FIV 44

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Monica Elena, Dodo multumesc de incurajari.

Am fost azi la eco si am facut si pimele 3 fiole de Gonal F. Bineinteles ca au fost din nou incurcaturi (si data trecuta cand am fost la clinica s-a intamplat la fel), dar am sa va scriu totul dupa ce termin cu FIV-ul. Mai trebuie sa merg miercuri la eco.

Dodo iti doresc succes!
Cecilia ti-am trimis e-mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cecilia cum stai cu estradiolul? Cat a iesit? Sa o suni pe dna dr sa ii spui. Te asteptam cand vi la Bucuresti sa vi pe la noi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Salut!
Ce fac fetele?
Sau mai bine spus...ce fac fetele,...si noua nu ne spun? ...ca vad ca nu ati prea scris de cand nu am mai intrat. Eu am fost supermegahiperocupata, datorita sotului meu iubit care mi-a dat sa rezolv in 2 zile ce se poate rezolva, in mod normal, in minim 2 saptamani. Deci a trebuit sa trag de mine si de altii sa rezolv problemele.
Noutati de la Crinuta Si Cecilia?
Va pup si un week-end super tuturor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi eu am inceput Gonalul F. Azi iarasi m-am necajit, dar acum parca mi-a mai trecut, sper sa ma tina.
Am primit azi si o hartie si am vazut ca o sa primesc si eu dupa punctie, Prednison si Tetraciclina. Pentru sustinerea fazei luteale am sa iau Utrogestan si Progesteron (injectabil dupa cate vad aici).
La Medsana ce se da pentru sustinerea fazei luteale si in ce cantitate?
Cecilia cum ti-a iesit estradiolul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Crinuta, mie la Medsana mi-a dat 8 utrogestan intravaginal/zi. Fara progesteron injectabil; doar sub forma de utrogestan. Dar de ce te-ai necajita iar? Hai te rog io nu te mai supara acum, in perioada asta! Sau esti nervoasa de la tratament? Eu am fost mai nervoasa dar numai pana la menogon. Te pup si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Fetele eu sunt super tristuta ca am facut dozarea de estradiol azi si 1505.Am sunat asistenta Dr. si mi-a zis ca e prea mare si ca nu e bine si ca o sa ma sune maine sa vedem ce facem,ca s-ar putea sa fug la Buc. sa ma vada luni dr. la eco.Atat mi-a zis si m-a expediat zicand ca ma suna maine.Va puteti da seama ce stresata sunt acum.Eu nu stiu ce sa mai zic;parca toate imi ies aiurea acum.Prin cate chinuri psihice trebuie sa trecem si nici nu suntem sigure ca vom reusi.Acum o inteleg pe Lachi de ce zice ca nu mai vrea.Nici eu nu cred ca o sa mai vreau daca nu reusesc,eventual daca o sa am ceva ,,la congelator,,.Va pupic si va tin la curent,daca ma mai suna cineva sa-mi zica ce sa fac.Daca nu ma pun pe tren duminica seara si luni fuguta la dr.Voi ce stiti care-i faza daca e mare?Ce se pôate intampla?Pupici si un weekend super tuturor,


cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cecilia, dar de ce o fi asa mare? Pe buletin ce scrie? Care ar fi fost valoarea normala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Lachi sigur si de la tratment sunt asa. Ma deranjeaza si ma necajeste aproape orice. Dar acum am avut si motive, cel putin mie asa mi se pare. Cred ca totusi sunt si putin mai nervoasa decat de obicei si ma stresez foarte usor. Parca acum spre seara mi-am mai revenit. Multumesc de raspunsul la intrebare.
Cecilia si eu o inteleg pe Lachi de ce nu mai vrea sa faca. Incearca sa nu te mai stresezi, mie nu mi-a dat sa-mi fac estradiolul, asa ca habar nu am cum imi este. Sa ne tii la curent cu ce mai afli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Lachi nu stiu nici eu de ce naiba e asa mare.PE buletin scrie asa:Eu 1505
Datele Medicover:
FAZA Foliculara = 46-607
Faza ovulatie = 315-1828
Faza luteala = 161-774
menopauza =mai mic de 18,4 - 201
sarcina trim 1 = 789-15781
Va pup dulce pe toate,


cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Salut dragelor,

Saptamana asta toate mi-au mers aiurea, am plans iara o gramada.,, nu sunt chiar in apele mele . Sper sa nu va transmit si voua starea asta !
va pup si va doresc un weekend frumo !
danita

Mergi la inceput