Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Karmenuta mai sunt si altii cu dacie.... si nu orice dacie, una antica din *84 da zau ca merge bine, nu m-a lasat niciodata in drum...

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Andrada mie mi-a venit bucuria, la 6 saptamani in continuarea lohiilor si iti zic cat ma tine dupa ce imi trece .... si eu alaptez exclusiv.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Alina, si cum mergi cu bb cu masina? Tot in 2? Unu cu volanu', celalalt cu bb-ul? Ca e nashpa asaaaa. Io vreau sa plec si cu ea de cate ori imi tuna si nu stiu cum sa prind cosuletul. daca e vreme urata, nu am cum sa plec cu carutul. Sau daca vreau sa plec undeva mai departe. Si sotul vine la 6.30 de la servici. Sa stau dupa el pana atunci ca sa mergem unde am treaba...chiar si la dr mi-am facut programari doar seara...de cora sau carefour ce sa mai zic.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Margot eu stiu ca morcovul e pentru cei cu diaree ....
si e normal ce i se intampla am inteles ca de pe la 2 luni bb-ii fak kk mai rar, cei alimentati doar la san fak moale...

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Salutare fetelor,
vad ca la noi cam bate vantu', cred ca ati iesit cu bbii la plimbare ceea ce e foarte bine. La Bistrita este cald motiv pt care vom iesi si noi, dar asteptam sa vina cineva sa ne coboare caruciorul ca e f. greu si singura nu ma descurc deloc.Referitor la kk bebelului.Eu stiu ca in timp, prin ''maturizare'', se ajunge la un singur scaun pe zi, iar daca acesta lipseste mai mult de 24h atunci este constipatie.Nici la mine nu a venit CM si am 8sapt de cand am nascut.Saptamana asta merg si eu la control sa vad daca e normal.Pe mai tarziu ca ne-au venit ajutoare si iesiiiiiim.

mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/marinelaciurea/slideshow_end?.dir=4037&.src=ph&.spd=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna fetelor,

Am vazut eu bine sau o mamica de gemeni vrea sa vina in grupul nostru?
Laura XXX, bine ai venit, esti singura mamica de gemeni din grup, sa-ti traiasca puiuletzii. Mai povesteste-ne despre tine.
Cred ca o sa te adauge Ioana pe lista ca ea e mama noastra a tuturor.

Dar ce matinale sunteti fetelor, eu am dormit pana la 11, cu intreruperi de alaptat si consolat copilul la 3-4 ore bineinteles. E adevarat ca Victor adoarme dupa 1-2 noaptea, ca intre masa de la 10 seara si urmatoarea nu ar dormi nici sa-l pici, iar noi adormim inspre 3 noaptea. Dar de maine incepe sotzu serviciul, se termina boieria si poate asa ne mai reglam orarul.
Azi-noapte am adaugat si eu poze la albumul comun.

Azi e frumos afara si vrem sa mergem in parc dupa ce papa seful.

Aseara am cantarit copilul, ar fi trebuit sa-l cantarim azi, duminca, dar nu am mai avut rabdare, dac-ar fi dupa mine l-as cantari zilnic; are 4970 gr, a luat 270 gr in 6 zile, ceea ce e f bine nu-i asa? Suntem tare mandri de noi.

In schimb a fost tare agitat in timpul meselor de azi-noapte, nici nu stiu cat a mancat ca sugea putin si apoi incepea sa urle, mai ales la al doilea san, il calmam si o luam de la capat, am stat mai mult de o ora la fiecare masa, asta fara timpul de schimbat. Plus ca-l apuca viermuiala cu sanul in gura si m-a tras de m-a zapacit, ma dor sanii si acum.
Sper sa se mai calmeze peste zi, acum doarme in bouncer comoara noastra, pt prima data.


Va pupici, duminica frumoasa,



Anto si bebe Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Salut fetelor

Ioana - daca nu e comod de scris virsta la semnatura, cred ca ar fi posibil sa o notam la sfirsitul mesajului. Despre cum si unde au nascut fetele am mai retinut la odisee, insa pe mine si cred ca si pe alte fete le-ar interesa, cum evoluiaza dezvoltarea copilului in comparatie cu altii. Daca nici asa nu sunteti deacord, nu-i nici o problema

Si inca o intrbare: cind e constipat bb, nu va temeti sa-l ajutati folosind termometru? Adic, nu va temeti ca se poate sparge?


Noi avem 5 sapt +

-------------------------------
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Tot ce se intimpla, se intimpla spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Salutare mamici cu bebici!
Noi am trecut cu bine de botez, a fost super.
Ancuta a fost tare cumintica si Victor si-a indeplinit rolul de 'big brother' cu brio

marea realizare este ca a primit cadou de la nasi un leagan din ala cu baterii, de care este tare indragostita. Si eu il ador ca sta cumintica in el.


Va mai scriu sa va povestesc in detaliu despre botez.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://photos.yahoo.com/cristina77g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

LauraXXX bine ai venit in club. Sa-ti traiasca copilasii. Da-ne mai multe detalii, in deosebi sexul bb-lor. Cum te descurci cu doi odata?

Eu inca din bancile scolii visam sa am gemeni, dar uite ca nu a fost sa mi se indeplineasca visul.


Noi avem 5 sapt +
-------------------------------
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Tot ce se intimpla, se intimpla spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ne-am pus si noi poze in albumele comune. Mi-am permis sa creez si un album nou 'Botez'.
Daca nu e ok, il puteti sterge.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
http://photos.yahoo.com/cristina77g

Mergi la inceput