cu ce atzi tratat candida?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

ancutazathree, asculta de ingeras. Intradevar asa este, trebuie sa mergi la doctor, sa faci antibiograma si sa vezi la ce antibiotice este sensibila candida la tine ca sa poti scapa definitiv de ea.


Pusi,pusi!!!

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Draga Ancutza,
vezi aici mai multe amanunte: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41187

Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

multzumesc fetele!
ingeras,mi-kacum spuneam mai sus am fost la dr odata:mi-a dat tratament si nu mi-a trecut,pe urma am mers iarasi si mi-a recoltat din nou proba pt analiza...acum astept rezultatul si intre timp m-am gandit sa mai intreb pe unul pe altul,ce a folosit de i-a trecut,ca la mine nu se da batuta cu una cu doua...




Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!

ancutzathree&alex***raza de lumina si fericire din viatza mea***(17iulie 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Singurul care a ajutat pe termeni lung a fost Gyno Daktarin.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Ana Maria
Din pacate nu-mi mai amintesc.
Eu am facut candida din cauza aministrarii de antibiotice fara protectie si mi-a fost recomandat acest medicament si am scapat imediat.

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Ancuzza, sfatul meu e: nu mai intreba pe unul si pe altul, ci asculta-ti medicul. Si asta din cauza ca, atunci cand alaptezi, ca si atunci cand esti nu sunt permise antimicoticele pe cale orala, ci doar ovulele. Asa ca daca te vei lua dupa ce tratament au facut unele din fetele de mai sus, s-ar putea sa nu fie prea bine pt bb. Eu personal, alaptand, am facut tratament local cu ovule cu clotrimazol, care si-au facut rapid efectul.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

da degeaba te tot tratezi tu daca nu se trateaza si sotul tau , boala asta se transmite prin contact sexual, daca nu va protejati cu prezervativ si ai fost vindecata iar el inca o are tu o capeti iar candida, de aceea trebuie sa va tratati amandoi. daca nu o sa o tot tratezi si o sa o iei iar si tot asa (iar cand esti in tratament trebuie neaparat abstinenta asta e)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Eu am avut o problema de curand si mi-a fost recomandat Lomexin ovule si crema. Ovulul este doza unica.
Si eu stiam ca si voi ca trebuie si partenerul sa ia ceva. Am intrebat doctorul si mi-a spus "Nu este cazul".
Ce vreau io sa spun este ca nu tot ceea ce "se spune" e adevarat, asteapta confirmarea medicului si ia doar tratamentul prescris pt. cazul tau.

just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hosen spune:

si eu vreau sa aflu acest tratament natural si daka se poate sa aflu cum se zice sin engleza poatel gasesc aici,va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaide spune:

Candida se ia si nu se ia. Depinde de terenul pe care il gaseste. Poti sa intri in contact cu ciuperca si sa nu se lipeasca de tine, pentru ca ph-ul mucoasei tale e ok si nu favorizeaza dezvoltarea micotica.
Eu o tin pe a mea cu afinele. Cred ca si uscate sunt bune.
Pupici si sanatate!

Mergi la inceput