Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Vaz ca nu s-a trezit nimeni pentru conversatie mondena...
dreptu-i ca-i duminica dimineata. Numa' io n-am somn!

Ma duc sa bag painea la cuptor pana se trezesc oamenii din casa si sa pregatesc micul dejun.





poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neata fetelor!

Ina, multumesc ca le-ai dat fetelor explicatiile. Eu vin dimineata la conversatii, dar azi am mincat mai mult; deh, am fost iar la sala ieri, si mi s-a marit apetitul.
gabriela, e foarte frumusica Sara, iar tu esti asa de mindra cind o tii in brate. V-am pus link-ul cu pozele pe prima pagina.
Raluca, ma bucur sa aud ca nu sint prima care foloseste laptele asta nou. Si mie mi l-a laudat foarte tare pretenu'.
andradanatalia, nu-mi amintesc sa fi zis vreo mamica ca i-a venit CM. Eu alaptez si nici urma de asa ceva.
Anto, sa va fie de bine cumparaturile. La mine la TCM au adus marfa ieri, mi-a zis vinzatoarea sa vin pe marti-miercuri.
moki am vazut ca n-ai activata optiunea de PM, asa ca ti-am trimis cerere sa te adaug pe YM. Sa mi-o aprobi.

Ioana, mama Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Buna dimineata, fete!
Noi aseara am fost plecati in vizita cu tot cu piticoata. Pe drum a dormit, si la dus si la intors, acolo s-a trezit cand am descotosmanat-o de toate toalele de pe ea. Cand s-a simtit lejera din nou, a dormit. Si tot timpul cat am stat acolo, a dormit Cuminte fata mai am, nu? Mereu e cuminte si cand avem musafiri, de nu ne crede nimeni ca plange. Dupa ce pleaca musafirii, incepe show-ul. Cred ca ar trebui sa oprim mereu niste musafiri la noi, ca sa fie fata cuminte.
Fetelor, mai e cineva dintre voi care umblati cu Dacie? Voi cum ati prins cosuletul in masina? Ati montat centuri in spate? Ca nu are din fabricatie. Desi cred ca numa io mai umblu cu dacie, de pe aici. Poate mai stiti pe cineva, sa-mi ziceti si mie. Ca as vrea sa pot pleca si eu singura cu fata. Asa, trebuie mereu sa fim doi: unul sa conduca si celalalt sa tina de cos in spate.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Revin si eu intr-o scurta trecere: mortala Andrada Natalia cu freza tzepoasa!



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Am vazut-o si pe Sara lui Valen. Alta frumusete de fata!
Ioana, deie-ti D-zeu sanatate ca ti-ai facut pomana cu noi si ai facut asa o lista completa: in loc sa bat netu' tot in vizionarea pozelor, ma duc frumushel pe un link de poze si vad numai copilashi dragalashi



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Fetelor, daca sunt printre voi traducatoare/interpreti de conferinta interesate de concursurile organizate de institutiile comunitare de la Bruxelles, va anunt ca EPSO a publicat anunturile de concurs pentru traducatori si interpreti pentru Romania si Bulgaria. Concursul urmeaza sa fie publicat si in Jurnalul Oficial al Uniunii Europene cel mai probabil saptamana viitoare.
am adaugat si linkul direct http://europa.eu.int/epso/competitions/planned_en.cfm



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

karmenutza, pt prinsul scoicii in dacie, sotul a cumparat o chinga si a prins-o cu aia. a cautat initial o centura de siguranta, dar a gasit mai repede chinga asta... ca o centura.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

BUNA DIMINEATZA, SUNT SHI EU PE AICI, MAMICA DE OCTOMBRIE CU GEMENEI DAR HABAR N-AM CUM SA MA INSCRIU PE LISTA. MAMICA SEPTOCT2005 ESTI PE AICI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ina, multumesc. Am facut si io cum mi s-a parut mai comod de folosit.
Tot in acest spirit, Lucia, mi se pare greu sa trec saptamina in semnatura; eu nici cit am fost gravida n-am scris-o niciodata. O sa vezi ca inveti repede care si cum a nascut.

Ioana, mama Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Salutare fetelor

Bine v-am regasit la o alta sectiune.
Vreau sa va spun ca am gresit greutatea bb-ului meu la nastere in loc de 4 kg am scris 400 gr ,eram naucita complet.
Despre noi va putem spune ca luam in greutate constant atat eu cat si bb.
Ieri a facut 2 luni si are 6 kg iar eu de vreo 2 saptamani am inceput sa ma ingras ceva de speriat,am o pofta de mancare , mai ales de dulce si nu ma pot abtine cred ca ies din iarna cu 20 kg in plus.
Inca de la nastere iam dat completare la bb atunci cand mi se parea mie ca nu se satura ,la inceput mai putin si ajunsesem cam la 200 ml pe zi de 2 ori,pana acum vreo 2 saptamani cand a inceput sa-mi REFUZE BIBERONUL, vrea doar san, toata ziua la san daca s-ar putea eu sa fiu pe post de suseta,fiindca suzeta nu o vrea, o scuipa cat colo.Asta nu ar fi chiar asa o mare problema dar a inceput sa-mi iasa cu scaunul f rar si atunci doar cu supozitor, iar atunci cand face, face mult si moale.Eu asa ceva n-am mai auzit.Cel mai mult l-am lasat 4 zile.Am incercat ceai de musetel, suc de morcov,suc de mere si nimic.
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?Spuneti-mi si mie alte metode.

Margot

Mergi la inceput