Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

karmenutza, cum ai scapat de eritemul fesier? Si cum t-ai dat seama ca scaunele sunt acide? Si al meu s-a iritat intr-o zona mica si are si niste scaune explozive. I-am dat cu Bephantene dar nu vad o ameliorare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

cu bine am ajuns si la scutece!!!!

Eu intru mai rar pentru ca am un bebe ... asa cum am fost eu bebe, adika nu vrea sa doarma deloc si cand e treaz vrea doar tzitzi ca altceva nu stim sa facem, normal ca daca papam asa des ne iau durerile si tot asa, un cerc vicios ......da nu pot sa il las cand vad ca plange si cauta cu gurita sa suga si eu sa nu ii dau ca deh ....trebuie program.

Simodina nici lui bebe al meu nu i-a plakut sa stea pe burtica, nu pot sa zic ca acum e fericit pe burta dar nu renunta, insista, cate putin ...intr-adevar elimina gaze pe toate partile cand sta pe burtica, noi ii facem asa masaj si uneori dupa ce suge il pun pe burta mea......dar eu nu stau chiar la orizontala, orikum are efect... si Vladut a protestat la inceput, dar acum s-a obisnuit ..

mai eu ii dau exclusiv san nimik altceva adika nici ceai, ce parere aveti??? e rau? trebuie si ceai??? oare cum sa ii fak program??? sau isi face singur la un momentdat??? ........ ca mami e zombi ... cel mai rau e ca de oboseala ma apuca nervii si ma enervez pe micut care nu are nic o vina, ca deh nu am pe cine altcineva ca tati munceste 12 ore pe zi ....o sa ii zica baiatul "nenea" la cat de putin il vede ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

fetelor in legatura cu bepanthenul , insistati ca pana la urma se vad rezultate, noi am scapat de multe bubitze si de eritem cu el, dar am pus foarte mult si la fiecare schimbat de scutec, adika lasam crema groasa pe funduletul lui.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Felicitari ca ati trecut la cap 100 si bine ati venit la clubul scutecelor!
alinam-eu am alaptat(si inca alaptez) la cerere.Nu i-am facut program fetei deloc.Si-a reglat programul acum fatza de cand era mai micuta.Te inteleg si tati al nostru munceste mult si vine tarziu chair si sambata,uneori si duminica-e musafir in casa!Nu i-am mai dat Oanei nimic pt ca laptele este de 2 feluri:cel de inceput care e mai apos,zer-tine de sete si apoi cel gras,alb galbui-care tine de foame.
Sa va traiasca bebelusii si daca aveti nelamuriri puteti veni si pe la noi!

mamica scumpei Bibi-02/07/05
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Fetelor,sa ne fie de bine cu mutarea la "casa noua"!Sper sa fim in echpa si dupa 4 ani!

Vin repede cu o intrebare.A mai facut cineva radiografie de sold la 2 luni? Noi tr sa mergem miercuri si despre echo de sold ni s-a spus ca are valoare doar imediat dupa nastere.

Tonia,ma bag si eu cu un sfat-la noi a mers foarte bine cu crema Nivea cu zinc si cu Dermocare!

Noi facem baita pe la 21.30 dupa care papa si adoarme la 22.30; se trezeste la 3 sau 4 si dimineata la 7.Imi convine asa pt ca si eu ma pot culca pe la 23.



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Si noi folosim Bepanthenul cu succes care da rezultate chiar si aplicat intr-o pelicula f subtire.Dar e esential sa tineti bb cat mai mult la funduletul gol ca sa se vindece(si sa preveniti) mai repede bubita!

mamica scumpei Bibi-02/07/05
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Noi in seara asta am sarit peste baita ca nu s-a mai trezit si mi-a fost mila sa-l scol!

Marlena si noua ne-a zis dr de picaturi de suc de fructe (portocala,mar si morcov).Astept sa i se regleze bine bine scaunul si cred ca si eu incep sa-i dau.In fond nu le strica niste vitamina C,acum in prag de iarna!



Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Bine ne-am regasit la scutece!
Tonnia, Bepanthenul m-a lasat balta la eritemul pe care l-a avut fii-mea. Facuse si niste bubite mici, care mai aveau un pic si sangerau. Mi-am dat seama ca sunt acide dupa eritemul pe care l-au facut. Daca scaunele nu sunt acide, pot fi si mai multe ca numar, ca nu irita asa pilelea. Asa cum a avut de atunci incoace. Avea si 5 pe zi si nu se mai irita. De toata povestea asta am scapat cu leacuri babesti: ulei de masline fiert cu cateva floricele de sunatoare in el. Un borcanel cu ulei + sunatoare (nu multa, o crenguta mica) fiert intr-o cratita cu apa. Si racit, evident. Dadeam alternativ: o data cu ulei o data cu Bepanthen. Si tot asa. Si foarte important :la fiecare schimbat de scutec, spalat la fundic si la toate cele cu apa si clabuc mult de sapun. Asta curata bine si usuca un pic pielea. O duceam la baie si o spalam la fund. Dupa asta urmeaza ungerea.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/karmenutza2004/album?.dir=/6b3f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna fetelor si succes tuturor la clubul scutecelor! Sper sa fi reusit sa atasez poza lui Alberto corect. Mersi mult Irina81 si Ioana pentru info!

Toate cele bune!
Dana Lucia si Alberto

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/dana_lucia_nl/album?.dir=/21ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

He-he, buna fetelor,

Am luat laptop-ul cu mine in camear lui bebe ca sa apuc sa va scriu, ca altfel nu e chip.

Nu stiu cum face ca acum il apuca energia, sta in pat si da din maini si din picioare ca la olimpiada si plange daca-i cade suzeta...care suzeta-i cade imediat cum am iesit din camera lui si m-am bagat in pat.
Asa ca m-am mutat cu arme si bagaje la el.

Noi ne-am sarbatorit azi, 13 ani de la casatorie, si ziua de nastere a mamei mele.

Revin ca urla seful, cred ca de foame

Anto si bebe Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput