Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(4)

Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(4) | Autor: sinzi_ana

Link direct la acest mesaj


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Prima parte
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477" target="_blank">Partea a doua
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57849" target="_blank">Partea a treia


quote:
Initial creeata de Marina

As putea incepe prin a spune ca pe bb 2 al meu il cheama tot Mihai. Din cauza unor radiografii blestemate in prima luna de sarcina am trecut prin 8 luni de calvar cu triplu test si amniocenteza. Ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat un bb sanatos. Altii nu au avut norocul asta

As putea sa o citez pe Adrianangi care a sintetizat extrem de sensibil intr-unul din articolele ei "... Dar ii uneste durerea si-o mare familie care i-a "adoptat" pe amandoi cu aceeasi dragoste: comunitatea virtuala a parintilor romani de pretutindeni, desprecopii.com..."

Fiecare bebelus din burtica diverselor Mamici de...a fost putintel si al meu, poate pentru faptul ca am facut parte din aceiasi categorie.

Mihaita al lui Felis s-a nascut cu probleme(sindomul Down)...si are nevoie de noi de comunitatea DC!
Nu prea imi gasesc cuvintele si de aceea o sa le rog pe fetele care pot descrie exact situatia sa o faca.
Lupta cu boala nu e simpla si din nefericire aspectul material intervine si in acest caz.
DC va adopta acest caz din tot sufletul si de aceea va rugam sa ne sprijiniti in lupta asta.
Mihaita are nevoie de o serie de analize si de tratament, toate costisitoare. Avem nevoie de voi si de donatiile voastre!( in conturile mentionate aici http://www.desprecopii.com/info.asp?id=multumescdoneaza) Si de orice sfat bun!

Marina






Felis si Mihaita, bine ati venit!!
Ma bucur ca Mihaita este bine...este un scump!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am sa reiau aici ultimul mesaj din capitlul trecut:

quote:
Diploma de curaj mi-a inmanat-o dr psiholog din spitalul de la Modena. Mi-a zis sa i-o arat lui Mihai cand va creste. Bineinteles ca e din partea spitalului si a tuturor membrilor DC...

Acum sa va mai spun si despre Mihai!... De cand am venit din Italia nu a dormit mai deloc... In fiecare noapte se trezea la 30-45 min urland (a dormit doar prima noapte probabil din cauza oboselii drumului)... Bineinteles ca ma trezeam si eu si il plimbam in bratze pana adormea. Vineri spre sambata noaptea l-am gasit urland dar cu capul se impingea in fiarele de la patutz... Orice as fi facut sa le acopar, reusea el sa "desfaca" tot ce faceam eu Asa ca sambata dimineazta am lecat si am cumparat patutz. Nu m-a asteptat la vreun rezultat dar stateam linistita ca nu mai da cu capul de fiare, sau ca il gasesc cu picioarele atarnand din pat. Uimitor, ieri am luat patutzul si azi noapte nu s-a mai trezit deloc... Sper sa nu fie doar o coincidentza... A fost si pt mine mai bine.. ca eram terminata de oboseala.

De mancat mananca f bine in general. Spre exemplu una din zile: 250 ml, 340ml, 270 ml, 320 ml... In plus nu mai sta la o masa cate 30-40 min pana manaca. Daca ii e intradevar foame termina si in 7 min.
De vreo 3 zile a terminat de recuperat. Am ajuns sa facem absolut tot ce facea inainte de operatie: dormim pe burta (inca de cand eram in Italia) ne rostogolim de cand am venit acasa... De dormit pe stanga sau pe dreapta o face de cand l-am adus cu mine in camera (la 2 zile dupa operatie).

Multumim de aprecieri!


Se pare ca nu a fost o coincidentza: si azi noapte a dormit f bine. Nu s-a trezit deloc. Ieri, ca de obicei, a mancat f bine.

Am fost si la control la dr pediatra si ne-a urat sa ne vedem tot timpu la fel de bine cum eram atunci (vorbesc de Mihai- bineinteles)

Mie mi-e tare dor de oamenii cu suflet mare pe care i-a cunoscut in Italia: Mihaela cu sotul ei Walter, Crini (de la noi), CameliaS -am vorbit f mult la telefon, si tot personalul de la spitalul di Fiorenzuola!.... Tuturor un si o


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57849" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Tin sa multumesc f mult pt pachetul cu hainutze care sunt f frumoase (MARA03) si toate sunt bune (nimic nu ne e mic)!...

Mai vreau sa multumesc si lui MOSS pt haitze si jucarii.. Era fascinat de ele cand le-a vazut, dar jucaria lui preferata a fost sapca de blugi: i-a pus- pe ca sa vedem cum vine si nu i-a ma putut-o scate din maini o ora si jumatate cat s-a jucat cu ea

Multumesc si tuturor celor care ne-au urat bu vent si si-au gasit tmp sa treaca pe la acest subiect.

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61238" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

La multi ani, Mihai!
Sa fii sanatos, sa-ti bucuri parintii si sa-ti ajute Dumnezeu in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaS spune:

Flicia vrei sa ma faci sa plang asa de dimineata??? Sa stii ca si mie imi este dor sa mai stam la cate o barfa...Acum nici nu imi mai suna telefonul
Nu stiu daca este locul potrivit dar vroiam sa-i urez lui Mihaita multi ani, sa fie sanatos si sa va bucurati unii de altii!
Va pup!
camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

La multi ani, Mihaita! Sa te binecuvanteze Dumnezeu cu multa sanatate si mult noroc in viata!

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Felis, La multi ani pentru Mihaita, sa fie sanatos si sa va bucurati unul de celalalt pana la adanci batraneti.

Mamica cu M

Cu drag,
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Multa sanatate Mihaita!!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001" target="_blank"> Salvati viata unui copilas oferind 5 euro la teledonul umanitar

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Va multumesc din suflet: ANDA, GABRIELA, MOTANIK, CAMELIAS, ADRIANANGI pt urarile voastre!

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61238" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

La Multi Ani, Mihaita!!!

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

[size=6]LA MULTZI ANI, MIHAITZA!!![/size=6]

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput