Mamici din Arad...???(38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush am modificat la toata lumea(unde am putut calcula)!

Diana n-ai de ce! Dar zi-mi de medicul asta: lucreaza si in spital?Adica dc ma ia in evidenta pot naste cu el?E bun?(inca nu e cazul, dar ma interesez din timp).....ca daca nu-mi gasesc medic sa-mi placa, apoi Cluju-i al meu)!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

salutare! eu iar sunt la birou, ca e un coleg in concediu medical si am de lucru de ma apuca durerile de cap.
Diana, Ti-am vazut si eu samburelul, sunt foarte clare pozele. Nu s-a vazut sexul?
Ioana, si la noi ai calulat bine
Nico, bine ai venit printre noi. si eu stau in vlaicu.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Gabi, numai ce te bucurai si tu saptamana trecuta(parca) ca mergi pe teren, si iarasi ai bafta de stat la birou....las' ca trece!Tudor ce mai face?

Mai fetelor adevarul e ca era si cazul sa mai actualizam putin listuta ca eram in urma rau de tot cu anii-adica eram prea tineri!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau spune:

,ingerasul Paula este nascuta pe 27.11.2002,Nico in 07.12.0976 si Romy pe 23.01.1973,acum ne puteti trece in listuta.
Fetele,nu stiu ce sa pregatesc pt duminica de ziua copilului pt musafiri,care vin dupa masa.Astept variante de la voi,maine merg la cumparaturi si nu stiu sigur ce vreau.Faza este ca ce meniu pregatesc pe duminica,sa nu fie la fel cu ce trebuie sa fac pe saptamana viitoare de ziua mea,ca vor veni si cei care vin la Paula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ola fetele!

V-am trecut si pe voi in listuta Nico!

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Buna Pau bine ai venit la Mamici de Arad.
Fetelor nu stiu daca ati aflat de pe forumul "Parintii intreaba,parintii raspund" ca eu cu micutza am fost internate in spital de duminica pana marti.Duminica a fost ziua mamei mele si Fabitzica mea a mancat cam mult si seara cand am ajuns acasa a inceput sa vomite ingrozitor de mult(chiar nu am mai vazut asa ceva)si in momentul ala am plecat la spital.Prima data au spus ca nu are nimik,ne-a dat un siropel ca sa nu mai vomite si ne-au trimis acasa;cand am ajuns acasa am vrut sa o culc,saraca adormea 5 min.apoi se trezea si vomita,tot asa vreo jumatate de ora.Am plecat urgent din nou la spital,asta pe la ora 23,si i-au pus perfuzie,i-au facut analizele.Toate au iesit bine in afara de leucocite care au iesit 30100.S-a socat si doctoritza(Gavrila Ana) cand a vazut.Sper sa fi fost o greseala,azi mergem la un control si luni sa refacem analizele.Stau in continuu cu frica,sper si ma rog la Dumnezeu sa nu aiba nimik micutza mea.Am intrebat-o pe doctoritza ce inseamna asa nr.mare de leucocite si mi-a spus ca e o infectie grava si tot ea a spus ca s-ar putea sa fie o greseala de laborator.Daca ar fi crezut asta nu cred ca mi-ar fi dat sa-i dau la Fabi Medoclav Forte care ii pt.infectii si chestii de genul asta.Fetelor mi frica de mor,sper sa fie bine.Va pup si o sa va scriu dupa-masa sa va spun ce am facut la doctor.
Pupici!!!

Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia
http://photos.yahoo.com/alina13fan
http://photos.yahoo.com/alyfabi


"Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!"-- Raymond Ruyer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Ceau fetelor!
Flavia am crezut ca mor de ras.Ieri deschid frumusel pagina 2 si imi apare"Magda esti...", primele 2 randuri.Ma gandesc "a innebunit Flavia?!"Cand dau pagina mai jos citesc restul .Super!Cand ai dori sa vii in vana mea?
Alinutza sanatate multa micutei si asteptam vesti noi.
Diana intr-adevar se vede f frumos samburelu.
Fetelor am innebunit.M-au apucat geloziile de cand merge sotziorul meu la scoalaSaracul a zis ca decat sa ma vada cu gargauni in cap nu mai face nici scoala ceea ce din punctul meu de vedere nici nu se pune problema!Alinush tu cum stai la capitolul asta?Daca era la zi cred ca-mi faceam harachiri deja
Clau pe unde umbli?
pupici la toate

Magda si Bianca 7 anisori

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pau spune:

ceau fetele,Alinutza,am avut si eu parte de asemenea vomitaturi la Paula,si medicul ei mi-a pus ca si la copii mici este valabil sa le fie rau de la fiere,din cauza incarcarii stomacului cu ceva,care nu i-a cazut bine,dar ei ii placea mult ce mancase dar probabil in cantitate mai mare sau nu stiu.M-am socat,nu stiam,pana atunci.cam 2 zile a fost un chin, nu manca aproape nimic,vomita,siropurile prescrise,le lua dar nu stiu cat au reusit sa asimileze corpul ca le dadea afara,doar ceai.Sanatate grabnica la micuta.Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alinutza imi pare rau pentru micuta ta. Sper sa fie greseala de laborator si na nu fie infectie. Poate dr ti-a dat preventiv medicamentele alea.

Pai Magda, nu mi-ai zis tu ca daca ma dau bine pe langa tine ...... Si eu m-am conformat Acuma ca am si innebunit .... asta e altceva. Nu te contrazic . Al meu sot zice ca nu mai am leac.

Diana merci pt nr de tel. Voi suna luni ca oricum azi sau maine imi vin rusii dupa simptome .

Alina si eu am vazut laptop-ul ala si ma gandeam sa il iau Lisei de Craciun. Daca iei inainte sa-mi spui daca merita banii.

Ioana, dragutzo, as vrea eu sa fiu mai tanara, dar din pacate nu pot opri timpul in loc. Asa ca, te rog, cand ai timp, sa modifici si la noi: eu 26 Sorin 35 anisori.

Clau tu chiar ca te-ai plictisit de forum ......

Gabi cum esti? Cum te-ai acomodat la lucru?

Fetelor am pus poze noi cu Lisa, de la 2 ani, daca vreti sa o vedeti.

Eu maine merg la taiat de porci. Nasollllllll.
Weekend placut sa aveti.


pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinutza eu ti-am raspuns si la subiectul de la "Parintii....".Sper din suflet sa fie eroare de laborator!
Tu ai intrebat-o pe Gavrila la ce infectie se gandeste? Restul analizelor(adica limfocite, neutrofile, bazofile, monocite) cum au iesit?Sunt in valorile normale?
Acum unde ii refaceti analizele?Eu sunt de parere sa incercati sa mergeti si la un laborator privat sa vedeti cum ii ies acolo.

Magda da' sotul tau nu e gelos ca si tu umbli la scoli?Esti figura mare cu damblaua asta cu geloziile!

Clauuuuuuu?

Pupici!


Ioana& Alesio(08.10.2004) cu un piticot
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului nostru scump

Mergi la inceput