dieta care le-a slabit pe Teo si Mihaela R

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

adica maninci trei surcele si faci doua ore de sport pe zi?! hai mey ca asta-i lagar de munca. de unde naiba iei energie ca sa faci sport? din trei felii de piine/zi? sau dintr-un bol de cereale ?!... a facut cineva sport doua ore/zi sa vada cam cum se simte dupa. eu va zic cum te simti dupa o ora ...

hai mey, micsorati in timp portiile, faceti plimbari lungi cu bebeii in carut si veti arata foarte bine.
gandacelu povestea o data cum a slabit 30 de kg in 3 luni. ea e fata adevarata, de-a noastra, in carne si oase. redusese dulciurile la minim, plimba cupilu trei ore /zi si a slabit. sa spuna ea.

radulescu si teo ... pai astea mare lucru dc n-au trecut si pe la liposuctii s.a.m.d (si doar n-o sa spuna ca au trecut...) in plus la ce bani au ele, isi permit cam orice tratament, au cu cine lasa copiii, n-au ele problemele muritoarelor.
mi se scoala parul in cap cind vad cum ajunge radulescu model ptr noi femeile. ea, un fel de madona locala, dupa ce a facut de toate ptr bani si pozitie se da mare doamna acum.

parerea mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

fetelor nici eu nu stiu ce sa va zic...daca sunteti interesate de tipa asta minune care le-a slabit pe teo si pe radulesca sa stiti ca se numeste mihaela bilic si si-a scos o carte...nu vreau sa va transmit informatii gresite, asa ca am inteles ca se afisa niste informatii si pe siteul b1tv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

si e casatorita cu Dr. Stan de la Bacau(cu celebra clinica de chirurgie estetica), uite-asa poti sa slabesti si mai repede, dupa cum zicea si Liris

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Pai eu propun sa aruncati un oki pe la regimul Montignac. Pt mine a fost singurul care m-a slabit realmente, fara probleme. Si fara sa pun la loc dupa ce nu am mai tinut. N-am idee cum se cheama cartea tipei, dar as cumpara-o si eu de curiozitate. Oricum, cred ca toate suntem constiente ca nu putem tine un regim de vedeta, cu andive, somon file si mai stiu eu ce trufandale...

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena d spune:

imi pare rau ptr. timpul meu pierdut la partea emisiunii cu nutritionista, ca la partea cu Doru Octavian Dumitru as fi vrut sa stau, a fost de toata admiratia cu poantele, unele spuse de-a dreptul, altele subtile si finute, dar am cazut la datorie... sforaiam cu lumina aprinsa si sonor la tv.

deci, ca o nutritionista care se respecta, adica isi pretuieste munca, nu o criticati ca nu va spune toate chichitele diverselor regimuri aplicate. nici nu e posibil. a avut o atitudine normala, neutra, ptr. tot poporul dornic si ahtiat dupa informatii multe si pretioase.

mie insumi mi-am aplicat un "regim" alimentar din vreo 4 motive f. importante: 4 kg in plus, mici probleme cu bila + stomacul, constipatia, preventie ptr. premenopauza.
si am rezolvat perfect cu o imbinare de regim Montignac cu dorintele mele culinare, dupa un studiu preliminar si general al regimului amintit.
mare scofala nu e, dar trebuie putina vointa.

referitor la cele doua "vedete" sus-amintite, nu am nimic cu ele, dar daca aveti bani puteti plati un nutritionist sa va faca o analiza a modului de alimentare si apoi sa va dea indicatii pretioase ptr. regimul de slabit sau de ingrasat, ca exista si persoane care vor sa se ingrase.
am frunzarit 2 carti din care am aflat:
- combinatiile benefice sau daunatoare de alimente
- momentul zilei potrivit ptr. anumit aliment, ca nu se maninca chiar oricit si oricind
- compozitii si substante clasificate din alimente etc., bune sau nu ptr. anumite boli

a fost educativa lectura, din experientele mele culinare si digestive nu toate s-au potrivit.
concluzia - regimul e intotdeauna personalizat.

in final, daca vreau pot slabi 2-3 kg, pot anticipa constipatia, chiar previn indigestia dupa anumite alimente pe care VREAU sa le maninc, chiar daca nu prea am voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Eu consider ca noi "muritoarele de rand", cum bine spunea cineva pe aici, nu putem tine regimul care le-a slabit pe Teo si M. Radulescu.
In primul rand, oricat ar vorbi aceasta celebra "doctorita" la televizor, in mod sigur nu va spune toate secretele dietei.Altfel ce rost ar trebui sa te mai duci la ea la cabinet ? In mod sigur dieta este personalizata functie de caracteristicile fiecarei persoane.
In al doilea rand, pentru a tine o dieta drastica insotita si de sport, masaj si altele iti trebuiesc foarte multi bani si de asemenea, foarte mult timp liber. Credeti ca ne permitem ?
Ar trebui sa nu mai intram in bucatarie, sa nu mai facem nimic de mancare pentru familionul nostru. Puteti ?
Avem oare atat de mult timp liber incat sa mergem la sala ? Si asta banuiesc ca trebuie sa se intample zilnic.
Cred ca trebuie sa ne gandim la un mod sanatos de a manca si in acest fel sa reusim sa slabim.
Eu am slabit in mod natural, dupa sarcina, intr-o perioada de 3-4 ani. Bineinteles ca nu mai sunt aceeasi silfida ca atunci cand m-am maritat, dar nici grasa nu sunt.
Cat despre cele doua "vedete": Teo arata bine asa slaba, insa M.Radulescu mi se pare exagerat de slaba. Am vazut-o duminica la Antena 1 si mi s-a parut exagerat de slaba. E ca o pisica jigarita. Cred ca 5 kg in plus ar fi binevenite. Pacat de ea pentru ca are un corp superb si un picut mai "impanata" ar fi mai bine. Parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by otau

Teo arata bine asa slaba, insa M.Radulescu mi se pare exagerat de slaba. Am vazut-o duminica la Antena 1 si mi s-a parut exagerat de slaba. E ca o pisica jigarita. Cred ca 5 kg in plus ar fi binevenite. Pacat de ea pentru ca are un corp superb si un picut mai "impanata" ar fi mai bine. Parerea mea!

Mey, am scuipat calculatoru'

Andreea mamica lui Filip Stefan
Pozici cu Filip
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Of, of, of... a treia oara cind incerc sa postez la subiectul asta si de primele doua dati a cazut reteaua...a trebuit sa refac si ce-am pierdut in fisierele la care munceam, ca de... mai si muncesc la serviciu...

Deci:
Pentru ca de mai mult de un an ma informez destul de serios in ce priveste nutritia si dietele, ma alatur opiniei ca dna dr era cam pe dinafara, eu am inchis televizorul dupa afirmatia "poti incepe o dieta in prima zi dupa nastere, nu afecteaza nici calitatea nici cantitatea laptelui"... l-am redeschis totusi dupa sa vad ce opinii "originale" mai are.

O alta afirmatie care ar fi fost desfiintata in 10 secunde de orice endocrinolog a fost "cine spune ca "sufera cu glanda" si din cauza asta nu slabeste/se ingrasa MINTE" si cred ca normal ar fi fost sa se faca o dezbatere la care sa mai fie cel putin un invitat cu care sa "combata" dna dr, ca moderatorul saracul nu-si prea facuse temele.

Cred ca principalul merit al dnei dr. e ca a stiut cu cine sa se marite...Iar in le le priveste pe Teo si pe Mihaela Radulescu, cred ca ele sint de laudat pentru rezultatele pe care le-au avut, pentru ca au fost motivate si au avut vointa...
Eu am tot asteptat sa mai dea dna Bilic cel putin un exemplu de rezultate similare pe care le-a avut cu alt pacient dar n-am auzit.

In plus, mi se pare scandalos ca nu era informata, nu poti face meseria ei fara sa stii ce e regimul Atkins, sau confundind Montignac cu un regim disociat. Nu spun ca trebuia sa si aprobe aceste diete, insa chiar ca sa poti combate un lucru trebuie sa-l cunosti.
In orice profesie, conditia de baza este sa te informezi in permanenta ca sa poti fi bun in ceea ce faci.

Asta e opinia mea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Ma bag si eu in discutie, mi se pare interesant subiectul!

Anca, nu am vazut emisiunea, insa daca e p'asa, sunt de acord cu tine!

Cu ce nu sunt de acord e faptul ca dam tot timpul vina pe lipsa de bani, timp etc...
Nu vreau sa supar pe nimeni, ma complac si eu in anumite situatii si recunosc: NU AM VOINTA mereu...MA APRIND REPEDE...fac...dreg...tin regimul x...ma duc la sla...dar...NU SUNT CONSECVENTA!!!

Mi-a fost teama sa incep un regim cat am alaptat...la inceput...aveam cca 15 kg in plus...vreo 5 kile au plecat de bunavoie...si m-am apucat de regim...asta in timp ce alaptam!
Am tinut regimul danez de schimbare a metabolismului (nici mie nu-mi vine sa cred ca am reusit sa-mi tin in friu poftele)...si am dat jos in 2 sapt. alte 2 kile! Si atentie, alaptam in timp ce tineam regim...nu mi s-a parut ca a afectat lactatia in vreun fel!

Apoi m-am dus la sala, la aerobic, vreo 6 luni...din nou kile date jos!
Plus ca am inceput serviciul...stres, alergatura...

Ce vreau sa spun cu mesajul meu: se poate slabi si fara bani prea multi, poate nu atat de repede, dar fara VOINTA si CONSECVENTA nu se poate!!! ......ma iertati ca le scriu asha transant...dar incerc sa le repet, poate-mi intra si mie naibii in cap sa las dulciurile alea si mancatul seara! Na...c-am zis-o!

Pupicei!

Ramona si Maysa (1 an si 9 luni)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Mama tampitzilor e mereu gravida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

quote:
Originally posted by liris

adica maninci trei surcele si faci doua ore de sport pe zi?! hai mey ca asta-i lagar de munca. de unde naiba iei energie ca sa faci sport? din trei felii de piine/zi? sau dintr-un bol de cereale ?!... a facut cineva sport doua ore/zi sa vada cam cum se simte dupa. eu va zic cum te simti dupa o ora ...

hai mey, micsorati in timp portiile, faceti plimbari lungi cu bebeii in carut si veti arata foarte bine.
gandacelu povestea o data cum a slabit 30 de kg in 3 luni. ea e fata adevarata, de-a noastra, in carne si oase. redusese dulciurile la minim, plimba cupilu trei ore /zi si a slabit. sa spuna ea.

radulescu si teo ... pai astea mare lucru dc n-au trecut si pe la liposuctii s.a.m.d (si doar n-o sa spuna ca au trecut...) in plus la ce bani au ele, isi permit cam orice tratament, au cu cine lasa copiii, n-au ele problemele muritoarelor.
mi se scoala parul in cap cind vad cum ajunge radulescu model ptr noi femeile. ea, un fel de madona locala, dupa ce a facut de toate ptr bani si pozitie se da mare doamna acum.

parerea mea.




Sunt de aceeasi parere! In plus nici o dieta restrictiva nu e 100% sanatoasa. Nu mai luati VIp-uri drept modele, n-are nici un sens!Nu deveniti consumatoare de mass-media si produsele sau dietele ce le promoveaza!Cheia e o alimentatie echilibrata, portii mici si dese, multa miscare, sa ne folosim din plin aparatul locomotor ca altfel rugineste inainte de vreme.Folositi alimente cat mai proaspete, consum minimal de sare si zahar rafinat, de fainoase...

"To see what is in front of one's nose requires a constant struggle"(G.Orwell)

Mergi la inceput