FIV 44

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Ce mai fac cele mai dragute Delia si Laurabyby ?
Asteptam vesti de la voi.Sper ca sunteti bine.Nastere usoara va dorim.Sa stiti ca ne gandim serios sa va calcam pe urme .

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Salutam fetele mumoase si curioase
Azi am fost fff ocupata, cum voi fi si maine...dar Crinuta si Ceci..hai sa va raspund la intrebarea voastra care chiar nu m-a suparat, de ce sa ma supere? Nu mai fac.

Va pupicesc absolut pe toate! Fug acasa ca mai am o gramada de treaba si acolo! Pupi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Buna fetelor. Cum ati zis ca se numeste cartea aia ci FIV? Pana una allta, pana ajung eu la doctor mai ziceti-mi si mie cun sta treaba cu FIV, ET, etc. Deci te duci la doctor si ti zice sa faci ce analize? Cam cat dureaza astea si cam cat costa asa estimativ.
Tineti-mi pumnii; eu in afara de tehno la revista am si mica mea firma de media si publicitate si uite ca-s in negocieri pt un contract mai bunicel asa ca daca iese o sa am bani macar de analize si poate si de o parte din banii pt fiv (medicamentele pt tratament mi le fac cadou niste prieteni din afara, au zis ca mi le trimit ei)asa cas parca se arata un pic soarele si pe strada mea.
Inas te rog nu ma uita cu mapraznicul de unde pot sa-l cumpar?
Crinuta ce mai faci esti bine? Iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Azi am avut mai multa treaba si abia acum am reusit sa intru pe aici. Andicu si Galinarodica multumesc. Maine merg la eco, sunt cam stresata si suparata. Va scriu eu maine de ce. Cecilia iti tin pumnii pe maine sa-ti iasa bine estradiolul. Lachi deci asta e raspunsul. Zuzi multumesc de lamurirea in legatura cu analiza Bhcg la Cluj.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salut fetele
imi cer scuz eptr intarziere. deci , am fsot ieri la dna dr. prolactina putin marita , am facut radiografie de sa turceasca, care a iesit pun mica:) asa ca tre sa iau niste buline:(
Se pare ca vom intra in lotul noiembrie-decembrie .... vom vedea in functie de cum ies si analizele hormonale ale sotului meu .
am ajuns f tarziu si ko de obosita, sorry ptr intarziere.
va pupic si va doresc o noapte frumo
danita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Crinuta, N-AI VOIE sa fii stresata si suparata acum! Iti doresc multa bafta maine la eco!
Cecilia, se pare ca vom face punctia si ET-ul in aceeasi saptamana, daca totul merge bine.
Dupa cum am vazut, voi faceti mai multe eco inainte de punctie. Eu voi merge doar de trei ori. Daca apar probleme, atunci probabil ma vor chema mai des inainte de punctie.
Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Salutam fetele curajoase si va tinem pumnii la toate. Sa dea Dumnezeu sa va tineti peste 9 luni minunile in brate asa cum fac eu acum.
Crinuta, Dodo si Cecilia noroc si pupici speciali de la un fivulet mic si dragalas - Mihnea.
Lachi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danapop spune:

Buna, ma numesc Dana si sunt din Timisoara. Ma puteti ajuta si pe mine dand-mi mai multe informatii despre FIV: unde se face, cat costa, analize, tratamente, etc.
Vu multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danatim spune:

Buna fetelor,

Va rog sa ma primiti si pe mine in randul vostru. Am o inseminare nereusita la activ, mai vreau sa incerc o data sau de 2 ori, dupa care, daca nimic nu iese, vreau sa incerc si un FIV ca o ultima solutie.
Zuzipoti sa-mi spui, te rog, cu ce doctor ai facut FIV-ul la Timisoara.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Dodo ma bucur mult ca s-ar parea ca vom face ET in aceaisi sapt.,si nu te mai gandi la eco.Lasa ca stiu ei ce fac.Daca nici in tari ca USA,Canada nu se face treaba bine ce sa mai zicem de Romania.Eu incerc sa nu ma mai gandesc la toate chestiile astea ca altfel tampesc de tot.Trebuie sa avem incredere in medicii pe care i-am ales si mai ales in Dumnezeu.
Danita nu te stresa si eu am prolactina mare.Ce ti-a dat sa iei Dostinex sau Brocriptin?Te pupic si ai grija de tine.Iti tinem pumnii sa-ti reuseasca FIV-ul .
Haideti sa va dau motiv sa radeti putin de mine.Eu nu ziua am probleme,ci noaptea.Mai nou am niste vise super ciudate.Tot visez ca am 2 pasari la mine in casa.Bunica care ,,se pricepe,, la vise zice ca aia inseamna ca o sa am 2 .No ce ziceti voi de asta?Nu-i asa ca am luat-o pe aratura rau de tot?
Moni si Mihnea va pup dulce.Sa va auda Dumnezeu si asa sa fie.Azi la Medicover doamna care deja s-a obisnuit cu vena mea si eu cu acul ei,m-a intrebat unde vrau sa merg de Revelion,si iti dai seama ce i-am zis,nu?Ca e primul an in care imi doresc sa stam acasa,dar cu conditia sa fim 3,a scuze 4,ca cu catelul suntem 3 deja.Prima data s-a socat dupa care a ras.
Va pupic pe toate,ca trebuie sa fug dupa rezultatul analizei de estradiol.Va zic cum a fost mai tarziu cand ajung acasa.

cecilia

Mergi la inceput