; friptura(evantai piept pui si porc cu cartofi copti si salata asortata); cafea. Bauturile se pot aduce, la fel si tortul, prajituri etc. Am dat avans 495Euro, petrecerea incepe la ora 18:00 pana dimineata.(110 pers minim)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stelab spune:

forgiarini - Sunt interesata de oferta postata. Trimiteti-mi va rog un PM pentru ca ma intereseaza daca acest anunt mai este valabil si eventual un nr. de tel pentru mai multe detalii.
Multumesc frumos!

Mergi la inceput