Bella, audienta la viata (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soli spune:

am ajuns intr-qdevar cu bine, e-adevarat , in avion bella m-a tinut in brate , a fost o experienta extraordinara , m-am bucurat ca soarta ne-a scos in cala o familie deosebita , deasemenea ne-a bucurat optimismul Gabrielei , de la care am si aflat cateva lucruri importante despre spital, .deci , in acest moment stam in Antwerp la Dna Dighe ,am avut intalnirea cu dr Sluysmans dimineata , astazi i-au facut si toate analizele , echo, sange , plamani , SUNTEM PROGRAMATI LA OPERATIE JOI DIMINEATA _CATETER, BANDINGUL LA ORA 2 pm ;am plecat din spital foarte optimisti , se pare ca urmatoarea operatie va fi intre ianuarie si aprilie anul viitor , Bella nu intra in spital decat tot joi , dimineata , la ora sapte ;daca totul merge bine , luni o externeaza , dar o sa mai ramanem ib bxl pana cand este in afara oricarui pericol; va multumim pentru toate gandurile bune !

Nasa te rog sun-o pe Lara si spune-i ca ne este dor de ea si ca o sa ne vedem curand ;am plecat fara sa ne mai vedem cu ea dat fiind ca am asteptat biletele cinci ore .

va imbratisam , cu drag ,

bella ,rodica, adi






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Va tinem pumnii ca operatia sa reuseasca si sa va intoarceti acasa cu bine.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Rodica, multumim pentru vesti ! Ma bucur ca ati ajuns cu bine.
Cum au iesit analizele Bellutei ? Ce a spus Dr. Slyusmanns dupa consultatie ?

Nu imi vine sa cred ca peste o saptamina va iesi din spital cu inimioara aproape reparata. Si ca in ianuarie sau aprilie va fi pre-fontanul. Sper sa reziste puiul mic bine ca sa poata fi facuta in ianuarie.

Ati vorbit la spital pentru urmatoarea operatie ? Cind trebuie achitata ?

Ar fi grozav daca am putea face un decont total in urmatoarele zile, sa vedem daca mai este nevoie de bani..in cazul asta vreau sa relansez campania la cunostiintele din Belgia si Franta.

Si daca puneti mina pe cineva care are telefon portabil sau aparat fotografic digital, pentru site ar fi geniale niste poze cu Bella in Belgia. Am vazut ca si pe siteul Sabinei sunt poze de la spital, cu medicii si restul lumii...asta ii va incita pe unii si pe altii sa mai doneze.

Curaj, numai sunt decit doua zile !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



da toata lumea se roaga pentru micuta noastra Bella...
DOAMNE AJUTA
Adina, operatiile nu trebuiesc platite fix in ziua operatiei.
Daca avem banutii putem plati maine absolut tot in contul lor si nu este nici o problema....
deci putem plati maine pentru operatia de anul viitor, respectiv ultima, sau cea de peste cateva luni...BANI SA AVEM
iar eu nu stiu exact cat mai este in conturi...sper sa fie valabil ce anuntase Rodica...adica, ca a facut si BCR plata..si cumulat cu ce mai e, avem toti banutii pentru operatiile bellei

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Pashosha si Rodica, dragelor,
poate sa para ciudat sa vorbim acum despre bani cidn asteptam cu totii cu sufletul la gura ca ziua de joi s atreaca cu bine, dar exista un motiv foarte evident. Cum suntei in Belgia, daca relansam o campanie acum cind Bella este pe miinile medicilor de la Bruxelles, impactul in tara cea plata (Belgia) va fi mult mai mare. Am vazut asta cu Sabinuta pentru care s-au strins multe cecuri cind au aparut articole in ziarele englezesti.

Deci va rog nu dati in mine ... e un stress suplimentar pentru Adi si Rodica dar in acelasi timp necesar :( sa stim cum stam. Si sa asmutim ziarele belgiene daca este necesar...

Pasho, din cite spunea Rodica aici pe forum, taticul Bellei urma sa semneze contractul cu BCR... nu stiu daca au apucat in precipitarea si stressul plecarii.

Alta treaba., ar fi grozav daca tu, Rodica, ai putea da un telefon doamnei Horoiu (daca vrei iti emailez nr, dar il are si Pashosha), cea care a trimis dosarul Bellutzei la Mecenatul Cardiac Francez. Chiar daca nu a mers Bella acolo, Cornelia a pus mutl suflet si cum este si ea in Belgia, poate va intilniti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

vesti noi : bella este bine , nu realizezza catusi de putin cat de agitati suntem , a mancat si a dormit bine , mai putin noaptea cand s-a trezit din ora in ora , bineinteles ca am ramas fara sondite , crezand ca va fi spitalizata de luni -marti ,nu am mai mers la iomc , legat de bani , ne intalnim joi cu un reprezentant chain of hope , coordonatoarea de acolo , presupun ca nu se va schimba mare lucru , spitalizarea in Belgia estz de regula 1000 euro/ zi plus operatia , cred ca nu va ramane cine stie ce din bavnii care le-au intrat deja in cont . Inainte sa plecam , s-a semnat contractul cu bcr , deci presupun ca banii au intrat , numai pashosha poate sa verifice .
bandingul reduce presiunea pulmonarea , medicatia , restrictiile si pericolul se mentin, cea de-a doua operatie trebuie facuta intre ianuarie si cel mai tarziu aprilie , unul dintre peretii ventriculului stang este deosebit de ingrosat si circulatia este sugrumata cumva , dr spune ca mai mult de trei luni pauza intre operatii nu recomanda ; Maine ne mutam in pensiunea de langa spital unde a stat si Gabi Hogas , ca sa putem fi la 7 in spital . Nu stiu de ce o externeaza atat de repede , desigur , costurile sunt un factor decisiv , si pe de alta parte nu cred ca ar face-o daca ar exista vreun risc ,sunt realmente profesionisti , dar mie , tot mi-e oarecum frica ;

va doresc numai bine si va imbratisam ,
bella , rodica, adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

V-am vazut azi din nou la tv, pe Acasa, si desigur s-a transmis pentru toata lumea ca joi va fi o zi MARE pentru Bella si pentru familia voastra.
Nu gasesc cuvinte potrivite... Doamne ajuta, ne rugam in continuare pentru Belluta, pentru privirea aceea pura pe care o are si joi cu totii ne vom gandi numai la ea si la voi!
Numai bine!



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Belluta,bebeluta sa treci cu bine peste aceasta operatie,sa lupti cum ai luptat si pana acum,fii tare si da-ne si tu o lectie noua celor'' mari si plangaciosi''.

Rodica si Adi sa dea D-zeu ca operatia sa decurga in parametrii normali,mana buna doctorilor.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Sa dea Dumnezeu ca maine seara sa ne adunam din nou aici cu totii, sa ne strangem in brate virtual sa ne bucuram si s-o felicitam pe Bella pentru prima batalie castigata!

Curaj, Printesa mica! Doamne ajuta!

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Doamne, am niste emotii!!!!
Dumnezeu sa fie cu tine maine Belluta si cu medicii care iti vor face inimioara bine!

Multi pupici de la mine si de la Matei

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

size=2]AJUTATI COPII IN SUFERINTA PARTICIPAND LA BAZARUL UMANITAR
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=59
VA RUGAM AJUTATI INIMIOARELE BOLNAVE: BELLA SI MARIUCA TEODOREI[/size=2]
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57873
http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput