5 lei pentru Mariuca - cap2

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

asta e opera piticului de mi-au aparut doua postari deodata.Danateo si ieri si astazi tu apareai cu ultimele postari dar nu apar la subiect.de ce oare?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Hehehe, Andreea!!! Nu am timp sa si postez! In f de ce zici tu, eu actualizez doar listuta!

Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Am reusit in sfarsit azi dimineata sa trimit banii promisi pentru Mariuca


Vizitati bazarul de la umanitare.Puteti astfel cumpara lucruri frumoase si ieftine si in acelasi timp sa ajutati un copil in suferinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

quote:
Originally posted by baby-boom

Buna ziua, fetelor!!!

Am de trimis pentru Mariuca un pachetel!
"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg


Azi am ridicat pachetele de la posta, abia astept sa ajung acasa sa le predau Mariucai!!!!!


www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

Fetelor, tocmai am vazut-o pe Mariuca. Vorbeam cu Mihaela pe yahoo si am cerut sa o vad. Mi-au dat lacrimile...ce copil frumos..ce ochi frumosi..
vroiam sa impartasesc cu voi emotia mea..

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62428" target="_blank">Racusori
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61461" target="_blank">5 Lei pentru Mariuca

Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Salut, fetelor!!!!

Puteti va rog pune niste poze cu Mariuca?...si eu vreau s-o vad pe mititik...am vazut-o la emisiunea de acasa si mi-e tare draga.....pliiiizzzz!!!!!

...sper ca au placut lucrushoarele pt. Mariuca....caciula aceea de iarna a purtat-o Elise pana in ziua anterioara trimiterii, si sper sa nu fie ceva pata pe ea, caci n-am apucat s-o spal... daca Doamne fereste e ceva imi cer scuze...

Vreau sa va intreb ce numar poarta la piciorush ingerasul?????
Poate ii vin unele din incaltarile Elisei....

Florina

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank">Ajutati copilashii in suferinta participand la acest bazar umanitar!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

da , poze , cum de am uitat??? promit curand dar cine vrea sa o vada si foloseste yahoo mess o poate vedea in cam sambata si duminica pe id-ul meu daca se cere permit.Sa vedeti si voi ce fetita momoasa avem!!!
Baby-boom, esti extraordinara, sa fi vazut ce ochi avea micuta cand nu se mai terminau jucariile si cu cata dragoste mangaie MARELE URS ALB care a devenit din prima clipa prieten de nedespartit!!!Ma minunez cat de mica este si cat de mult pricepe!!!


www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

mesaj de la Teodora mama Mariucai:
" Dragele mele, in primul rand vreau sa va multumesc din suflet pentru TOT. Stiu ca ,cuvintele nu pot exprima toata multumirea pentru voi dar sper ca va veni si ziua cand Mariuca va va putea multumi.La momentul potrivit Mariuca va afla ca doar datorita voua si a Bunului Dumnezeu ea are viata. Va sti ca voi ati fost primii oameni care i-ati sarit in ajutor.Inainte nu credeam ca mai exista oameni cu suflet dar acum am certitudinea ca existati.Voi ati fost si sper ca veti ramane a doua familie a noastra.Maria va sti ca mai are o familie mare , care o iubeste. Eu o voi invata sa va iubeasca dar stiu ca atunci cand va intelege ce ati facut pentru ea , dragostea va veni de la sine.Din fericire Maria imi seamana mie afectiv , si asta ma bucura. Credeti-ma ca nu stiu cum sa-mi exprim multumirea si respectul pentru voi,pentru ceea ce faceti pentru semenii vostri.Nu am sa va uit niciodata si sper din tot sufletul ca nici voi nu ne veti uita.Efortul, daruirea si dragostea voastra va va fi rasplatita de Bunul Dumnezeu si sper ca intr-o zi si de Mariuca. Acum ea poate multumi doar zambind, un zambet din suflet, curat.
As fi vrut sa va pot multumi fiecarei in parte dar de frica sa nu omit pe cineva, ma opresc aici ,cu promisiunea ca va voi tine la curent cu tot ce se intampla cu Mariuca.
Inca o data mii de multumiri,nu stiti ce mult a contat pentru mine si cel mai mic cuvant de incurajare si faptul ca nu am fost si nu suntem SINGURE.
TEODORA"

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=61071" target="_blank">CRACIUN DE VIS
Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Teodora
Mariuca

Dana si nazdravanu' de Matei
Va rugam vizitati pe DC forumul Ajutor Umanitar! Mariuca, Bella, Robert, copiii orfani de la leaganul Sf. Maria, batranii de la camin si multi altii au nevoie de voi! Nu-i lasati chear acum in pragul Craciunului! Va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Ce mult ma bucur ca i-au placut jucariile ingerasului!!!!!!

O mie de si de pt. Mariuca si Teodora!!!

....ce numar poarta micutza la incaltzari??


Catrinadil, da-mi te rog un pm cu id-ul tau de pe messenger, si poate o vad si io pe micutza in weekendu' asta....


Florina


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank">Ajutati copilashii in suferinta participand la acest bazar umanitar!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Alex(1 an) are diabet! Bazar pt. Alex!

poze cu noi


"UN COPIL EXPRIMA PAREREA LUI DUMNEZEU CA LUMEA AR TREBUI SA CONTINUE" Carl Sandburg

Mergi la inceput