Teste de glicemie pt un baietel diabetic de 1 an

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

In romaneshte:

Pretul Activa este de $495 (USA)… (plus $50 pentru adaptoarele de capsule). In 5 ani, cheltuielile totale cu AdvantaJet se ridica la 750 USD.
...................................................................
Programul de cumparare Activa ofera o garantie de 2 ani si dupa aceasta perioada, oricarui proprietar i se poate inlocui oricand ActivaJet pentru 195 USD, prin returnarea vechiului dispozitiv companiei noastre, in momentul cererii unuia nou.

The GentleJet
GentleJet este modelul dezvoltat pentru persoanele diabetice cu piele sensibila. Jetul are presiune mica si este ideal pentru copii.
Specifications:

Forma: Cilindrica, forma de stilou
Greutate: 6 ounces (172 grams)
Dimensiuni: 16.5cm x 2.54cm (setat la 40 de unitati)
Capacitate: 0-50 Unitati U-100 Insulin
Toleranta: +/-0.005 cc din volumul indicat (1/2 unit)
Repetabilitate: +/-0.0025 cc din volumul injectat (1/4 Unit)
Ajustarea presiunii: Pana la maximum 6 pozitii
Siguranta: Opritor (maneta?) care mentine pozitia automat
Material:
Ansamblu tub frontal: Otel inox si plastic
Ansamblu pachet de putere: Otel inox si plastic
Adaptor de capsula: Plastic
[/quote]

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Il poti cere sa ti-l comande special aici:
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B0002A67CI/104-3261653-5335951

A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Multzam fain!
Eu n-am mai avut rabdare si am intrat mai adanc pe site-ul producatorului (e in Canada). Am descoperit ca se poate comanda chiar de acolo. Am postat mai sus ce mi s-a parut mai important.
Le-am cerut si niste informatii prin e-mail (despre shipping, accesorii necesare, ce contine pachetul) si confirmarea ca este potrivit pentru cazul lui Alex (capsule, dozele care ii sunt necesare).
Cred ca ar fi mai sigur de comandat de la ei, cred ca sunt mai seriosi si este vorba de garantie si inlocuire la un pret scazut in caz ca se strica dupa perioada de garantie.

Astept raspunsul lor si dau drumul comenzii.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Am vb cu Ana in seara asta si Alex nu se simte prea bine, la ora 22:00 avea glicemia 399. I-a facut insulina si asteapta sa vada rezultatul testului de la ora 1:00. Speram ca mai scade .

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex are nevoie de ajutor!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Of, bietul puiutz! Trebuie sa ne miscam cat mai repede.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of, imi pare rau, cred ca e foarte greu pentru Alex si si pentru parinti !
Mai putem ajuta cumva ??? Ce zice medicul cu variatiunile astea dese ?



_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Marti se duce tatal lui Alex la medic cu toate glicemiile luate pt ai face graficul glicemic(scuze daca gresesc termenii dar nu ma pricep) si atunci vor vedea daca ii schimba sau nu dozele de insulina sau ce ii spune dr.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex are nevoie de ajutor!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Cum mai e Alex?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Nu am primit inca nici un raspuns de la AdvantaJet, l-am rugat pe prietenul meu din SUA sa sune el la ei si sa se intereseze.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Alex nu se simte prea bine, in dupamasa asta iar a avut glicemia mare -346- si iar nu a reusit sa ii injecteze toata insulina pt ca nu mai sta deloc cand vede acul. Si fara toata doza de insulina glicemia o ia razna.
Cam atat stiu acum, cand mai am noutati va anunt.

Ana a vazut ce ati scris voi si e si ea de acord ca dispozitivul de care spuneti voi acum ar fi cel mai bun pt Alex. Speram sa strangem cat putem de repede suma necesara sa putem face comanda.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex are nevoie de ajutor!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei www.babysfirstsite.com/LoreemaMariaVlad" target="_blank"> Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)

Mergi la inceput