Bazar pt Alex (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

Buna sera.Acum am intrat si am citit povestea lui Alex si tare as vrea sa particip si eu la "programul de ajutor" .Nu prea stiu cum se procedeaza . Ideea este ca am si eu anumite "obiecte " pe care le pun la dispozitia bazarului. Vreau sa si cumpar .Daca imi poate raspunde cineva , si sa-mi zica cum se procedeaza.

am 2 saci de dormit pt bebelusi. Unul este tip pantalonas iar celalalt este sac.
jucarii de plus
o pilota [gen patura , nu foarte groasa]
hainute de copii


luminita:mami de 2 scorpiute;adri si alexia



fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Tomecica multumim mult ca ni te alaturi in aceasta actiune minunata!

Deci tu trebuie sa ne spui ce produse ai de oferit la bazar (cu cat mai multe detalii: marime, culoare, dimensiuni, etc), de la ce pret doresti sa inceapa licitatia si sa ne trimiti poze cu produsele respective asta in cazul in care ai (la adresa de e-mail loreema24@yahoo.com sau mandreescum@yahoo.com).
Produsele se vor afisa in listuta de pe prima pagina iar licitatia pt ele incepe cand prima persoana ofera suma de bani ceruta de tine sau mai mult. Daca in decurs de 24 h de la prima licitare nu ofera nimeni mai mult atunci respectivul produs ii este adjudecat persoanei respective. In cazul in care liciteaza altcineva mai mult in cele 24 h atunci se ia in calcul ultima licitare cu pretul cel mai mare pt a se calcula cele 24 h necesare adjudecarii produsului.
Asta este valabil si in cazul in care vrei sa licitezi si tu pt anumite produse de aici.
Dupa ce sunt adjudecate produsele, urmeaza ca acestea sa fie trimise prin posta (pt cei ce nu sunt din Bucuresti) sau sa se faca schimbul in urma stabilirii unei intalniri. Banii se vor vira in contul afisat pe prima pagina de catre cel ce a adjudecat produsul (cumparator) sau daca va este mai usor, i se vor da direct Loreemei.

Pe prima pagina exista si o listuta cu ce produse am dori sa gasim la bazar. Daca cineva ofera unul dintre produsele cerute acolo atunci acel produs nu mai este supus licitatiei de 24 h ci este adjudecat direct (are prioritate cel ce le-a cerut).

Tomecica, pilota este pt oameni mari sau pt copii? Intreb pt ca era interesata carolinah de asa ceva.
Produsele tale o sa le punem in listuta imediat ce ne dai mai multe detalii despre ele.



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Carolinah, am eu de oferit la bazar o plapuma de lana.
Daca e ok ti-o aduc in seara asta cand ne vedem...si cred ca reusesc sa ma vad si cu Eliana sa iau produsele si de la ea.
Oferi cat vrei tu pe plapuma...eu nu pun nici un pret mai ales ca este pt 2 cauze nobile.
Am sa caut si un cearceaf, lenjerie pt plapuma...sa vedem ce gasesc "in colectia cu vechituri" (cum imi place sa zic).

Astept sa ma suni daca nu ne mai vedem in seara asta...daca a intervenit ceva.

Pupici!



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Fetelor dupa ceva peripetii,multi nervi(ca doar vb de posta romana)...am reusit!Am pus pachetele la posta.Va rog frumos sa ma anuntati cand le primiti,ca tanti era tare ametita si mi-e sa nu fi gresit ceva.
Va multumesc.
Pupici cu lipici.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

corect , apropo de posta romana, am pus si eu azi dimineata coletul cu geaca. Am aflat prea tirziu de plecarea Loreemei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by roandre

linah, am eu de oferit la bazar o plapuma de lana.
Daca e ok ti-o aduc in seara asta cand ne vedem...si cred ca reusesc sa ma vad si cu Eliana sa iau produsele si de la ea.
Oferi cat vrei tu pe plapuma...eu nu pun nici un pret mai ales ca este pt 2 cauze nobile.
Am sa caut si un cearceaf, lenjerie pt plapuma...sa vedem ce gasesc "in colectia cu vechituri" (cum imi place sa zic).

Astept sa ma suni daca nu ne mai vedem in seara asta...daca a intervenit ceva.

Pupici!



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.





Super! Ne vedem in seara asta, sigur ca da, si adu si plapuma cu tine. Ofer 15 RON, ceea ce nu e prea mult, dar asta este... Ii voi vira maine in cont. Si daca aduci si obiectele de la Eliana cu atat mai bine. Multumesc mult. Pupici si ne vedem la ora 18 in statia de tramvai spre Piata Obor. Voi avea o haina gri cu blana la gat, port ochelari si sunt bruneta, tunsa destul de scurt. Cel mai probabil o voi avea si pe fiica-mea cea mare cu mine (3 ani, geaca bleumarin). Eu la ora 16 plec acasa si nu mai intru pe net. Eventual mai vorbim la tel.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Leditia multumesc mult pt colet. O sa te anunt cand il primesc iar banii o sa-i virez direct in contul de pe prima pagina.

Fetelor care ati mai primit din produse si care nu sunteti trecute cu verde in listuta de pe prima pagina, pls scrieti pe forum ca sa stim cum stam.




Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

carolinah, mie chiar nu mai imi trebuie plapuma aia asa ca oricat oferi pe ea e bun oferit.
Am luat si produsele de la Eliana si am sa ti le aduc in seara asta.
Eu vin fara maimutica, sper sa ajunga mama la mine sa stea cu ea.
Las ca ne recunoastem noi intr-un fel sau altul!



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica de sept-oct spune:

Fetelor eu abia acim am venit de la Ct , am avut un drum plin cu peripetii neplacute si la dus si la intors. Maine ma duc la banca dupa extrasul de cont si la posta dupa pachetul de la baby-boom pt ca am primit avizul vineri inainte de a pleca.
Daca mai aveti ceva de trimis pt Mygril eu vineri plec iar la Ct si i le pot duce ca am vb cu ea si ne putem vedea ca sta aproape de unde ajung eu.Si tot maine pun si DVD-urile si botoseii pt ca acum ma pot misca in voie , Loreema a ramas la bunica la Constanta. Scuze pt intarziere.

Loreema24

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60378&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Teste de glicemie pt un baietel de 1 an diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Loreema, bine ca s-a terminat cu bine calatoria ca inteleg ca ati avut ceva peripetii.

Astazi o sa achite datoria pe care o am, sotul meu, direct in cont, adica 17 RON.

Baby-boom, iti dau adresa mea pe PM sa-mi trimiti cand poti rochita.



Mihaela si Alexia Maria26 august 2004

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput