Clubul celor care si-au gresit "cariera"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

pai si una si alta; m-am suit in alt tren, in loc de psihologie, ca nu era chiar "de viitor" cand am terminat eu liceul, nu se castigau bani din asta...

herra - nick-name-ul meu vine de la zeita pamantului, dar are doi de "r" pentru ca asa e numele dogului german al familiei...

oricum, mie imi suna feminin, ca si terminatie, nu m-as fi gandit ca in alta limba poate fi de gen masculin.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

salut. sa va spun eu cum m-am reprofilat. am terminat jurnalistica-engleza , adica puteam sa fiu ori profesoara ori ziarist de provincie . am exclus din start invatamantul , in presa am lucrat in facultate si stiam ca nu se poate trai decent din asta. m-am aruncat cu capul inainte si am trimis CV -uri la toate firmele din ziare. primul meu job a fost gestionar in magazin de electronice . In mai putin de un an , pt ca aveam cica " experienta in vanzari " am prin un job de vis intr-o firma care vindea prod profesionale pt coafura,. acolo mi-am dar seama ce vreau sa fac si mi-am dat demisia , am facut scoala de coafura si dupa aia mi-am deschis salonul meu. dar am lasat totul balta si am plecat im america. joburile bune nu pica din cer trebuie incercat CONTINUU

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

am avut o cariera si nu mai am, iar pt alta e tarziu la patruj' di ani. punct.

Fetele de pe DC


Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna la toti!!!

Si eu fac parte din club.
Am facut o faculate foarte buna, dupa care am lucrat vreo 2 ani, insa inima oricum mi-a ramas la ceea ce vroiam dintotdeauna-medicina. Cind mi-am ales facultatea ziceam ca pu medicina imi trebuie prea multi ani si va fi prea tirziu pina ce ma voi realiza si voi avea un venit (plus ca si venitul medicilor e de dorit). Insa dupa ce am prin sarcina si am ramas acasa in concediu de maternitate, mi-am revizuit totul si acuma vreau sa fac studii la medicina (insa sigur ca acuma e mult mai greu, sunt pierduti de acuma foarte multi ani dar si chiar si asa vreau sa intru la facultate si sa fac ceea ce vroiam dintotdeauna.)

Cam asta e povesioara mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu ma incadrez aici.
Am terminat Conservatorul, pian, si nu ma "incalzeste"
cu nimic.
Consider ca mi-am pierdut ani buni din viata. Aproape ca urasc tot ce tine de domeniul meu.

Vreau altceva. Nu voi accepta in veci salariile astea de mizerie din invatamantul romanesc.
Pasiunea mea este medicina dar nu m-as apuca acum de medicina, asta e clar.
Mi-ar mai fi placut marketing, management sau dreptul.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

am avut o cariera si nu mai am, iar pt alta e tarziu la patruj' di ani. punct.
fii serioasa. niciodata nu e prea tarziu. la mine in familie cam toti erau in jur de 40 de ani cand i-a prins revolutia . s-au apucat de treaba dupa 89 si li s-a schimbat viata complet

michelle7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by crinuta

Si eu ma incadrez aici.
Am terminat Conservatorul, pian, si nu ma "incalzeste"
cu nimic.
Consider ca mi-am pierdut ani buni din viata. Aproape ca urasc tot ce tine de domeniul meu.



of,asta imi aminteste de cealalta pasiune a mea pierduta in trecut: am facut si pian, dar nu am putut continua pentru ca era pe vremea lui Ceausescu si n-au avut ai mei de unde sa-mi ia pian...

deci, daca se intampla mai devreme cu doi ani, poate acum eram in alta parte...

a, si am uitat sa va spun ce-am terminat: Relatii Economice Internationale - nu-i asa ca suna frumos? dar tot contabili pe banda ne-au scos, poate studentii de acum sa prinda alt tren, alte oportunitati, cu integrarea asta mult-asteptata.

eu deocamdata mi-am propus sa ma apuc de invatat pentru Toefl.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Eu la fel am facut Relatii Economice Internationale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eu tot stau si ma gindesc ce as putea face de acum incolo? Ca orice as vrea sa fac,necesita bani....pe care nu-i am!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

necesita si timp - si eu la capitolul asta stau foarte rau: servicul, chiar daca nu se constituie intr-o pasiune, si copilul (singura mea pasiune, as putea spune) imi umplu tot timpul.

si ma gandesc la anii studentiei, cat timp aveam si ce talent in a-l irosi!

ei, astept si alte opinii; in afara de michelle7 n-am mai sesizat vreun avant de actiune si optimism...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput