Salvati-l pe Mihaita ! (7)

Salvati-l pe Mihaita ! (7) | Autor: gabriela hogas

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225" target="_blank">Prima parte
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46476" target="_blank">Partea a doua
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47974" target="_blank">Partea a treia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49373&whichpage=1" target="_blank">Partea a patra
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51278" target="_blank">Partea a cincea
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627" target="_blank">Partea a sasea


quote:
Pentru a trai, baietelul nostru -
Mihai Alexandru - in varsta de 10
luni (nascut la 24.01.2004), are nevoie urgenta de un transplant
de ficat in strainatate
. El este
diagnosticat cu atrezie de cai biliare si
ciroza biliara secundara, care ii pune
viata in pericol cu fiecare zi care
trece fara un nou ficat sanatos.

In Romania aceasta interventie
este foarte dificila la o varsta atat de mica. Medicii spun
ca Mihaita are mari sanse de a trai, cu conditia ca
acest transplant hepatic sa se faca cat mai repede
posibil. Fiecare zi de intarziere reprezinta o grea suferinta
pentru noi si consecinte greu de recuperat pentru copilul
nostru.

La clinica Saint Luc din Bruxelles, unde se poate
face aceasta operatie cu succes, este nevoie de o
suma foarte mare de bani: aprox. 85.000 Euro.

Va rugam din suflet, ajutati-ne sa strangem acesti
bani pentru a ne bucura de copilul nostru.

Va multumim anticipat cu speranta unei contributii cat
mai generoase si va stam la dispozitie pentru orice informatii
la tel. 0232-437334, 0744-678964, 0740-203579 sau la adresa gabriela_hogas@yahoo.com.

Conturile bancare sunt deschise la BCR Iasi pe
numele Hogas Gabriela, astfel:
pt. LEI: RO28RNCB3200000549530001
pt. EURO: RO98RNCB3200000549530002
pt. USD: RO71RNCB3200000549530003

http://pws.cablespeed.com/~minut/mh/index.html
http://site.neogen.ro/mihaita.hogas/index.html
http://www.mihaita.go.ro/
http://www.hogas.go.ro/
http://ajutati-lpemihaita.pnet.ro/
http://mihaita.pnet.ro/




Multumim mult mult de tot pentru urarile de La multi ani !!

Intr-adevar este o zi cu totul si cu totul speciala ... pentru mine arhanghelii sunt f importanti ... i-am simtit mereu ca ma protejeaza si sper sa vegheze si asupra lui Mihaita toata viata.

Mirunaa, ma faci sa plang de ziua mea .... sunt emotiva ca o scolarita si cuvintele tale m-au miscat profund si m-au facut sa visez ... iti multumesc ca ne esti prietena ... imi esti f draga.

Ina32, Adrianangi, Adema, Stinu
pentru urarile de la multi ani si pentru ca va ganditi la noi si nu ne-ati uitat!

Va dorim si voua sanatate, sa vegheze Sfintii Arhangheli de astazi asupra caselor voastre si asupra copiilor vostri. Dumnezeu sa va rasplateasca sufletul vostru bun

Camelia72, multumim pentru urari si .... LA MULTI ANI pentru mictzul Mihai, sa creasca mare, sanatos si cuminte. Petrecere frumoasa in jurul bebeului

Pischi2003, mamica frumoasa care trebuie sa nasti din clipa in clipa, nastere usoara iti doresc, bebe sanatos si cuminte ca si voi amandoi la un loc . Bineinteles ca stiu ca te cheama Mihaela asa ca n-ai scapat de La multi ani si din partea noastra petrecere frumoasa in familie, sa ciocnesti si cu burtica.

Motanik, te-am prins .... frumos nume Gabriela, nu? La multi ani si tie, fata inimoasa, prieten adevarat Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii de la viata !

Este o zi minunata afara, a iesit soarele, aseara trei prieteni de aici au pus la cale o mica iesire la o terasa din zona pentru seara asta, sa ne intalnim, sa mai schimbam o vorba si m-au facut sa ma simt tare bine .... ca ieri ma apucase jalea ca eram cam departe de casa. Mihaita vad ca deja s-a culcat ... se pregateste temeinic pentru diseara la terasa ... cred ca vrea sa arate bine pentru eventualele fetite pe care le va intalni .... sper ca nu se culca toti chiar la 8 seara, sa aiba si Mihaita cu cine se juca

Doamne, iti multumim ca suntem toti trei si ne bucuram ca putem sa sarbatorim aceasta sfanta zi impreuna, sa avem un motiv in plus sa il pupacim de alte mii de ori fata de doza zilnica de pupat.

Cu drag,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Draga Gabriela, nu v-am uitat nici eu si tin sa va urez atat tie cat si lui Mihaita din tot sufletul La multi ani, multa, multa, multa sanatate si fericire infinita alaturi de toti cei dragi voua.

Sper din suflet sa aud cat de curand ca va intoarceti acasa perfect sanatosi.

Va pupic dulce pe amandoi, Alexandra

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Gabriela, desi urmaresc de mult subiectul tau si sunt alaturi de Miahita is de voi, nu am scris pina acum aici (ti-am dat odata un PM, dar era inainte de plecarea voastra din tara, si numai de raspunsuri nu-ti ardea tie atunci).

Am intrat acum sa va urez LA MULTI ANI!!!!

Pt. Mihaita
: sa De-a Domnul sa treaca cit mai repede peste marea incercare la care va fi supus, sa se faca bine, sa revin acasa la prieteni, bunici si matusica si sa va incinte viata in fiecare zi! Sa fii sanatos copil drag si curajos si sa ai numai noroc in viata! Sa-ti iubesti parintii si sa le aduci zimbete pe buze in fiecare clipa!

Pt. tine, Gabriela: Sa iti de-a Domnul cel mai frumos cadou: sanatatea copilului tau! Sa treceti cu bine peste aceasta operatie si sa va bucurati toti trei de fiecare raza de soare, asa cum o faceti si azi!

Pt taticul Dan: sa-tzi traiasca comorile si sa fii mereu linga cele doua persoane iubite, asa cum esti si acum!

Petrecere frumoasa diseara si Sf. Arhangheli sa va ocroteasca si de acum inainte!

La multi ani!

Cu drag,
Bianca si Andreia

PS pt. toate persoanele care azi se sarbatoresc sau au sarbatoriti printre cei dragi, noi va uram La multi ani! cu multa sanatate si intelegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ovi spune:

Salutare si la multi ani Gabriela si Mihaita. Aveti grija ce va doriti ca ma rog sa vi se implineasca toate dorintele ;-)

www.hogas.go.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

La multi ani, Mihaita, La multi ani, Gabriela!
Multa, multa, multa sanatate si toata fericirea din lume!

Ma bucur ca tii legatura cu Andra, draga Gabriela. Ii doresc puiului mic, Mihaita, tot binele din lume!
Eliza


Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

GABRIELA , Mihaitza sa fiti sanatosi, sa vi se implineasca toate dorintzele... Dumnezeu si Sfintii Mihail si Gavril sa va ocroteasca!... Sa aveti de acum inainte o viatza plina de bucurii si impliniri!...

Si ultima data cand am intrat am vrut sa spun mai multe, dar nu am avut timp. Azi de dimineatza tot vreau sa intru sa scriu cateva cuvinte aici si nu am avut timp...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61238" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

La Multi Ani Gabriela si Mihaita


Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Buna
La multi ani ,gabriela!

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Acum am ajuns acasa.Va doresc tot binele din lume tie si ingerasului tau. La multi ani si sa va avem cit mai curind printre noi !!!!
Cu mult drag Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Gabriela, mi-au dat lacrimile cand am citit mesajele pentru voi... cata lume va iubeste si va sta alaturi!!!!

La multi ani si de la noi si multa sanatate si putere sa treceti peste greutati. astazi am fost la st catheline si m-am uitat dupa voi la slujba, dar nu v-am vazut! va pup, oricum... as fi vrut sa va trimit un e-cards...

petrecere frumoasa!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

am uitat, gabriela bineinteles ca pe 6 noiembrie nu am apucat sa-mi citesc mail-ul, de aceea nu ne-am vazut. apuc sa intru pe net , de obicei, seara tarziu, cand se culca baietelul meu. abia reusesc sa-l extrag de la calculator, si cu multe istericale. acum avem mari probleme de comportament . vad ca nu reusim sa ne vedem, suntem cumva in contratimp....

in alta ordine de idei, ce mai faceti? i-ati facut poze de ziua lui? pe al meu il cheama si andrei, asa ca astept si eu sa-i fac multe poze.

sanatate va doresc si putere sa treceti de toate!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput