Comentarii despre restaurante (3)

Comentarii despre restaurante (3) | Autor: leyla

Link direct la acest mesaj

Comentarii despre restaurante www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26750" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54409" target="_blank">(2)



Eu din cate stiu (firma la care lucrez a organizat cateva petreceri acolo) s-a platit numai chiria salii 3000 EURO vara si 6000 EURO iarna. Mancarea si bautura au fost asigurate de Hilton in sistem catering.

quote:
Originally posted by plici plici

Buna Raluca,
vad ca esti in domeniu, am si eu o intrebare: ce stii despre palatul Snagov ca locatie? Nunat mea e in 2006 (iunie sau septembrie).

Corina

quote:
Originally posted by ralucah

Sunt poze de la nuntile de anul trecut, din pacate anul acesta nu am avut timp sa reactualizam site-ul, merreu zic ca maine ma ocup si mereu aman :(((
Pai eu stiu, poate facem filiala daca ne ajuta D-zeu ca pana acum :)))
Pana atunci nu te pot ajuta decat cu consiliere pe mail, idei, sfaturi, etc. Imi poti scrie pe raluca@happy-family.ro

quote:
Originally posted by lgireada

Raluca, multumesc frumos pt reply. si M-am gandit eu ca trebuie sa fie f scump cu transport+...., ma gandeam ca ai o filiala si aici in iasi, dar n-am noroc. Cine stie, poate pana la anul? Cum zice vb romanului: n-aduce anul, ce-aduce ceasul.
Aveti niste poze extraordinar de frumoase pe site, l-am devorat ieri pe tot. Sunt toate pozele voastre? Facute pe unde ati fost pe la nunti/ evenemente, etc?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

a? asa mult? hm.....imi placea locatia....altceva asemanator exista?

quote:
Originally posted by leyla

Eu din cate stiu (firma la care lucrez a organizat cateva petreceri acolo) s-a platit numai chiria salii 3000 EURO vara si 6000 EURO iarna. Mancarea si bautura au fost asigurate de Hilton in sistem catering.

quote:
Originally posted by plici plici

Buna Raluca,
vad ca esti in domeniu, am si eu o intrebare: ce stii despre palatul Snagov ca locatie? Nunat mea e in 2006 (iunie sau septembrie).

Corina

quote:
Originally posted by ralucah

Sunt poze de la nuntile de anul trecut, din pacate anul acesta nu am avut timp sa reactualizam site-ul, merreu zic ca maine ma ocup si mereu aman :(((
Pai eu stiu, poate facem filiala daca ne ajuta D-zeu ca pana acum :)))
Pana atunci nu te pot ajuta decat cu consiliere pe mail, idei, sfaturi, etc. Imi poti scrie pe raluca@happy-family.ro

quote:
Originally posted by lgireada

Raluca, multumesc frumos pt reply. si M-am gandit eu ca trebuie sa fie f scump cu transport+...., ma gandeam ca ai o filiala si aici in iasi, dar n-am noroc. Cine stie, poate pana la anul? Cum zice vb romanului: n-aduce anul, ce-aduce ceasul.
Aveti niste poze extraordinar de frumoase pe site, l-am devorat ieri pe tot. Sunt toate pozele voastre? Facute pe unde ati fost pe la nunti/ evenemente, etc?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabbi spune:

vmariejeane,unde ai facut nunta?? Mi-a placut la nebunie sala cum era aranjata!!! Te rog muuuuuuuuuuuuuuuuult dc poti sa-mi dai mai multe detalii despre local,ospatari,meniu etc

Eu sunt noua pe aici si la anul,in septembrie,o sa am nunta,iar acum sunt in cautari de restaurant.Din poze localul tau mi s-a parut super!!!

Astept un raspuns de la tine,cu nerabdare!!
Te-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Draga mea, Mariutza noastra a facut nunta la Polo Club Floreasca. Acolo am facut si noi botezul finului nostru si mai sunt cateva fete care au facut nuntile acolo. este intr-adevar o locatie super, mancare foarte buna, servire, peisaj frumos...preturi decente..dar, ca tre sa fie si un dar...din cate stiu eu, nu mai au sambete libere anul viitor. Eu zic totusi sa incerci o intrebare, poate totusi se mai gaseste ceva, sau poate nu este dat avansul..daca nu duminica. Polo Club - la dorobanti faci dreapta (cum vii dinspre perla) si la primul semafor faci stanga si imediat dreapta (intrarea este chiar in intersectie)

quote:
Originally posted by gabbi

vmariejeane,unde ai facut nunta?? Mi-a placut la nebunie sala cum era aranjata!!! Te rog muuuuuuuuuuuuuuuuult dc poti sa-mi dai mai multe detalii despre local,ospatari,meniu etc

Eu sunt noua pe aici si la anul,in septembrie,o sa am nunta,iar acum sunt in cautari de restaurant.Din poze localul tau mi s-a parut super!!!

Astept un raspuns de la tine,cu nerabdare!!
Te-am pupat!



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eli_2005 spune:

Buna Raluca.
Sun noua pe aici si caut info despre locatii, organizare nunta. Am citit mai sus ca ai organizat nunti la Palatul Mogosoaia. Acum 2 saptamani am trecut pe acolo si m-a inspirat atat de mult locatia incat am spus imediat ca e locul preferat pentru nunta mea. Nunta care se v-a intampla in 2006, in primavara (inca nu am stabilit data). Restaurantul mi s-a parut simplutz (cel din stanga, nu stiu daca mai exista si altul:) ) dar cred ca decorat v-a arata binishor. In plus, as vrea ca slujba sa se tina in biserica palatului. Daca ai ceva experienta cu aceasta locatie poti sa-mi dai niste informatii? Si poate luam legatura pentru organizarea evenimentului.
Multumesc,
Eli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

buna fetelor. voi fi si eu miresica la anu, pe 1 sau 8 iulie; am vazut ca mai e o miresica cu nunta pe 8 iulie. si evident marea problema pe care o intilnim este gasirea unui restaurant.
asa ca ma nevoie de ajutorul vostru.
ce parere aveti despre locanta jaristea? mie imi place mult, dar e un pic cam scumpisor si mi-e ca nu vine lumea.
dar de romanian catering ati auzit? o sala in curtea liceului de arhitectura? am avztu poze si e dragut, dar mi-a spus cineva ca mincarea si servirea lasa de dorit?! a facut vreuna dinte voi nunta acolo?
please, ajutati-ma cu un sfat.
am mai scris measjul asta pe undeva, dar nu stiu daca era locul potrivit, asa ca...:-))astept raspunsuri de peste tot :-))
merci mult si bafta tuturor in cautari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Scumpilici, Locanta Jaristea este super ca locatie, cativa colegi ai mei au fost acolo acum doua saptamani, unii in calitate de fotografi, altii ca si invitati. Nu am luat detalii de la ei, decat ca erau foarte incantati. O sa incerc sa aflu ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

mersic mult radule pt informatii!
nu ati avut probleme cu chelnerii? am tot citi pe net pareri nu prea bune: cum ca te fura, ca sunt cam nesimtiti si tupeisti. nu spun ca e adevarat, spun doar ce am auzit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Din pacate nu stiu mai nimic de locanta Jaristea, doar ca este cam scumputz.
Daca vrei iti pot recomnda si alte doua localuri de 70 -80 pers , unde iti pot garanta calitatea serviciilor (cu care am lucrat si am incercat pe piele personala mancare+ servire)
cu drag, ralu

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpilici mic spune:

mersic mai ralu de impresii. chestia e ca noi avem nevoie de un resto de vreo 120 pers., cel putin 100.
si aia de la jaristea ne-au asigurat ca intra atitea persoane. fapt de care eu ma cam indoiam. acum ca si tu presupui ca vreau nunta de 80 de pers, e clar! :-))) ce nu face omu', sa-si vinda marfa. ne pun sa ne dam coate in gura, cind mincam.
dupa cum intrebam, stii ceva de romanian catering?
dar calipso? sau club elite? ca am vazut pareri pe site, dar super negative si super pozitive, deci nu stiu ce sa cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Locanta Jaristea mie mi s-a parut extrem de scump, meniul este peste 60 euro/pers. Si noi am vrut sa facem acolo nunta pt ca mi-a placut site-ul lor, dar cand am ajuns acolo m-am socat: este destul de mic, super incarcat cu diverse tablouri, bibelouri si altele de ai impresia ca o sa iti pice in cap si decorat cam cu prost gust, cam kitchos, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca interiorul e asa hiperluxos si afara umbla puradeii in fundu gol si tigancile stau la colt de strada, asa era acolo in seara in care am fost noi sa vizitam.

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput