Clipe din trairile sufletelor noastre ...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Tot eu revin,Anaelle-Mara abia acum am observat ca si tu esti din Iasi!Pot sa indraznesc sa te intreb la ce psiholog ai mers tu cu fetita ta!Multumesc anticipat si inca o data imi cer scuze daca am indraznit prea mult!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelle spune:

Cicuta,
Psihologul la care mergem noi ne-a fost recomandat de medicul nostru de familie tocmai pentru ca are experienta in "lucrul cu problemele copiilor" si se numeste Dr. Barabolschi. El ofera consultatii in incinta LSM (se afla pe langa policlinica mare prima strada pe partea stanga la deal,Cladirea LSM-ului este undeva pe dreapta, cred ca strada se numeste Karl Max). Partea proasta e ca aceste consultatii sunt doar intre orele 10-12 dimineata de luni pana vineri. Noi de platit nu am platit nici o taxa deoarece am avut trimitere de la medicul de familie. Din punctul meu de vedere noi suntem foarte multtumite de modul cum se comporta Teodora dupa vizitele la doctor si cred ca merita sa incercati si voi.
Pentru eventualitatea in care in acest interval orar de consultatii iti este imposibil sa ajungi la el cu Dragos iti las un Nr. de tel de la cabinet pentru a te sfatui cu el in privinta unei modalitati de intalnire (chiar si in intervalul garzilor pe care le are la spitalul Socola- noi asa am procedat): 0232/266.833
Multa sanatate si sa ne auzim de bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Draga Mara,iti multumesc din tot sufletul meu pt ajutor!Iti raman datoare!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelle spune:

quote:
Originally posted by cicuta

Draga Mara,iti multumesc din tot sufletul meu pt ajutor!Iti raman datoare!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos


" Datoare"- sa ne dea Dumnezeu sanatate sa ne putem creste copii atat imi doresc.
Sper intradevar ca informatiile mele sa-ti fi fost utile si sa-ti faci curaj si timp sa mergi la medic pentru a rezolva problemele fiului tau.
Tine-ma la curent.
Va pup pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,uite ca ai gasit mai repede decit sperai.Felicitari!
Asteptam vesti bune.
Eu,deocamdata stagnez....Diana nu mai vrea sa mearga,desi nu stia ca merge la psiholog.....sper sa o conving pina miercuri cind trebuie sa mergem....
Va pup,mai vorbim!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaelle spune:

Suntem fericite
Teodora s-a vindecat, azi se implinesc 6 zile in care nevroza motorie de care suferea nu s-a mai manifestat. Sper ca vindecarea sa fie definitiva.
Cicuta si Brenda ce noutati mai aveti?
Astept vesti de la voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Felicitari Mara pt reusita Teodorei!Dumnezeu sa va ocroteasca !Din pacate nu am reusit sa ajung cu Dragos la psiholog pt ca Daria a fost racita si acum eu sunt cu febra si tot tacamul!Oricum cu Dragos mai am si alta problema pe care tb s-o rezolv!Din nefericire are probleme cu coloana - adica mai exact sufera de scolioza toracica.Am fost la noi la Iasi la medic inca de acum 3 ani,a purtat corset,a facut gimnastica medicala dar...acum medicii spun ca ar fi cazul de operatie!As vrea sa merg cu el si la alt medic drept pt care am programare la Bucuresti la dl prof.dr.Jianu.Dupa ce venim de la Bucuresti ne ocupam si de problema cu psihologul.Va dorim numai bine Mara si Teodora dar si tie Brenda si fetitei tale!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mara,felicitari! Imi inchipui cit de plin de fericire trebuie sa fie sufletul tau.Sper sa fie definitiva fericirea ta,va doresc numai bine.
Cicuta,unde profeseaza dr.Jianu?


BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Brenda,dr Jianu profezeaza la Spitalul Grigore Alexandrescu.Eu am aflat despre el din diverse emisiuni TV si de pe internet.Sper sa ma descurc prin Bucuresti pt ca n-am mai fost de 20 ani,cred.Oricum mergem impreuna cu sora mea care tb sa mearga la control la Maternitatea Giulesti la dr Marinescu,e disperata ca nu poate avea si ea un bb.Nici nu stiu sunt departe aceste spitale unul de altul?

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

E oarecare distanta intre ele...Iti doresc succes,daca stai mai multe zile poate ne vedem....sau vii si pleci?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput