dragoste, durere si ura

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor nu fiti rele. fata vrea sa discute cu cineva, sa isi descarce sufletul, ce e rau in asta? daca va deranjeaza ceva, nu cititi.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Criss,eu am inteles ce ai vrut sa spui.....Daca ti s-a parut ca e barfa,de ce te-ai coborat la nivelul nostru si ai scris si tu? Trebuia sa-ti pastrezi parerea pt tine si atit.
E mare lucru sa poti sa sustii pe cineva pe plan moral,mai ales cind acel om aluneca pe panta disperarii.....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Ramona, de ce ti-ai sters primul mesaj?
te-ai suparat din cauza ca ai primit observatie?
probabil ca tu ti-ai facut o imagine asa de buna despre forumul asta si despre persoanele de aici, incat atunci cand cineva ti-a facut observatie, a fost o mare dezamagire?
draga mea, pe forum, pe internet, ca si in viata, sunt oameni si oameni, unii mai buni la suflet, altii mai rai, mai neincrezatori, mai suspiciosi. ia si tu partea cea buna a lucrurilor. ignora rautatile si axeaza-te pe partea buna a lucrurilor.
te mai asteptam sa ne mai scrii. poate ai primit raspunsuri de la 20-30 persoane. pentru un raspuns tampit, nu se merita sa ne "parasesti" pe noi, pe toate cele care te-am incurajat si te credem si te sustinem.
intr-un fel fiecare e liber sa creada ce vrea. internetul e plin de povesti si de prostii (pe multe site-uri), asa ca unii sunt mai suspiciosi. dar frumos e sa isi sustina suspiciunea pt ei si sa nu scrie daca nu au ceva bun de scris, asa numai ca sa se afle in treaba, sa arate ca ei is "cool" si ca "se prind" repede daca ceva li se pare suspect.
te mai asteptam pe aici cu vesti. acum iti trebuie incurajare din partea tuturor.
te pupam


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

da ramonika, imi facusem o parere buna despre forum pt ca toti care mi-au scris mi s-au parut extraordinari.si imi mentin parerea asta.toti cei care mi-au scris au fost si sunt extraordinari. pentru ca toti chiar "m-au ascultat" si mi-au dat niste sfaturi care mi-au prins bine. nu cred ca au fost avizi de barfa si nici eu nu am vrut sa le hranesc vreo aviditate dand detalii picante. am dat detaliile alea pentru ca am vrut sa ma descarc de ele, pentru ca nu le-am spus niciodata unui strain, amic sau cunostiinta, decat parintilor mei.si pt ca ma macinau. si in intimitatea nikului mei,am facut,aici pe forum, un exercitiu de confesiune. nah..am scapat acum...am zis! mi-am spalat rufele in public.

nu sunt suparata, ma simt doar un pic ridicola...atata tot.

si nu am nimic cu criss. e parerea ei, intr-un fel ale dreptate. poate ca pe final "ne-am cam dat la barfa", cum se zice in popor... oricum toti oamenii care intra pe forum, au nevoie mai mult sau mai putin "sa se dea la barfa" cu unii si cu altii si sa mai citeasca vreo "telenovela" doua. ca altfel, luau o carte buna si se asezau sa citeasca din ea.

acum am fost si eu un pic rea.

dar dispar ca ma duc sa invat.

tot babyblue a voastra.

Babyblue va pupa pe toti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hey daca va apucati la cearta o sa fiu nevoita sa iau masuri de moderator, chit ca am fost implicata ca simlu user in povestea asta.
Adevarul e ca mie un mi s-a parut sincera Ramona si sper din tot sufletul sa fi fost capabile sa-i dam un sfat bun.
Pe de alta parte pot intelege si pozitia lui Criss ca am vazut destule la sectiunea asta. Asa ca depinde de fiecare dintre noi sa judecam cu proprii ochi si sentimente fiecare situatie in parte.
Drept care va rog sa continuam discutia cu Ramona si sa continuam sa o ajutam si nu sa ne cometam intre noi parerile.

Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

quote:
Originally posted by Ramonika
...
ignora rautatile si axeaza-te pe partea buna a lucrurilor.
te mai asteptam sa ne mai scrii. poate ai primit raspunsuri de la 20-30 persoane. pentru un raspuns tampit, nu se merita sa ne "parasesti" pe noi, pe toate cele care te-am incurajat si te credem si te sustinem.
intr-un fel fiecare e liber sa creada ce vrea. internetul e plin de povesti si de prostii (pe multe site-uri), asa ca unii sunt mai suspiciosi. dar frumos e sa isi sustina suspiciunea pt ei si sa nu scrie daca nu au ceva bun de scris, asa numai ca sa se afle in treaba, sa arate ca ei is "cool" si ca "se prind" repede daca ceva li se pare suspect.



Off topic

Ramonika , mama draga
Cred ca ai mai avea ceva de adaugat. Tu ce spui?



Imi pare rau ca ceea ce am scris eu v-a dat asa peste cap. Era doar o parere....

Eu vad ca a ajuta o persoana este a-i arata si unde greseste ( daca a gresit).

O zi buna

Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Criss, o suspiciune e, pana la proba contrara, doar o ... suspiciune. Trebuie sa aduci dovezi cand arunci cu vorbe. Nu ai nici un drept sa vii si sa spui ca totul ti se pare o telenovela. Gandeste-te cat de mult ranesti persoana respectiva in cazul in care nu ai dreptate. Incearca pentru o clipa sa te substitui Ramonei (babyblue).

Eu am perceput mesajul tau ca si cand ai fi afirmat ca tot ce a scris Ramona a fost o farsa, o telenovela menita sa induioseze populatia si nu o poveste reala. Si asta mi se pare o rautate. E posibil sa fie asa, dar n-ai de unde sa stii. Nu e corect sa faci o afirmatie grava cand n-ai dovezi. E usor sa "desfiintezi" credibilitatea cuiva.

Am citit si eu ieri povestea Ramonei. Mesajele ei mi-au parut sincere.
Ramona, multa putere sa treci cat mai usor peste tot raul ce ti-a fost facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Draga Baby blue, am citit conversatia cu soacra ta, am ramas muta......

sfatul meu este sa-i bagi in ........... mamii lor cu tot neamul lor de oameni de nimic, care nu stiu sa-ti aduca decat suferinta si nervi.... eu n-am vazut o scuza la pretinsa doamna maica-sa sau o parere de rau, cum te roaga ea sa te intorci la Radu al ei pt. ca sufera enorm?, dar suferinta ta nu se pune, si tot tu esti aia inflexibila si rece.... pai te cheama sa-i consolezi odrasla ca sufera... dar pe tine cine te-a consolat atunci cand ai pierdut sarcina, in afara de parintii tai... draga mea nu mi se pare normal nici cum procedeaza maica-sa si nici fiul ei....sincer nu te poti baza nici pe promisiunile soacrei ca nu o sa mai faca, si nici ce asigurarile de iubire date de sotul tau,

un om care iubeste sincer si daca sufera din dragoste, lupta pt. iubirea lui, se bate cu toti si ii infrunta pe toti, ar fi mers la capatul lunii si ar fi dormit pe presul de la usa ta sa te intorci la el....pe cand sotul tau nu a miscat un degetel.... pai ce barbat este asta ... auzi tu la el sa se bucure ca un catel si da din coada ca i-a adus maica-sa fistic.....sau nu stiu ce camasi si cravate.... daca era asa suparat si te iubea asa mult nu mai primea nimic de la maica-sa si i-ar fi aruncat tot....nu te merita un asemnea om....

Babyblue nu te ingropa cu o asemenea relatie, acum ai cea mai buna ocazie si motive mari de tot sa scapi de ea... nu fa prostia sa te intorci in cuibul cu viespi..... nu te imbata cu vise, promisiuni...... oamenii nu se schimba asa usor sa stii.... parintii tau au mare dreptate si noroc ca ii ai......pune-te pe invatat pentru a-ti consolida cariera care o sa-ti dea mari satisfactii mai tarziu, nu te teme, nu o sa ramai singura pentru ca oameni ca tine gasesc sigur pe cineva si chiar pe cineva care sa te merite cu adevarat, esti f. tanara ai timp nu te ingrijora..... asculta-ti parintii ca ei iti vor binele....

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Babyblue

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

Loma exact! exact!

unde mai pui, ca dupa aia, am vb cu el si l-am intrebat care e faza cu telefonul, si cica el a pus-o sa ma sune ca sa-mi dea mie satisfactie ca si-a cerut iertare si sa ma imbunez. apoi cand l-am intrebat cat sta la el si ce face toata ziua, despre ce vorbesc ei doi, s-a apucat sa-mi zica ca i-a facut o supica de galuste si aaaa...chifteluzte in sos. dar vezi doamne, el nu vroia, dar ea a insistat. si i-am zis, dar de ce nu ai refuzat, ca doar nu ti le baga cu forta pe gat, la care el din vorba in vorba...ca, ce eu nu stau la mama acasa, si-mi gateste, imi face, imi drege. ce nu inteleg ca ii cumpara maica-sa camasi si ii face de mancare cand maica-mea imi cumpara de toate etc. nici nu mai povestesc, ca de data asta chiar ca e o barfa ordinara.
face concurenta cu mine, sau ce? ca nu inteleg??

i-am zis sa nu ma mai sune nici el nici maica-sa. si a zis, ca ma lasa linistita pana la examen, ca vezi doamne de asta "ma frec" eu atata, ca sunt stresata cu examenul.

imi zice, hai ramona sa nu o luam de la capat cu refrenul asta, legat de maica-mea si eu i-am zis, nu draga, nu o luam de la capat, punem capat. si am inceput sa rad. o luasem pe ulei cand am auzit de supica de galuste. :)))) da' ma bufnise si rasul intr-un fel, ca ma gandeam ca nu e sanatos nici asta. cu supicile si fisticul lui....:))))


una peste alta, cel mai imp: azi am avut o zi buna de invatat. pana acum am facut 3 subiecte: 1 lung (12 foi) si 2 mai scurtutze( cate 5 foi) dar greutze.din ultima perioada, a fost cel mai bun rimt de pana acum. da' tocite, zise pe dinafara si la grile mi-a iesit : 93% primul, 97% al doilea si 95% al treilea. mmmm nu sunt f multumita..da asta e.

pt examen am 60 de teme si mai am 44 de facut. azi am facut 3 si stau la noapte. imi fac o cafea...deci mai am 41 de teme si fix 11 zile. dezastru, nu? dar, m-am hotarat, ca desi nu prea am sanse sa-l iau anul asta ( 4 pe loc), am de gand sa fac nopti, sa lupt pana la capat.

va anunt cat am mai facut si cat mai am...

va pup si va rog eu mult, care le are cu rugatul, sa se roage si pt mine sa=mi iau examenul asta....scapa babyblue de atatea necazuri si intra si ea pe meseria ei, are si ea apoi un salariuc cat de cat....

Babyblue va pupa pe toti!!

Mergi la inceput