dragoste, durere si ura

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss spune:

Buna seara,

Mie mi se pare telenovela...
Prea mare aviditate de barfa, mare dispretul.
Dar e doar o parere....a mea.


Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

quote:
Originally posted by criss

Buna seara,

Mie mi se pare telenovela...
Prea mare aviditate de barfa, mare dispretul.
Dar e doar o parere....a mea.


Criss



eu cred ca asta e societatea de azi in ro, isterie peste isterie, tipete si sentimente contradictorii.
Dar poate fi si o "telenovela".

Toulouse, la ville rose


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Marina, glumeam si io:)) da cu sambure de adevar dedesubt.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

sabina yep, ai dreptate. uite acum am intrat le grile...:)

helbi zis si facut! sabina m-a trezit la viata cu fraza :" tu ai examen peste 2 saptamani! Tu mergi acum spre o noua viata!!
". o sa incerc ca saptamanile astea sa ma concentrez numai pe invatat.

criss..din pacate e pura realitate si nu e o nevoie avida de barfa. e vorba de sustinere morala si de nevoia ca cineva din exterior, cineva neimplicat deci oarecum obiectiv sa-ti confirme o decizie, de care esti nesigur...
sa stii ca m-a durut ce ai spus. pentru ca eu mi-au expus toata suferinta aici si oamenii care mi-au raspus m-au ajutat enorm. enorm! mi-au dat incredere ca nu gresesc, m-au stimulat sa nu mai imi fie frica de pasul pe care il fac.

poate tu esti un om puternic, un om care nu are nevoie sa-si puna sufletul pe forumuri si sa astepte intelegerea si sfatul unor straini. bravo tie! poate tie ti se pare o barfa vulgara tot ce am povestit eu. dar eu cred ca forumul asta e pentru oameni care au nevoie sa se descarce de suferinta lor si sa gaseasca o vorba buna si un sfat...

inseamna ca din punctul tau de vedere, toate povestile de la sectiunea asta sunt niste telenovele sau barfe vulgare...nu?

si criss, indiferent ce crezi tu despre "telenovela mea", nu-ti doresc sa ajungi sa simti ce simt eu, sau sa traiesti ce am trait eu. desi poate ca nu vei intelege niciodata o suferinta pana nu treci prin ea...

numai bine!



Babyblue va pupa pe toti!!
http://community.webshots.com/user/fucsia4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Apropos de conversatzia cu monster in law, Ramona ai fost superdecenta..chiar nu mai aveai ce sa-i spui. Curaj, fii tare in continuare. Subscriu la parerea fetelor, daca tot nu mai aveti ce discuta, nu le mai raspunde la telefon, asa doar te chinui fiindca iti revin amintiri si in plus de acum incolo vor incerca sa dea vina pe tine, fiindca vezi doamne s-au "rugat" de tine. Curaj! Bafta la examen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

Apropos de conversatzia cu monster in law, Ramona ai fost superdecenta..chiar nu mai aveai ce sa-i spui. Curaj, fii tare in continuare. Subscriu la parerea fetelor, daca tot nu mai aveti ce discuta, nu le mai raspunde la telefon, asa doar te chinui fiindca iti revin amintiri si in plus de acum incolo vor incerca sa dea vina pe tine, fiindca vezi doamne s-au "rugat" de tine. Curaj! Bafta la examen!



Multumesc Roxana.


Babyblue va pupa pe toti!!
http://community.webshots.com/user/fucsia4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

wow...de fapt dc ma gandesc bine, nici altii poate ca nu vor crede si vor zice ca inventez. ba parca vad ca o mai si compatimesc pe soacra-mea sau pe barbatelul meu cel victima...

criss, fara sa vrei, sa stii ca mi-ai facut un bine! nu ca mai aveam nevoie de vreun imbold sa ma despart, dar tu mi l-ai oferit pe ultimul!

tks.
R.

Babyblue va pupa pe toti!!
http://community.webshots.com/user/fucsia4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

quote:
Originally posted by babyblue

sa stii ca m-a durut ce ai spus. pentru ca eu mi-au expus toata suferinta aici si oamenii care mi-au raspus m-au ajutat enorm. enorm! mi-au dat incredere ca nu gresesc, m-au stimulat sa nu mai imi fie frica de pasul pe care il fac.

poate tu esti un om puternic, un om care nu are nevoie sa-si puna sufletul pe forumuri si sa astepte intelegerea si sfatul unor straini. bravo tie! poate tie ti se pare o barfa vulgara tot ce am povestit eu. dar eu cred ca forumul asta e pentru oameni care au nevoie sa se descarce de suferinta lor si sa gaseasca o vorba buna si un sfat...

inseamna ca din punctul tau de vedere, toate povestile de la sectiunea asta sunt niste telenovele sau barfe vulgare...nu?

si criss, indiferent ce crezi tu despre "telenovela mea", nu-ti doresc sa ajungi sa simti ce simt eu, sau sa traiesti ce am trait eu. desi poate ca nu vei intelege niciodata o suferinta pana nu treci prin ea...




BB,

Nu vreau sa te doara parerea mea.
Sunt destui care te sustin si, si eu ti-am mai scris sa inchei capitolul asta dureros , atata doar ca mie mi se pare in ultimul timp ca ...in fine, ramane doar pararea mea.

Nu, nu trebuie sa generalizezi, eu m-am referit doar la acest subiect, apoi nu am spus ca sunt barfe vulgare...nu am generalizat, asa ca te rog sa nu o faci nici tu.


Nici eu nu imi doresc sa traiesc...ceea ce traiesti tu....indiferent de ceea ce traiesti.


Iti doresc sa ai o judecata limpede, sa incerci sa vezi esentialul in viata ta...restul sunt ...povesti


Bye,

Criss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

da, poate ai dreptate. poate m-am cam prea lungit cu detalii si restul.

numai bine la toti.

Babyblue va pupa pe toti!!
http://community.webshots.com/user/fucsia4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss spune:

quote:
Originally posted by babyblue

da, poate ai dreptate. poate m-am cam prea lungit cu detalii si restul.

numai bine la toti.

Babyblue va pupa pe toti!!
http://community.webshots.com/user/fucsia4u



BB,




Criss

Mergi la inceput