Salvati-l pe Mihaita ! (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Imelda, fata scumpa, si noua ne este dor de voi, ma bucur mult ca nu ne-ati uitat si multumim din suflet pentru urari Sper sa vorbim mai des ...

Anangel lexi, ingerasul nostru multumim frumos pentru urari, esti minunata !

Helbi, ma bucur ca esti alaturi de noi, imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la acel PM, in perioada aia nici la net nu prea mai ajungeam ... insa sper sa nu mai fac aceeasi greseala de doua ori Multumim mult pentru urari

Ovi multumim pentru urari si sa stii ca-i adevarata faza cu dorintele. Sper sa ne lumineze Dumnezeu mintile sa stim ce ne dorim ... ca pana acum ... slava Domnului. Prima dintre ele ... ne doream sa ne scoata Mihaita perii albi, sa faca ce vrea din noi, numai sa nu il mai vedem niciodata moale, fara viata, apatic, intr-un pat de spital ... si se pare ca Dumnezeu a inceput cu dorinta asta Oricum nu ne razgandim si ne mentinem dorinta plus multe altele care bineinteles ca toate au legatura cu Mihaita, ca altfel nu se poate.

Eliza, asteptam un rand de la tine ... ingerasul nostru pazitor . Multumim mult pentru urari. Andra este extraordinara si de-abia astept sa te cunoastem si pe tine ...

Felis, multumim ca ti-ai facut timp si pentru noi. Multa sanatate si lui Mihaita al tau, sper sa devina prieteni nedespartiti.

Oana, tu stii ce loc special ai in viata noastra .... multumesc ca existi si ne esti alaturi si multumim si de urarile de bine.

Soarenistor, la multi ani si tie, si sa dea bunul Dumnezeu sa rezolvati cu toate problemele care va apasa ca mare nevoie aveti. Sa nu va pierdeti credinta, casa voastra este binecuvantata ... sa va bucurati de copii ca ei sunt bogatia voastra Multumim de urari.

Dane, multumesc de urari, ma bucur ca ne-ai scris ... Imi pare rau ca nu am nici un raspuns deocamdata cu Cosminutza, incerc sa gasesc pe cine trebuie dar e putin cam greu. Am listat raportul medical in engleza (prima pagina color - este f frumoasa Cosmina si era pacat sa fie alb negru ) l-am legat ca pe o carticica si astept o ocazie buna, care sper sa fie cat mai curand sa il dau la cine trebuie.

Disperata, multumim de urari. Noi am fost duminica la St Catherine, dar mai sunt ocazii, nu au intrat zilele in sac , ne vedem noi pana la urma.

Asa este, foarte multi oameni din intreaga lume ne-au urat la multi ani si multa sanatate si sper ca acolo sus Doamne Doamne sa vada si sa va rasplateasca pe toti cu sanatate si cu bucurii. Nu ne-am simtit singuri, v-am simtit aproape si am avut si parte de o iesire organizata de vreo doi romani sufletisti si ne-am simtit extraordinar. Mi-am adus aminte de zilele din Iasi cand ne intalneam cu surorile mele si tot timpul se lasa cu bancuri, cu rasete, si imi era asa dor de o intalnire de asta, cu familia .... acesti prieteni au reusit sa ne ofere o atmosfera similara si a trecut f frumos ziua. Le multumesc pe aceasta cale inca o data

Mihaita a avut momentele lui de plans isteric fara nici o explicatie si ma intristasem putin ca as fi vrut sa fie vesel toata ziua, insa au trecut si alea si am incercat sa se simta si mai iubit si mai alintat decat de obicei. Sa vedem cum ne-om descurca cand o creste mai mare

Doamne, iti multumesc pentru toti acesti prieteni care ne sunt alaturi si se roaga pentru noi si te rog priveste catre fiecare si adu-le alinare acolo unde este nevoie, adu-le o bucurie unde trebuie si o vorba buna unde este cazul.

Va multumesc si va sunt recunoscatoare
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:

Dragilor,

Mihaita a fost transplantat azinoapte, tocmai am vorbit cu Gabriela. Transplantul s-a terminat pe la ora 4 dimineata si acum puiutul e la Terapie Intensiva. Gabi si Dan nu au putut sa-l vada inca, dar li s-a spus ca Mihaita e bine. Il vor vedea in cursul acestei dimineti.
Doamne ajuta sa fie totul bine!
Revin cu noutati dupa ce mai vorbesc cu Gabriela.

Larisa

Life is a journey, not a guided tour. Bryan Rehard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Doamne ajuta,sa se termine totul cu bine!
Gabriela,fii puternica,imi dau seama cata frica ai avut cat a fost Mihaita in operatie si pana in momentul cand ai primit vesti despre el.Curaj,stiu ca totul va fi bine,Dumnezeu este cu voi iar voinicul este un invingator!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=6" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Doamne ce veste buna!!! Sa dea bunul Dumnezeu ca Mihaita sa treaca bine de perioada postoperatorie, sa fie voinic si vesel.
Putere multa si incredere sa aveti Gabi si Dan. Sunteti pe ultima suta de metri. Visul vostru este pe cale sa se indeplineasca.
Asteptam cu sufletul la gura vesti noi...

Cu intarziere va urez si eu "La multi ani" sanatosi, voiosi, voinici! Sa ne traiti Mihaita si Gabi!

Doamne ajuta!

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Doamne ocroteste acest pui mic, sa fie sanatos si sa nu mai aiba nici o problema!!!Sper din tot sufletul ca totul sa decurga foarte bine si sa se intoarca sanatosi acasa! Gabriela suntem alaturi de voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


Doamne-ajuta sa fie bine si de acum incolo, important e ca s-a facut transplantul!!!

Multa putere in continuare si Mihaita sa suporte cat mai bine aceasta perioada si noul ficatel.

Ne rugam pentru voi sa fie totul bine!!!!!!!

Mihaela si Catalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

quote:
Originally posted by laliq

Dragilor,
Mihaita a fost transplantat azinoapte, tocmai am vorbit cu Gabriela.



Ce veste! Doamne ajuta si da-i putere puiului!



Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61094" target="_blank"> Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Doamne ajuta sa fie totul bine!

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Doamne ajuta sa fie bine. Ganduri bune pentru parinti: sa fiti tari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laliq spune:


Am vorbit iar cu Gabi, au fost la terapie intensiva dar Mihaita dormea. S-a trezit din anestezie si dupa aceea a adormit iar (semn bun). Avea putina febra dar le-au spus ca e normal. E intubat, are si masca de oxigen si are manutele legate ca sa nu-si scoata firele.
Gabi a zis ca l-au mangaiat si l-au pupat si s-a miscat asa ca si cand se enerva ca-l deranjezi cand doarme. Asistenta le-a spus ca daca totul merge ok in continuare maine o sa poata sa seada in funduletz.
Transplantul s-a facut cu ficatel de copil.
Doamne ajuta sa fie bine!

P.S. Postarea aceasta am facut-o si pe subiectul deschis in Discutii generale "Ganduri bune pentru Mihaita Hogas".

Larisa

Life is a journey, not a guided tour. Bryan Rehard

Mergi la inceput