Boli de inima la copii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Multa multa sanatate copiilor! Si mult mult curaj!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicadu spune:

Ne-am programat la dna.dr.Toganel pentru internare pe 13 martie. Pina atunci, tot in casa, cu imunostimulatoare, cu naturiste.
E si ger tare afara.
Va multumesc pentru raspunsuri.
Multumesc Simona de gindul bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NANU spune:


Va doresc multa sanatate si sa aveti credinta ,sa credeti in Dumnezeu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inny spune:

multa putere iti doresc alicadu! Si sa iti vezi minunea cit mai repede sanatoasa!!! :X

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicadu spune:

Multumesc mult Inny, si multumesc inca o data si de ajutor!
Astept sa vina 13 martie si tin pumnii strinsi sa nu raceasca iar pina atunci, sa nu mai faca pneumonie inca o data. Fiecare tuse ma nebuneste, zau, chiar daca se inneaca cu ceva tot ma trec apele si fug din camera sa nu ma vada fata cum ma sperii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielav spune:

Si eu sunt mamica unui baietel cardiac. s-a nascut cu un DSV de 2-3 mm si canalul arterial (comunicarea) este inca deschis. (are deja 1 an si 5 luni). Defectul a fost descoperit la cateva zile de la nastere. De aici din Tulcea am plecat direct la Sp. Fundeni unde am intalnit un medic extraordinar. Dumnealui a fost cel care a pus diagnosticul clar si tot dumnealui a descoperit si celalalt orificiu. Aproape de varsta de un anisor ne-a trimis la Inst. Inimii din Cluj (pt a vedea daca e cazul sau nu de operatie). Cei de acolo ne-au trimis acasa linistiti spunandu-ne ca totul e OK si ca evolutia e spre bine. Mergem din 3 in 3 luni la control a Buc. si o data la 6 luni la Cluj. Sunt foarte optimista si sper ca va scapa de operatie. Ce voiam sa subliniez este ca noi am fost indrumati sa mergem la Cluj pt. ca acolo operatiile sunt mai ieftine decat la Tg. Mures. Saptamana asta vom merge la Buc. si sper sa primim vesti bune. Le doresc multa sanatate tutoror bebicilor, iar mamicilor multa putere si tarie si sa nu uite ca acolo sus e cineva care are grija de cei mici pentru ca sunt ingerasii lui. :)

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

alicadu multa sanatate si aveti grija de voi!Asa sunt si eu ca tine cand da semne de boala.Incerc sa ma schimb dar nu pot.
Gabi sanatate multa si voua!
Cat despre unde e mai ieftin la Cluj sau la Tg Mures important e sa aibe aparatura necesara.La noi asta a fost marea problema.
imbratisez toate mamicile inimoase si pe pitici de asemenea!

Mariuca si mami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyc79 spune:

Multumim Gabriela pentru gandurile bune si pentru incurajari. Si noi speram sa nu mai fie nevoie de operatie, dar orificiile sunt mai mari. Nu aveti tratament? Nu v-au dat de la Bucuresti? Ati facut dosar de handicap?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicadu spune:

Referitor la Cluj, Timisoara sau Tg.Mures. Fetita noastra nu mai poate primi nici un antibiotic decit internata in spital si cu monitorizare zilnica a comunicarii cu eco Dopller pt.ca exista suspiciunea ca i s-a largit comunicarea la ultimele pneumonii. Asa ca ar fi foarte greu ca la prima febra si VSH marit sa plecam la Timisoara sau Cluj (noi suntem din Vrancea). E tare tare departe.
Am facut dosar de handicap. Vreti lamuriri ce si cum trebuie?
Astazi am aflat ca exista remedii naturiste pentru DSA si DSV mici, pina in 5 mm. Din pacate la noi nu mai este cazul. O mamica cu fetita cu DSA 2.8 mm la 4 ani jumate a reusit reducerea majora a orificiului pina aproape de inchidere, cu remedii homeopate iar dna dr.Nitu de la Plantextract spune ca se inchid chiar gaurile de aceste dimensiuni mici, pina la 4-5 mm. Remediul se numeste Naja si se ia in dilutie CH5 maxim CH7 cite 3 granule de doua ori pe zi timp de 4 saptamini si cu 2 saptamini pauza. Nu are contraindicatii si nici efecte secundare negative. Nr.telefon dr.Nitu 0726 766 075. Costa 75 mii lei un flacon dar nu stiu cit timp ajunge. Am reusit sa gasesc undeva in Bucuresti un nr.telefon de la o fabrica de remedii homeopate sa-mi trimita prin posta. Daca vreti, va dau nr.de la fabricuta pe privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielav spune:

quote:
Originally posted by anyc79

Multumim Gabriela pentru gandurile bune si pentru incurajari. Si noi speram sa nu mai fie nevoie de operatie, dar orificiile sunt mai mari. Nu aveti tratament? Nu v-au dat de la Bucuresti? Ati facut dosar de handicap?

[/url]



In primele luni am luat Furosemid si Spironolactona. Tratamentul nu ia priit lui bebe in sensul ca nu luat deloc in greutate. Apoi am luat Captopril. Aceste tratamente au fost recomandate de cei de la Buc. Cei de l-a Cluj ne-au recomandat doar Enalapril despre celelalte spunandu-ne ca nu era cazul sa fie administrate. Joi mergem la Buc. sa vedem efectele acestui tratament. Sper sa ni se de-a vesti bune. Dosar de handicat inca nu am facut. Sincera sa fiu abia acum mi-a dat prin cap, de cand intru pe acest site. ma voi interesa sa vedem daca bebe poate se incadreaza

Mergi la inceput