Bella, audienta la viata (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Bella, haide cat mai repede acasa, si multa multa sanatate!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

ce ti-e si cu moderatu' asta...multumim mult d-na Dighe ca ne tineti la curent..
rodica, crede ca , avand in vedere evolutia f. buna a Bellei va fi externata asha cum au zis ei, adica luni..
Pana la urma si faptul ca fundatia nu a mai rezolvat cu cazarea, cred ca e tot spre bine, intru-cat se para ca, avnd cazare pe durata lunga, doctorul le va mai cere sa ramana in apropiere pentru a o vedea pe bella..
am inteles ca au trezit-o doctorii din somn si totul e ok...
Cel putin Rodcia parea mai linistita ..

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Bravo Bella! rezista in continuare copilas scump.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dan.D. spune:

Ma bucur pentru Bella si pentru cei implicati. Doamne ajuta sa fie bine in continuare.
Cu mult drag Dan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Belluta esti o adevarata LUPTATOARE.

pup la tine frumoasa fetita si iti doresc muulta sanatate si Doamne Doamne sa fie in continuare alaturi de tine


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

bravo bella multi pupici ai reusit.

hai ca poti nu mai ai mult.


SA FI SANATOASA.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Nu am reusit sa ajungem asa cum am promis ca in jur de ora 21 (ora de aici ) sa va scriu noutati despre Bella.
A plouat , ploua inca , si traficul a fost dificil.
Am intrat la Serviciul de terapie intensiva ,i-am gasit-o acolo pe Rodica si Adrian; faptul ca nu au raspuns la telefon ne-a dat certitudinea ca sunt langa fetita.
Bella dormea , este bine dupa cum medicii i-au spus lui Rodica , dar din cand in cand mai deschide ochisorii si scanceste de durere, dupa care doarme din nou. Are gurita uscata de la temperatura si pleoapele inrosite si putin umflate A-i mentin artificial temperatura aproape de parametri normali, avea in seara asta 37,3 .Pulsul s-a mentinut stabil aproape permanent . Mi-au spus ca azi Bella a deschis ochisorii ,i-a vazut pe amandoi , s-a uitat atenta la ei dar nu i-a recunoscut. Dimineata i-au facut si o tomografie la cap si radiologul i-a asigurat ca nu are nici un fel de probleme cerebrale ca urmare a operatiei.
A inceput sa primeasca lapte , cate 30 ml la 6 ore, pana i se obisnuieste stomacul ;mai are o masa la ora 24 si tot atunci medicamentul care i se administra pentru calmarea durerii va fi redus la jumatate din doza de azi , iar de maine nu i se va mai administra decat in situatii extreme , adica numai atunci cand va fi agitata pentru ei va fi un semnal ca operatia o doare , si va primi doza contra durerii. Un singur medicament va mai primi in aceasta perioada , pentru calmare.
Are inca fixate pe trupsor o multime de cabluri , de senzori si in vena jugulara are inca un tub care este rosu de la sange.
Pentru medici Bella este foarte bine , si speram ca evolutia ulterioara sa se mentina la fel.
In seara asta i-am vazut zambind pentru prima data pe Adrian si Rodica le radiau fetele de fericire si de bucurie.Acum au certitudinea ca viata fetitei lor nu mai e in pericol.

Va doresc tuturor toate cele bune.
Maine revin din nou.
Cu stima GDighe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Din experienta mea care am avut-o cu baietelul meu Alvaro, vreau sa transmit parintilor Belutei multa putere si de acum ianinte sa va tineti bine...cand beluta va incepe sa mearga dabuselea si va tranti tot ce prinde in calea ei...si cand va incepe sa mearga si va face bubu la genunchi , sau cand va vorbi si va spune NU la orice si se va da cu fundul de pamant ca vrea sa aibe TOT sau cand va incepe sa scrie cu creioanele pe pereti...si tot asa.

O sa fie bine si sunt alaturi de voi sa va incurajez si sa va spun ca Bella este o adevarata INVINGATOARE.

Bravo Belutta.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex este micut e diabetic si are mare nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Multumim pentru asa vesti bune,bravo ingeras.
Rodi si Adi,va doresc ca Belluta sa va aduca cat mai multe zambete pe fata,si sa va umple viata si sufletele de bucurie.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

BRAVO BELLA!!!MA BUCUR CA AI REUSIT!!! Dumnezeu ne-a ascultat rugamintile!Sunt asa de fericita!!! BELLA, SA STII CA SUNTEM ALATURI DE TINE!!!TE PUP! Lory_kluiALIN CRISTIAN http://community.webshots.com/user/alink119

Mergi la inceput